Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Ön Kapıdan Su Alma

ozkan6607

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Merhabalar, yeni almiş olduğum lantis aracimi hafta sonu yikadim, ancak sağ ön kapidan kapi hopör yuvasindan su sizdirdiğini farketiim. Döşemeyi veya hopörlör kapağini açip bakmadim geri yerine takamam diye, bunun sebebi ne olabilir, başina daha önce böyle birşey gelmiş olan var mi?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kapıdan kazası darbesi varmı aracın?

Su alan bölgenin resmini atsanız iyi olurdu

ozkan6607

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kazasi yok aracin sadece sağ arka kapi ve arak çamurlukta sürtmeden kaynakli işlem var. Resmi hafta sonu gibi gönderebilirim. Kapi hopörlörünün tam altindan aliyor kapi döşemesi ile birleştiği yerden

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yaşı yüksek araçlarda normal.
Döşemeyi açmak lazım. Sonra su tutup nereden geliyorsa oradaki contaya dayson poliüretan mastik ile tekrardan yapıştıracaksınız.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Muhtemelen tahliyesi tıkanmıştır. Kapı döşemesini sökmek çok basit. Kapı kolu içerisindeki vidayı sökün, sonra alt köşeden fazla yüklenmeden yavaş yavaş döşemeyi sökün. Önce alt kısmı sökün, yanları da aynı şekilde söktükten sonra döşemeyi yukarıya doğru kaldırın rahatça çıkar. Tek bir vida var...

ozkan6607

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,benim tahminime göre kapı içinde naylon su yalıtım korumaları gibi GELİYOR. daha önceki aracım toyota carina da buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım. bende el yeteneği fazla OLMADIĞINDAN AÇIKÇASI ÇEKİNİYORUM DÖŞEMEYİ SÖKMEYE:) peki ben kapı hopörlörlerini değiştirmek istiyorum, elimde 16 cm eski aracımdan kalma jbl CS-6C mid takımı var. bizim araçlara uyar mı? birde bu araçlarda hopörlör çevresinde su yalıtımı ile ilgili bir koruma var mı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,benim tahminime göre kapı içinde naylon su yalıtım korumaları gibi GELİYOR. daha önceki aracım toyota carina da buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım. bende el yeteneği fazla OLMADIĞINDAN AÇIKÇASI ÇEKİNİYORUM DÖŞEMEYİ SÖKMEYE:) peki ben kapı hopörlörlerini değiştirmek istiyorum, elimde 16 cm eski aracımdan kalma jbl CS-6C mid takımı var. bizim araçlara uyar mı? birde bu araçlarda hopörlör çevresinde su yalıtımı ile ilgili bir koruma var mı

Aracın orijinal hoparlörleri üzerinde plastik ve çok güzel tasarlanmış koruma var, dikkatlice söküp kullanabilirsiniz. Ama ebatlar 13 cm.

Üst Alt