Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Hararet ve Yağ Sızıntısı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Malum haftasonu çıkayım biraz dolaşayım dedim,yaklaışk 60-70 km.yol yaptım, ilk defa bugün aracımdan keyif aldım, hatta eve dönerken kendi kendime acaba satmasammı diye düşündüm. Ama bu keyfim çok kısa sürdü :)

Eve yaklaşık 200 metre mesafede kaput altından duman çıktığı fark ettim ve gözüm hemen hararet ibresine yöneldi ve hararet en üst seviyedeydi, halbuki 3-5 dk. önce hiç bir şey yoktu. Aracın su eksiltme problemi olduğu için su eksilttiğini düşündüm başlangıçta ve rampa aşağı olduğu için gaza hiç dokunmadan rolantide evin önüne kadar getirdim.

Kaputu açtığımda dumandan motoru göremedim, o anki panik ile video çekmek aklıma gelmedi, altlardan incecik bir yerden duman buhar karışımı hafif yanık kokulu duman atıyordu ve özellikle alt kısımlar olduğu gibi yağ içerisindeydi.

Tam fotoğrafları çektik araç satılır derken bir de bu geldi başımıza :D Sizce bunun sebebi ne olabilir ? Çok masrafım çıkar mı ?

Fotoğraflarda işaretlemeye çalıştım, yarın Adem usta ile de görüşüp aracı ya çekiciyle yada yağ ekleyerek servise alacağız.

6ZagVP.jpg

zmj8kY.jpg

Gvm6A2.jpg

yP6YaL.jpg

WVqBvY.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun Murat, vardır bir hayır diyerek gönlümüze su serpelim... Oradaki yağın nereden geldiğini anlayamadım şahsen 323 motorlarına çok aşina değilim. İlk etapta su hortumları dedim ama fotoğraflardan öyle görünmüyor...

Yarım Adem usta ile bi görüş muhakkak çözüm bulunacaktır.

Geçmiş olsun, kolaylıklar...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun abi. Aklıma müşürün sızdırma yapabileceği geldi tam neden inceleyince belli olacaktır. Umarım hararet tavan yaptığı için herhangi bir yer zarar görmemiştir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun abi. Aklıma müşürün sızdırma yapabileceği geldi tam neden inceleyince belli olacaktır. Umarım hararet tavan yaptığı için herhangi bir yer zarar görmemiştir.

Hava soğuk ve kısa mesafede fark etmiş olayı, bence hararet başka yerlere zarar vermez diye tahmin ediyorum...

Sabah ola hayrola.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu olay 22:00 civarlarında meydana geldi, az önce çıkıp kontrol ettim. Yerde pek fazla yağ artışı yok, faket yedek su tankı boş ve muhtemelen radyatörde de eksik var. Ama Veli abininde dediği gibi her şerde bir hayır vardır, Allah beterinden saklamış ki, eve 200 metre mesafede oldu bu olay.

Ama içimden bir ses basit bir problem olduğunu söylüyor ;) Adem usta bir kaç saatte eskisinden daha iyi halde teslim eder :)

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Geçmiş Olsun Murat..Benzer Olay Park Ettikten Sonra Başıma Gelmişti..Benim Yağ Soğutucuya Giren Hortum Yarılmıştı..Seninkinde Rekorlardan Biri Patlamış Olabilirmi..

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
geçmiş olsun abi ALLAH beterinden saklamış

basit bir problemmiş gibi geliyor inşallah çok yormadan hallolur

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Sağolun arkadaşlar. Bir kaç gün dinlensin, bende şu yoğunluğumu atlatayım Adem ustaya götüreceğim, bu bir kaç gün fazla yoğunum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Az önce kontrol ettim araçta hiç su kalmamış. 2,5 lt.su aldı radyatör. Benim anlamadığım bir anda bu su nereye uçtu :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yarım saat başında bekledim bir damla su damlamadı yere. Her ne sıkıntısı varsa çalışırken oluyor, daha öncede su eksiltmişti.

Üst Alt