Mazda 323 BA (1994-1998) Yakıt Tüketimi

mazdabdullah

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Familia
Araç Renk ve Tip
Yeşil-Sedan
Bana göre de tamamı şehir içi olan ve lpg'ye geçmeden yürümemen bu değeri elde etmene sebebiyet veriyor ki, gayet normal... Ayrıca, kış aylarında yakıt tüketimi gözle görülür derecede artış yapar.
Beni rahatlattınız Veli bey, teşekkürler :) o zaman yazın tekrar ölçüm ve forumda paylaşım yapmak üzere.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Beni rahatlattınız Veli bey, teşekkürler :) o zaman yazın tekrar ölçüm ve forumda paylaşım yapmak üzere.

Lpg'nin ölçümü tek seferde sağlıklı sonuç vermeyebiliyor, aynı istasyon ve pompada 2-3 litre oynama yapabiliyor, hesaplamaların ortalamasını alırsan daha sağlıklı olur. Bizde araçlar çok yakmıyor, yakıt pahalı. :cool:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler uzun yol yaptım 300km kadar ya pompada arıza vardı ya gerçek değerler. Bursa’dan çıkarken fulledim 90-115 hızla vardığım yerde tekrar fullettim 60tl aldı(3.14den)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abiler uzun yol yaptım 300km kadar ya pompada arıza vardı ya gerçek değerler. Bursa’dan çıkarken fulledim 90-115 hızla vardığım yerde tekrar fullettim 60tl aldı(3.14den)
Bu hesaptan yorum yapamayız ki Ümit, vardığın yerde fullerken kaç km kattemiştin ve kaç lt yakıt aldın? Yani değerler net olmalı, bir de gaz malum illaki sapma oluyor biraz.

Tekrar baktım, yaklaşık 19 lt yakıt almışsın, o da 100 km de 6, 33 yaklaşık değer oluyor, çok düşük

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu hesaptan yorum yapamayız ki Ümit, vardığın yerde fullerken kaç km kattemiştin ve kaç lt yakıt aldın? Yani değerler net olmalı, bir de gaz malum illaki sapma oluyor biraz.

Tekrar baktım, yaklaşık 19 lt yakıt almışsın, o da 100 km de 6, 33 yaklaşık değer oluyor, çok düşük
Tam benzinliğe girdiğimde 304km yol yaptım abi. 3.14den 19litre aldım. Evet abi 6.33l yapıyor 100kmde değerler normal mi bilemedim. şehir içi 27kuruş filan yakıyordu son zamanlarda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzer güzergahta tekrar ölçüm yapıp, ortalamasını alırsan gerçek değer ortaya çıkmış olur, tabi aynı pompadan gaz almak kaydıyla, farklı pompadan alınan gaz hesaplamayı etkileyebilir. :) 6 litre tüketim bana gerçekçi gibi gelmedi.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Benzer güzergahta tekrar ölçüm yapıp, ortalamasını alırsan gerçek değer ortaya çıkmış olur, tabi aynı pompadan gaz almak kaydıyla, farklı pompadan alınan gaz hesaplamayı etkileyebilir. :) 6 litre tüketim bana gerçekçi gibi gelmedi.
Evet abi ondan sorma gereği duydum. benzinden yiyor dicem ama hiç oynama yok. Dönüşte tekrar denicem

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu akşam gittiğim yolu tekrar döndüm 70Tl aldı depo. Yavaş ve devrinde vites attıktan sonra çok fazla yakmıyor sanırım. 70Tl gaz gidilen yol 302km 23kuruşa denk geliyor.

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben benim araçta (1998 - 323 familia) uzun yolda 90-100 arası 7.3lt/100km yaptım bunun altına inmedi hiç. Uzun yolda bu araçlar cidden çok az yakıyor bence.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Düzenleme yapayım 2 gündür şehir içi ve uzun yol olmak üzere aktif olarak kullandım. Bursa-Orhangazi arası git gel 110-130 arası şehir içi de 3.-4. Vites gittim genellikle.
24litre(70tl) aldı araba 250km yol yaptım.
8litre civarına denk geliyor hesaplamaya göre yanlış hesap yapmadıysam :)
Bazı sitelerde 10litreden aşağıya yok.
Benzinde kullansam bu veri düşer mi daha? LPG’den çok sıkıldım artık, söktürmeyi düşünüyorum. Fikirleriniz nedir abiler :confused:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Düzenleme yapayım 2 gündür şehir içi ve uzun yol olmak üzere aktif olarak kullandım. Bursa-Orhangazi arası git gel 110-130 arası şehir içi de 3.-4. Vites gittim genellikle.
24litre(70tl) aldı araba 250km yol yaptım.
8litre civarına denk geliyor hesaplamaya göre yanlış hesap yapmadıysam :)
Bazı sitelerde 10litreden aşağıya yok.
Benzinde kullansam bu veri düşer mi daha? LPG’den çok sıkıldım artık, söktürmeyi düşünüyorum. Fikirleriniz nedir abiler :confused:
Aynı kullanım şartları ile benzinde 1 litreye yakın daha az yakar. ;)

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Aynı kullanım şartları ile benzinde 1 litreye yakın daha az yakar. ;)
1litre gaz da hiç bir şey ama benzinde güzel rakam :confused: benzinde kullanma zevki çok güzel rampalarda o hissi yaşıyorum.
Benzini doldurup rampa ve canım sıkıldıkça kullanmak daha mantıklı şuan heralde :(

Kahraman

Sessiz
Araç Markası
98 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Bende 98 model 1.8 otomatik var dolu tup sehir ici 250-260 km yapiyor .kocaeliden arhaviye gittim 350 tl yakti

Kahraman

Sessiz
Araç Markası
98 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Evet bu arada klima ful acikti ,hafta sonu döndüm yola çıkmadan önce boğaz kelebeği ni söküp temizledim araba ve bagajda doluydu dönerken birazda abandim 120 160 arasi bastım klimada cogunlukla acikti 370 tl yakti

Üst Alt