Mazda 323 BA (1994-98) İçeri Su Alma Problemi

Sayın forum sakinleri herkese öncelikle merhaba. Aracımın su alma sorunu ile karşınızdayım önceleri çok önemsemedim sonrasında öndeki su ( öyle zannediyorum) park ettiğimde arkaya akmasıyla arka köşede akvaryum balığı beslenebilcek seviyeye geldi. Kaportacımla görüştüğümde bu araç tofaş değil sağından solundan su almaz ön camdandır diyerek camcıya yönlendirmesiyle camcıya gittim o arkadaşda evet camdan büyük ihtimalle diyerek sadece sökülüp takılmasına 100 lira istedi ön camda hafif bi catlak var. kırmadan söker takarım dedi ama bu bana hiç öyle gelmedi nedense :D Bende silikonla sağını solunu iyice kapattım bugün yağmurun yağmasıyla yine su aldığını gördüm bu durumla karşılaşan var mı sizcede ön camdanmıdır ?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Mazda 626 aracımı solunun üzerine meyilli park ettiğimde yağan şiddetli yağmur nedeniyle sağ ön yolcu tarafının altına su girdiği olmuştu...

Yani kapı fitillerini de kontrol etmende fayda var...

Çatlak camın sökülüp takılacağına ihtimal vermiyorum, elinde kalabilir...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Geçmiş olsun. İlla camdan alıyor demek doğru olmaz, evet Tofaş değil ama Allah yapısı değil sonuçta, kapılardan, davlumbazlardan ve tıkalı kanallardan dolayı da su alabilir. Camı söktürmeden önce bence sorunun kaynağını kesinleştirmek lâzım.

Bagajı söktüm komple orda su birikintisine rastlamadım
Geçmiş olsun. İlla camdan alıyor demek doğru olmaz, evet Tofaş değil ama Allah yapısı değil sonuçta, kapılardan, davlumbazlardan ve tıkalı kanallardan dolayı da su alabilir. Camı söktürmeden önce bence sorunun kaynağını kesinleştirmek lâzım.
Sağol abi kapılardan alsa kapının kenar paspası ıslanır ama sanki önden geliyor gibi bende boşuna camı söktürüp taktırmak istemiyorum az parada değil hiç aç kalmamış bunlar ya şeytana uyup kendim denicemde cam pahalı :D

Mazda 626 aracımı solunun üzerine meyilli park ettiğimde yağan şiddetli yağmur nedeniyle sağ ön yolcu tarafının altına su girdiği olmuştu...

Yani kapı fitillerini de kontrol etmende fayda var...

Çatlak camın sökülüp takılacağına ihtimal vermiyorum, elinde kalabilir...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
Kapı fitillerine baktım abi orda bi ıslaklık göremedim acaba motor kısmından mı alıyor dedim bez serdim bıraktım orada ıslanmamıştı

geçmiş olsun. benzer bir sorun bende de vardı. şu şekilde çözdüm belki yardımcı olur.

Konuya bak: http://www.mazdagaraj.com/mazda-323-on-tarafa-su-alma-sorunu-ve-cozumu-t2608.0.html;msg48033#msg48033
Bende sizin dediğiniz gibi ilk oradan şüphelendim silecekleri sökmek gerekiyor o bakliyatı çıkarmak için bizim araçlarda sökmeye çalıştım lokma ağzı kırıldı kaynamış sanırım dedim gittim sanayide havalı tabanca ile açtırdım sonra kendim söktüm o bölgede içeriye doğru hiçbir yer görmedim su döktüğümde tahliyelerden akmaya başladı hemen teşekkürler ilgilendiğiniz için

Üst Alt