Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Kapı Döşemesi Temizliği Tamiri

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında VolkanSrky tarafından paylaşıldı.

1. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Öncelikle herkese keyifli forumlar işlerde pek yoğunluk olmadığından can sıkıntısı ses yapan kapıları sökmeye başladım. Bunlara camların ağır hareketini sağ sürücü tarafının süper ötesi düğme uydurulması v.s bu konuyu genişletebiliriz:)

Bozulan cam tuşu yerine elektrikci büyük ustanın uydurduğu tuş :D

Sürücü tarafının kapısının kapı açma koluda sallanıyordu yine iyimserlik yaparak yayı çıkmıştır yerinden dedim ama öyle değilmiş komple kırılmış bende farklı biyerinden delerek yay tahrikli kapı kolu yaptım :)
    Kapı içi ses yalıtımı düşünüyordum sağlıklı bir malzeme bulamadım çok bindim pek fark göremedim yalıtım konusunda vazgeçtim.
    Cam raylarını bolca vd 40 sonrasında gressleyip devam ediyoruz. Bu kapıda bi sıkıntım var oraya sonra gelicem :)
    Vee süprizz kapı içerisinde varlığından haberdar olmadığım kolonlar :)
    Kapılarımızın ayaklarını tamir edip devam ediyoruz malum sökmesini bilmeyen elektrikci ustalar sağolsun :)
    Araç dış cam fitilleri çok kötü sertleşmiş durumda bunları değiştirme imkanımız var mı acaba veya onun yerine yapabilceğimiz başka birşey ?
    Bi farklı sorunda burda baş gösteriyor cam açıldıkdan sonra aşırı şekilde sallanan camımızın nedeni bağımsızlığını ilan etmiş bir lastik
    Vee buda o arkadaşın kopan parçası sanırım
    Elektrikcimin bağladığı süper cam açma düğmesinden sonra sürücü tarafından sağ camı açıp kapatamaz hale geldi ve burda bağlanmayan 2 kablo bunları yeni düğmeye nasıl bağlayabilirim
    Bunlarda girişleri

Herkese keyifli forumlar dilerim

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ellerine emeklerine sağlık, guzucuk rahat etmiştir biraz... :)

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Takdirle takip ediyorum, maşallahın var.

4. Cem Baydar

Cem Baydar Katılımcı

Buna benzer bir çalışmayı ben de yapmak istiyorum ama arabaya ayıracak o kadar zamanım yok. Ellerine sağlık.

5. Kazasker

Kazasker Katılımcı

güzel olmuş..
    bende açıcam yakında. >:D

6. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Teşekkürler zaman buldukca yapılması gereken şeyler aslında :)
    Arabayla uğraşmayı sevdiğim için diğer şeylerden kısıtlıyorum kendimi zaman kazanmaya çalışıyorum :)
    Teşekkür ediyorum abi :)
    Sağolasın veli abi daha etmedi ama edicek inşallah :)

7. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Güzel temizlik olmuş emeğine sağlık :)

8. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Teşekkürler :)

9. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Evet arkadaşlarım abilerim en üstte gördüğümüz cam açma düğmesinden kurtulup bunu uydurdurdum güzelde bir deri kaplama yaptım eldeki imkanlarla Allah'ın izniyle güzel bi çalışma oldu :)

Sonraki aşama ise sallanan camımızdı onunda gördüğünüz lastiği kopmuştu 2 saat süren matkap ve spiral ile torna gibi çevire çevire plastiği yontarak buna benzer bişey yapmaya kalkıştım çok zorladı camın motorunu tekrar sökerek eskisine amerikan kelepçe atarak taktım pek uzun süre kullanımı olur mu bence olur bu kelepçeden bunun kurtulması çok zor :D

[size=16pt]Bu arada elektrik konusunda yardımcı olcak birine ihtiyacım var [size=16pt][/size][/size]

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Güle güle kullan.

11. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Teşekkürler abi

Sayfayı Paylaş