Mazda 323 BA (1994-98) Distribütör Bakımı (Fotoğraflı)

VolkanSrky

Sessiz
Öncelikle disbiritörümüzü tutan iki civatanın olduğu yer ile motor arasını marker kalem veya cd kalemi ile çiziyoruz ki disbiritörümüzü geri takarken eski konumuna aynı şekilde takabilelim.

attachment.php

Buda motor kısmı

attachment.php

Motor kısmı biraz pis kusura bakmayın
smile.png

attachment.php

Sonrasında buji kapağını tutan iki adet vidayı söküp kapağı çıkartıyoruz

attachment.php

Ve karşımızda tevzi makarası bunu çıkartırken çok uğraştırdı normalde çektiğinde gelmesi gerekiyor artık ne zamandır değişmediyse
http://www.mazdagaraj.com/album.php?albumid=9&attachmentid=5633
Burdaki oringimizde yıprandığı için yağ kaçırıyordu bunuda yenisiyle değiştirdim

attachment.php

Tevzi makarasını çıkardıkdan sonra karşımıza tozlara karşı bobini koruyan kapak çıkıyor onuda çıkarıyoruz ve sonunda hedefe ulaşıyoruz
smile.png
Söktüğümüz şekilde geri topluyoruz toz kapağı burda gözükmüyor çatlağı vardı epoksiyle yapıştırdım elektrik kaçağı olursa rolantiyi etkileyebilir.

attachment.php

Disbiritörümüzü söktüğümüz şekilde geri takıyoruz. Yeni buji kapağı tevzi makarası buji kabloları ve buji sorunumu çözemedim ama hiç değilse bakım yapmış olduk
smile.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilgilendirme için teşekkürler... Güzel konu. O0

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eline sağlık. Parçaları sökerken nazik davranmak gerekiyor sonuçta yıllanmış parçalar bunlar.

VolkanSrky

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor yapılırken temizlik bağbında açmıştık, tekrar çalışmadı..
300 liraya yan sanayi aldım 70 km de dağıldı, 400 e çıkma aldım olmadı ki allantan iade edebildik, en son servise 850 verince çalıştı..
Çok dikkatli olmak gerek..

VolkanSrky

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor yapılırken temizlik bağbında açmıştık, tekrar çalışmadı..
300 liraya yan sanayi aldım 70 km de dağıldı, 400 e çıkma aldım olmadı ki allantan iade edebildik, en son servise 850 verince çalıştı..
Çok dikkatli olmak gerek..
Sizinki biraz şanssızlık olmuş hocam yoksa bobin haricinde elektronik bişey yok elektronik olmadıkcada bozulacak bişey yok. Benim tevzi makarasını çıkartırken halimi görseydin en son çıkmadı çekicle kafasına kafasına vurarak çıkardım tabi eskisi parçalandı güya onuda ilerde kullanırım demiştim :D

ateşleme modülü lehimliymiş koptu, benimki o sebeple bozuldu ne olduğunu bilmediğimizden sonra çalışmadı zaten :)

Denedik, eskiyi lehim yaptık ama olmadı, Adem ustaya gönderdim oda çalıştıramadı mevcut distribütör ile, mecburen orjinal sıfır aldım ustaya gönderdim, çalıştı..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
@VolkanSrky fotoğrafları yenilersek iyi olur mümkünse eklenti olarak yükleyelim ölme riski olmaz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hdd yandı hocam yeni hdd aldım eskisini tamir edebilirsem fotoları tekrar yüklerim inş
Boğaz Kelebeği temizlik fotoğrafları vardı bende ama bu konunun fotoğraflarını düzenleme yapmadığım için almamışım... :(

Her şartta, fotolar uçacakmış yani... Geçmiş olsun.

xraprapx

Sessiz
Araç Markası
1996 - Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Mavi - FastBack
410028.jpg
distrübütör kapağını ve tevzi makarasını söktüm arkadaşlar. hava filtresini de çıkardım temizlemek için.
şimdi bu tevzi makarasında yada kapakta kılcal catlak falan göremedim ben ama genede oje süreyimmi çıkarmışken. bir sorun olur mu ? bide distrübütörün alt kısmı yağlanmış normal mi ? diğer fotoda kırmızı içine aldığım kısım.
410031.jpg

Son düzenleme:

xraprapx

Sessiz
Araç Markası
1996 - Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Mavi - FastBack
bu arada elimde yedek distrübütörümde var ikisininde tevzi makarasını söktüm bi fark varmı falan diye ama
410036.jpg

Üst Alt