Mazda 323 BA (1994-98) İçeri Su Alma Problemi

VolkanSrky

Sessiz
Sayın forum sakinleri herkese öncelikle merhaba. Aracımın su alma sorunu ile karşınızdayım önceleri çok önemsemedim sonrasında öndeki su ( öyle zannediyorum) park ettiğimde arkaya akmasıyla arka köşede akvaryum balığı beslenebilcek seviyeye geldi. Kaportacımla görüştüğümde bu araç tofaş değil sağından solundan su almaz ön camdandır diyerek camcıya yönlendirmesiyle camcıya gittim o arkadaşda evet camdan büyük ihtimalle diyerek sadece sökülüp takılmasına 100 lira istedi ön camda hafif bi catlak var. kırmadan söker takarım dedi ama bu bana hiç öyle gelmedi nedense :D Bende silikonla sağını solunu iyice kapattım bugün yağmurun yağmasıyla yine su aldığını gördüm bu durumla karşılaşan var mı sizcede ön camdanmıdır ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 626 aracımı solunun üzerine meyilli park ettiğimde yağan şiddetli yağmur nedeniyle sağ ön yolcu tarafının altına su girdiği olmuştu...

Yani kapı fitillerini de kontrol etmende fayda var...

Çatlak camın sökülüp takılacağına ihtimal vermiyorum, elinde kalabilir...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun. İlla camdan alıyor demek doğru olmaz, evet Tofaş değil ama Allah yapısı değil sonuçta, kapılardan, davlumbazlardan ve tıkalı kanallardan dolayı da su alabilir. Camı söktürmeden önce bence sorunun kaynağını kesinleştirmek lâzım.

VolkanSrky

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
su biriken yer bagaj mı ?

Bagajı söktüm komple orda su birikintisine rastlamadım
Geçmiş olsun. İlla camdan alıyor demek doğru olmaz, evet Tofaş değil ama Allah yapısı değil sonuçta, kapılardan, davlumbazlardan ve tıkalı kanallardan dolayı da su alabilir. Camı söktürmeden önce bence sorunun kaynağını kesinleştirmek lâzım.
Sağol abi kapılardan alsa kapının kenar paspası ıslanır ama sanki önden geliyor gibi bende boşuna camı söktürüp taktırmak istemiyorum az parada değil hiç aç kalmamış bunlar ya şeytana uyup kendim denicemde cam pahalı :D

Mazda 626 aracımı solunun üzerine meyilli park ettiğimde yağan şiddetli yağmur nedeniyle sağ ön yolcu tarafının altına su girdiği olmuştu...

Yani kapı fitillerini de kontrol etmende fayda var...

Çatlak camın sökülüp takılacağına ihtimal vermiyorum, elinde kalabilir...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Kapı fitillerine baktım abi orda bi ıslaklık göremedim acaba motor kısmından mı alıyor dedim bez serdim bıraktım orada ıslanmamıştı

VolkanSrky

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
geçmiş olsun. benzer bir sorun bende de vardı. şu şekilde çözdüm belki yardımcı olur.

Konuya bak: http://www.mazdagaraj.com/mazda-323-on-tarafa-su-alma-sorunu-ve-cozumu-t2608.0.html;msg48033#msg48033

Bende sizin dediğiniz gibi ilk oradan şüphelendim silecekleri sökmek gerekiyor o bakliyatı çıkarmak için bizim araçlarda sökmeye çalıştım lokma ağzı kırıldı kaynamış sanırım dedim gittim sanayide havalı tabanca ile açtırdım sonra kendim söktüm o bölgede içeriye doğru hiçbir yer görmedim su döktüğümde tahliyelerden akmaya başladı hemen teşekkürler ilgilendiğiniz için

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Geçen hafta yağmurlardan bagaj köşelerinde su birikiyordu Oğuzhan abinin konusunu aklımda kalmıştı. Ordan esinlenerek giriştim bu gün. Havalandırma kanallarına su tuttum sağından solundan sular giriyordu. Mastikledim sorun çözüldü gibi ilerleyen zamanlarda belli olucak.
41391

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

caner323

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Merhaba arkadaşlar öncelikle mazda 323 1994 sedan bir aracım var bir süredir yağmurlu havalarda ve araç yıkadığımda sağ yolcu kısmında ıslaklık oluyordu. Araştırmalarım sonucu sileceğin altındaki giderleri temizlemeye karar verdim ve çok fazla tıkanmış olduğunu fark ettim ve temizledim. Fakat şuanda normal yağmurlarda sıkıntı kesildi ama aşırı yağışlarda içerisi hala ıslanıyor ve resmen göl oluyor. Ama bu sadece sağ yolcu ve arka sağ tarafta oluyor başka ne yapabilirim bilmiyorum yardımızı istiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar öncelikle mazda 323 1994 sedan bir aracım var bir süredir yağmurlu havalarda ve araç yıkadığımda sağ yolcu kısmında ıslaklık oluyordu. Araştırmalarım sonucu sileceğin altındaki giderleri temizlemeye karar verdim ve çok fazla tıkanmış olduğunu fark ettim ve temizledim. Fakat şuanda normal yağmurlarda sıkıntı kesildi ama aşırı yağışlarda içerisi hala ıslanıyor ve resmen göl oluyor. Ama bu sadece sağ yolcu ve arka sağ tarafta oluyor başka ne yapabilirim bilmiyorum yardımızı istiyorum.
Kapı fitillerinden alıyor olabilir.

caner323

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Kapı fitillerinden alıyor olabilir.
Şöyleki bugün yağmur vardı burda antalyada yoğunda bi yağmur arabanın içine oturdum el feneriyle kapı altları boşluklar heryere baktım ama bi yerden bi akma yok içeriye doğru acaba döşemenin altından bi yerden alma ihtimali var mı ya da dediğiniz gibi kapı fitilleri ise nasıl bi yol izlemek gerekiyo

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şöyleki bugün yağmur vardı burda antalyada yoğunda bi yağmur arabanın içine oturdum el feneriyle kapı altları boşluklar heryere baktım ama bi yerden bi akma yok içeriye doğru acaba döşemenin altından bi yerden alma ihtimali var mı ya da dediğiniz gibi kapı fitilleri ise nasıl bi yol izlemek gerekiyo
Normal akma olsa araba akvaryuma döner Allah korusun.

Gövde ve Kapı fitilleri sızdırma yapıyor ve sızan su en alta kadar inerek döşemenin altında birikiyor.

Eski ama etkili bir sistem fitillerin içerisine akvaryum hortumu döşemek. Dikkat etmek lazım fitiller eskiyse yırtılabilir.

Arama motoruna "araç kapı fitili akvaryum hortumu" yazarsan bir çok bilgi çıkıyor.

caner323

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Baktım şimdi o çözümü yapıcam. Birde benim kapı döşemelerinin altındaki naylonların yapışkanları gitmişti bende çıkartmıştım sanırım onunda etkisi olabilir eğer kapılardansa onlarıda bi yeniliycem yağmur dindiğinde sonuçlarıda buraya resimli bir şekilde koyucam belki bir faydası olur.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Baktım şimdi o çözümü yapıcam. Birde benim kapı döşemelerinin altındaki naylonların yapışkanları gitmişti bende çıkartmıştım sanırım onunda etkisi olabilir eğer kapılardansa onlarıda bi yeniliycem yağmur dindiğinde sonuçlarıda buraya resimli bir şekilde koyucam belki bir faydası olur.
Çok etkisi var onların

Üst Alt