Mazda 3 Skyactiv Krom Cam Çıtası

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Normalde skyactiv Mazda 3 'lerde sadece alt kısımda krom çıtalar olduğu için, yurtdışından tam setini sipariş verip aracımda uyguladım.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Beyaz renk ile daha da hoş olmuş Kerim, Allah kazadan, beladan, nazarlardan korusun... :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eksiklikmiş sanki, bu şekilde tamamlanmış abi güle güle kullan :)

slash

Katılımcı
Kerim Bey çok şık durmuş. Bende de bi takım krom cam çıtası mevcut ama cesaret edip montaj yapamadım tam 4 haftadır. Çıta arkasında 2 sıra çift taraflı bant var bende . Uygularken saç kurutma makinesiyle ısıtarak mı uyguladınız, ekstra bir silikon veya yapıştırıcı ürün kullandınız mı ve zemini ne ile temizlediniz ?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kerim Bey çok şık durmuş. Bende de bi takım krom cam çıtası mevcut ama cesaret edip montaj yapamadım tam 4 haftadır. Çıta arkasında 2 sıra çift taraflı bant var bende . Uygularken saç kurutma makinesiyle ısıtarak mı uyguladınız, ekstra bir silikon veya yapıştırıcı ürün kullandınız mı ve zemini ne ile temizlediniz ?
Merhabalar, bende sıcak hava tabancası vardı. Uygulamayı yaparken kullanmıştım ama ben kış ayında yapmıştım ve ortam soğuktu. Havalar sıcak çokda gerek yok bence ama ürünü nereden aldıgınızı bilmiyorum tabi. Benimkinin arkasında tek sıra ama arka tarafı tamamen kaplayan güçlü bir çift taraflı bant vardı. Önce alkollu bez ile sildim daha sonra kurulama beziyle iyice temizledim..sonra sıcak hava tabancasiyla once zemini isitip sonra çıtayı yapıştırdım. Şu anda hiçbir sorun yok 4 taraftada. Kolay gelsin..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Kerim orta direklere de kromazj yapmalısın, daha iyi olur bence.

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic 2004
Çok güzel olmuş acaba benim Mazda 3 hatchback sport dynamic 2004 araç içinde bulabilirmiyiz yardımcı olursanız sevinirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
BL kasa için de aynı bu şekilde bir cam çıtası arıyorum ama ne n11, gittigidiyorda ne de aliexpresste bulamadım. Hep 4 parça sadece camın alt çıtası var. Bilgisi olan var mı?

m.ali

Katılımcı
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Website üstünden bulamadım, mobile versiyondan da birşey anlayamadım. Rica etsem tam sürüm linkini gönderebilir misiniz?
Şu aliexpress in de mobil url linkinden m. yi silince tam website sürümünü açmamasına sinir oluyorum.

Zor da olsa buldum linki ama mavi gösteriyor kaplamayı. window trim diye aratmayı deneyeyim.
window frame diyerek bir sonuca ulaşamadım.

m.ali

Katılımcı
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Website üstünden bulamadım, mobile versiyondan da birşey anlayamadım. Rica etsem tam sürüm linkini gönderebilir misiniz?
Şu aliexpress in de mobil url linkinden m. yi silince tam website sürümünü açmamasına sinir oluyorum.

Zor da olsa buldum linki ama mavi gösteriyor kaplamayı. window trim diye aratmayı deneyeyim.

Onların krom olması lazım, mavi üstündeki koruyucu kısım olabilir. Ürün bilgilerindeki fotolarda krom olarak gösteriyor ama satıcıya sorabilirsin. 91$ biraz tuzlu gibi ama

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Mavi görünen şey, krom çıtaların üzerine geçirilen ve çizilmemesi için konulan kaplama hocam...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Onların krom olması lazım, mavi üstündeki koruyucu kısım olabilir. Ürün bilgilerindeki fotolarda krom olarak gösteriyor ama satıcıya sorabilirsin. 91$ biraz tuzlu gibi ama

Aynen abi çok tuzlu. Sonradan farkettim o mavi kaplamanın kromun çizilmemesi için geçirilen poşetimsi olduğunu.
Güzel duruyor ama pahalı. Türkiye'den camların alt çıtalarını almak daha mantıklı gözüküyor.

Üst Alt