Mazda 3 Skyactiv Chip Tuning

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
forumdaslarim; ingilteredeki BBR GTİ firması ile yazıştım, geliştirdikleri yazilim bizim 1.5 120 lik araçlarda 20 hp-15 lb/ft (20 nm) güç artırıyor. bu kadar yüksek artışın sebebi de bizim aracın ecu su mx5 ile aynıymış galiba. yalnız tek başıma satın almak istemiyorum çünkü 600 sterlin. bu paket içerisinde ecu programını araca yükleyen cihaz da var. Kafasina yatan varsa ortak alalım. kişi sayısı arttikca fiyat düşer :)
aracın orjinal yazılımı da flash bellekte saklanıyor istenildiği halde eskiye dönülebilir.
f83b0eb0e9ead2f22a0985847b25300b.jpg

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güzel iş, atmosferik motorda çok fark yaratacağını düşünmesem de Skyactiv im olsa ben girerdim bu işe. Yalnız bu işlemi servise yansıtırsanız garanti dışı kalabilir aracınız

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
zaten 6 ay kaldı bitmesine:) 30 bin bakımını aralık~ocak gibi yaptıracam. zaten nisanda garanti bitiyor. daha da gitmem servise :)

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Bu chip Tuning olayı uzun vadede motora zarar veriyor mu? Neticede Motorun tasarlandığı aralıklar dışına çıkıyor çalışma şartları. Uzun vadede kompresyon kaybı, metal yorgunluna bağlı arıza,aşırı aşınma v.s gibi etkileri var mıdır?

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
valla bu firma 25 yıldır mazda üzerine tuning, turbo dönüşüm, supercharger dönüşüm tarzı uygulamalari olan ve ingiltere de baya meşhur ve güvenilir bir firma. ben bunların motora zarar verecek bir programı yüklemelerine ihtimal vermiyorum. mesela turbo taktıkları araçlara 1 yıl garanti veriyorlar.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracın sadece yazılımıyla uğraştığın için bir zarar vermez, motorda zaten var olan kapasite emisyon değerleri veya ülke standartlarına göre sınırlandırılıyor, aynı motordan 105 hp de güç alabiliyorsun 115 te mesela. Yazılımla uygun değerlerde güç artışı sağlanabilir ve zarar vermez araca.

Bu arada ben olsam turboya yönelirdim maliyet uçuk değilse

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
turbonun kiti hazır da yapabilirim diyen babayiğit yok.

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
ankara da kim var kim yok sordum diyorlar ki beyin alacaz sana. yurt disinda arabanin kendi beynini ayarlayip turbo kiti takiyorlar. fiyat da uygun oluyor. burdakiler mazdanin ecusuna yazilim yapmayi bilmedikleri icin ekstra 4 bin lira beyin alacaz diyorlar. fiyat da uçuyor. kusura bakmasinlar durduk.yere 4 bin fazladan veremem.

4c860a8db78bf1d2cf5117cfe1de2032.jpg

kit bu kadar basit. ama bizimkiler beceremiyor

Üst Alt