Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Kapı Döşemesi Temizliği Tamiri

VolkanSrky

Sessiz
Öncelikle herkese keyifli forumlar işlerde pek yoğunluk olmadığından can sıkıntısı ses yapan kapıları sökmeye başladım. Bunlara camların ağır hareketini sağ sürücü tarafının süper ötesi düğme uydurulması v.s bu konuyu genişletebiliriz:)

Bozulan cam tuşu yerine elektrikci büyük ustanın uydurduğu tuş :D
600841_389739421154660_1446289030_n.jpg

Sürücü tarafının kapısının kapı açma koluda sallanıyordu yine iyimserlik yaparak yayı çıkmıştır yerinden dedim ama öyle değilmiş komple kırılmış bende farklı biyerinden delerek yay tahrikli kapı kolu yaptım :)
IMG_5396.jpg

Kapı içi ses yalıtımı düşünüyordum sağlıklı bir malzeme bulamadım çok bindim pek fark göremedim yalıtım konusunda vazgeçtim.
IMG_5397.jpg

Cam raylarını bolca vd 40 sonrasında gressleyip devam ediyoruz. Bu kapıda bi sıkıntım var oraya sonra gelicem :)
IMG_5398.jpg

IMG_5399.jpg

Vee süprizz kapı içerisinde varlığından haberdar olmadığım kolonlar :)
IMG_5401.jpg

IMG_5402.jpg

IMG_5403.jpg

IMG_5404.jpg

Kapılarımızın ayaklarını tamir edip devam ediyoruz malum sökmesini bilmeyen elektrikci ustalar sağolsun :)
IMG_5405.jpg

IMG_5406.jpg

Araç dış cam fitilleri çok kötü sertleşmiş durumda bunları değiştirme imkanımız var mı acaba veya onun yerine yapabilceğimiz başka birşey ?
IMG_5443.jpg

IMG_5444.jpg

Bi farklı sorunda burda baş gösteriyor cam açıldıkdan sonra aşırı şekilde sallanan camımızın nedeni bağımsızlığını ilan etmiş bir lastik
IMG_5447.jpg

Vee buda o arkadaşın kopan parçası sanırım
IMG_5448.jpg

Elektrikcimin bağladığı süper cam açma düğmesinden sonra sürücü tarafından sağ camı açıp kapatamaz hale geldi ve burda bağlanmayan 2 kablo bunları yeni düğmeye nasıl bağlayabilirim
IMG_5449.jpg

Bunlarda girişleri
IMG_5450.jpg

Herkese keyifli forumlar dilerim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ellerine emeklerine sağlık, guzucuk rahat etmiştir biraz... :)

Cem Baydar

Katılımcı
Buna benzer bir çalışmayı ben de yapmak istiyorum ama arabaya ayıracak o kadar zamanım yok. Ellerine sağlık.

VolkanSrky

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
güzel olmuş..
bende açıcam yakında. >:D
Teşekkürler zaman buldukca yapılması gereken şeyler aslında :)
Buna benzer bir çalışmayı ben de yapmak istiyorum ama arabaya ayıracak o kadar zamanım yok. Ellerine sağlık.
Arabayla uğraşmayı sevdiğim için diğer şeylerden kısıtlıyorum kendimi zaman kazanmaya çalışıyorum :)
Takdirle takip ediyorum, maşallahın var.

Teşekkür ediyorum abi :)
Ellerine emeklerine sağlık, guzucuk rahat etmiştir biraz... :)

Sağolasın veli abi daha etmedi ama edicek inşallah :)

VolkanSrky

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet arkadaşlarım abilerim en üstte gördüğümüz cam açma düğmesinden kurtulup bunu uydurdurdum güzelde bir deri kaplama yaptım eldeki imkanlarla Allah'ın izniyle güzel bi çalışma oldu :)

IMG_5519.jpg

Sonraki aşama ise sallanan camımızdı onunda gördüğünüz lastiği kopmuştu 2 saat süren matkap ve spiral ile torna gibi çevire çevire plastiği yontarak buna benzer bişey yapmaya kalkıştım çok zorladı camın motorunu tekrar sökerek eskisine amerikan kelepçe atarak taktım pek uzun süre kullanımı olur mu bence olur bu kelepçeden bunun kurtulması çok zor :D

IMG_5520.jpg

[size=16pt]Bu arada elektrik konusunda yardımcı olcak birine ihtiyacım var [size=16pt][/size][/size]

Üst Alt