Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Hakkında Teknik Bilgiler Nelerdir?

sekand

Sessiz
Arkadaşlar hayırlı geceler. Yeni aldığım 1999 lantisin teknik özelliklerini bulamadım. Sitede var ama yorumlarda vede gördüğüm kadarıyla veriler yanlış gibi. Ayrıca sahibinden falan baktım 99 lantisde göremedimki oradan kopya çekip özelliklerine bakayım. Birinci ülkemizde 99 model lantis sayısı azmıdır? İkincisi 98 ile arasında fark varmıdır varsa nedir? Üçüncüsü bunun tam özelliklerini nerde bulabilirim. Güvenlik, mekanik vs. özellikleri nelerdir. Mesela imbobilizer varmı gibi.? Kolay gelsin

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
99 model Lantis bende yok diye biliyorum. Gümrük girdiyse model yılı farklı yazılmış olabilir.

Mekanik hepsi aynı donanımı aracı 1 hafta kullanarak anlarsınız zaten :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
99 Lantis bulamaman normal üretimi 98 de bitti çünkü. Yerini 323f Astina aldı. Sizin aracınız bayide kalmıştır 99 model diye satmışlardır.

sekand

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Peki bu 2003 e kadar olan ve astina adını alan şey lantis içinde geçerli değilmi. Benim ruhsatta 99 yazıyor. Anlamadım valla
Bazı kaynaklarda geçerli bazılarında Lantis farklı Astina farklı gösteriliyor. Ruhsata bakma 2.0 626 ların 1.6 yazıldığını da gördük biz :) 98 de lantis bitiyor yine 98 de BJ kasa astina başlıyor bu kesin bilgi.

sekand

Sessiz
Bazı kaynaklarda geçerli bazılarında Lantis farklı Astina farklı gösteriliyor. Ruhsata bakma 2.0 626 ların 1.6 yazıldığını da gördük biz :) 98 de lantis bitiyor yine 98 de BJ kasa astina başlıyor bu kesin bilgi.
Yani buda 98 model... Ya bayide veya gümrükte kaldığından böyle yazmışlar. Ben buradan yazılanlardan bunu anladım. Çok teşekkürler

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yani buda 98 model... Ya bayide veya gümrükte kaldığından böyle yazmışlar. Ben buradan yazılanlardan bunu anladım. Çok teşekkürler
Mevcut aracımı almadan önce bende Lantis alacaktım baya bir incelemiştim. Mesela 96 modellerin ön konsol farklı diye biliyorum. En full donanım abs klima sunroof 4 hava yastığı olması lazım.

sekand

Sessiz

Hocam karşınızda duruyor... Diyarbakır dan aldığım 98 gf 626 1.6 olduğunu ilk vergide öğrendim. Çok şükür o zaman kolay değiştirmşltim.. Buralardan öğrenmiştim 1.6 sı olmdaığını. Yine yeni bir vakıa daha bizi buldu iyimi. Hayvan gibi şapıyorlar....

Starhan95

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 hb 1.5 1999
Araç Renk ve Tip
Bordo - Astina (Hb)
Herkese selamün aleyküm. Grup da lantis ile alakalı çok fazla konu bulamadım. Kayseri de tırnağının üstünde 98 model 1.8 122 lik lantis buldum. 149 bin km de. Lantisler nasıldır. Parça konusunda arıza kronik sorun konusunda danışmak istedim. Malum son zamlardan sonra benzini de düşünmek gerek 100 km de yakıt sarfiyatı nedir ? Şimdiden teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese selamün aleyküm. Grup da lantis ile alakalı çok fazla konu bulamadım. Kayseri de tırnağının üstünde 98 model 1.8 122 lik lantis buldum. 149 bin km de. Lantisler nasıldır. Parça konusunda arıza kronik sorun konusunda danışmak istedim. Malum son zamlardan sonra benzini de düşünmek gerek 100 km de yakıt sarfiyatı nedir ? Şimdiden teşekkürler
Yanlış bölüme açtığın konu doğru yerdeki bu konu ile birleştirilmiştir.

Lantis'in temizini bulursan sıkıntı olmaz ama kıymetini bilemeyip, spor görünümlü arabaya spor araba muamelesi yapanların elinden geçtiyse ki piyasadaki bir çok lantis bu makus kaderi yaşamış durumda, uzak durmanı tavsiye ederim.

Starhan95

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 hb 1.5 1999
Araç Renk ve Tip
Bordo - Astina (Hb)
Orjinal 148 bin km de . Boya , değişen hasar kaydı yok. Eski sahibi çok çok aşırı titiz ( sanayi ağzıyla kıl) birisi. Evvelce 95-2010 arasında Mazda yetkili servisi vardı sanayide ama hala etkili servis olarak devam ediyor. 2 hafta boyunca orjinak parça gelmesini beklemiş yan sanayi ürün yok orjinal Mazda vidaları duruyor. Kitapçıkları vs herşey mevcut yani tr de 1 elin 5 parmağını geçmeyecek temizlikte. 94 sedan, 98 famila , 99 astina, 98 626 ya bindim bu temizlikte hiç Mazda görmedim. Nasip olursa buraya paylaşım yaparım. Sanruf hariç ful. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu birleştirdiğin için teşekkür ederim abi. Gerçekten bu grubu seviyorum. Allah razı olsun sizlerden

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orjinal 148 bin km de . Boya , değişen hasar kaydı yok. Eski sahibi çok çok aşırı titiz ( sanayi ağzıyla kıl) birisi. Evvelce 95-2010 arasında Mazda yetkili servisi vardı sanayide ama hala etkili servis olarak devam ediyor. 2 hafta boyunca orjinak parça gelmesini beklemiş yan sanayi ürün yok orjinal Mazda vidaları duruyor. Kitapçıkları vs herşey mevcut yani tr de 1 elin 5 parmağını geçmeyecek temizlikte. 94 sedan, 98 famila , 99 astina, 98 626 ya bindim bu temizlikte hiç Mazda görmedim. Nasip olursa buraya paylaşım yaparım. Sanruf hariç ful. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu birleştirdiğin için teşekkür ederim abi. Gerçekten bu grubu seviyorum. Allah razı olsun sizlerden
Bütün iyi insanlardan Rabbim razı olsun. Belirttiğin şartlarda Lantis varsa ve niyet de bu yönde ise alınır... O yıllar arasında üretilen üç rakamlı Mazda'lar çok kaliteli ve sağlam. Tek şartı, bakımlı tutmak ve mühendislik üretimine sadık kalmak...

Üst Alt