Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BA (1994-98) İçeri Su Alma Problemi

Konu, 'Dış Aksam - Kaporta - Boya' kısmında VolkanSrky tarafından paylaşıldı.

1. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Sayın forum sakinleri herkese öncelikle merhaba. Aracımın su alma sorunu ile karşınızdayım önceleri çok önemsemedim sonrasında öndeki su ( öyle zannediyorum) park ettiğimde arkaya akmasıyla arka köşede akvaryum balığı beslenebilcek seviyeye geldi. Kaportacımla görüştüğümde bu araç tofaş değil sağından solundan su almaz ön camdandır diyerek camcıya yönlendirmesiyle camcıya gittim o arkadaşda evet camdan büyük ihtimalle diyerek sadece sökülüp takılmasına 100 lira istedi ön camda hafif bi catlak var. kırmadan söker takarım dedi ama bu bana hiç öyle gelmedi nedense :D Bende silikonla sağını solunu iyice kapattım bugün yağmurun yağmasıyla yine su aldığını gördüm bu durumla karşılaşan var mı sizcede ön camdanmıdır ?

2. ali_semet

ali_semet Katılımcı

su biriken yer bagaj mı ?

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazda 626 aracımı solunun üzerine meyilli park ettiğimde yağan şiddetli yağmur nedeniyle sağ ön yolcu tarafının altına su girdiği olmuştu...

Yani kapı fitillerini de kontrol etmende fayda var...

Çatlak camın sökülüp takılacağına ihtimal vermiyorum, elinde kalabilir...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Geçmiş olsun. İlla camdan alıyor demek doğru olmaz, evet Tofaş değil ama Allah yapısı değil sonuçta, kapılardan, davlumbazlardan ve tıkalı kanallardan dolayı da su alabilir. Camı söktürmeden önce bence sorunun kaynağını kesinleştirmek lâzım.

5. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Bagajı söktüm komple orda su birikintisine rastlamadım
    Sağol abi kapılardan alsa kapının kenar paspası ıslanır ama sanki önden geliyor gibi bende boşuna camı söktürüp taktırmak istemiyorum az parada değil hiç aç kalmamış bunlar ya şeytana uyup kendim denicemde cam pahalı :D

Kapı fitillerine baktım abi orda bi ıslaklık göremedim acaba motor kısmından mı alıyor dedim bez serdim bıraktım orada ıslanmamıştı

6. Kazasker

Kazasker Katılımcı

7. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Bende sizin dediğiniz gibi ilk oradan şüphelendim silecekleri sökmek gerekiyor o bakliyatı çıkarmak için bizim araçlarda sökmeye çalıştım lokma ağzı kırıldı kaynamış sanırım dedim gittim sanayide havalı tabanca ile açtırdım sonra kendim söktüm o bölgede içeriye doğru hiçbir yer görmedim su döktüğümde tahliyelerden akmaya başladı hemen teşekkürler ilgilendiğiniz için

8. Kazasker

Kazasker Katılımcı

ben silecekleri sökmeden yaptım :)
    Lantisler farklı olabilir belki...

9. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Evet sizin araçdan bi kere sökmüştüm arkadaşın o bölgeyi boyamak için sizin gibi :)

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  11. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

abi sanırım ön camdan alıyor camı komple değiştiricem çatlakda vardı ufak

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş