Mazda 3 Skyactiv Beyaz Ledli Sis Ampulü

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Daha önce beyaz ledli sis farı çevresi yapmıştım ama sis farları sarı olduğu için görüntü güzel olsun diye onlarıda beyaz ledli ampül ile değiştirdim.

L3pmOj.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Görüntü 10 numara olmuş abi güle güle kullan :)

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
Görünümünüz çok güzel olmuş elinize sağlık sisin içine taktığınız ledli ampülün gece göstermesi iyimi yoksa süs amaçlımı.Güle güle kullanın.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Normal ampül olmadığı için normal far kadar aydınlatıyor..Ben memnun kaldım, aydınlatması güzel.
Görünümünüz çok güzel olmuş elinize sağlık sisin içine taktığınız ledli ampülün gece göstermesi iyimi yoksa süs amaçlımı.Güle güle kullanın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Benim farlar ve sisler beyaz yani xenon... Aydınlatma konusunda herhangi bir olumsuzluğunu görmedim abi... Hatta; gündüzleri sislerim açık gezerim, bir gün öncesinden açık olarak unuttuğum sisleri akşam parklar açılınca yandığı için ben farlar zannedip yola devam etmiştim, taki ana yola çıkıp görüş mesafesini göstermeyene kadar... :)

Kerim; harika bütünlük şimdi sağlanmış oldu, ayrıca sinyal camının beyaz olması bu iş için biçilmiş kaftan olmuş, sinyal camı sarı olaydı sırıtırdı gibime geliyor...

Ellerine sağlık, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah... :) :nazar:

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
Benim farlar ve sisler beyaz yani xenon... Aydınlatma konusunda herhangi bir olumsuzluğunu görmedim abi... Hatta; gündüzleri sislerim açık gezerim, bir gün öncesinden açık olarak unuttuğum sisleri akşam parklar açılınca yandığı için ben farlar zannedip yola devam etmiştim, taki ana yola çıkıp görüş mesafesini göstermeyene kadar... :)

Kerim; harika bütünlük şimdi sağlanmış oldu, ayrıca sinyal camının beyaz olması bu iş için biçilmiş kaftan olmuş, sinyal camı sarı olaydı sırıtırdı gibime geliyor...

Ellerine sağlık, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah... :) :nazar:
Sislerdeki xenon güzel gözüküyorda yasak değilmi? Bendeki 2. araç c4 de xenon far vardı araç muayesinde ağır kusur ile muayene yapmadılar ve sökmek zorunda kaldım. Sislerde ise külliyen yasak hatta bırak xenon u normal sisi bile yakmak yasak bursaya giderken karanlık yolda deneyeyim diye bir defa c5 de sisleri yaktım ondada polis gördü ve ceza yazdı.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sislerdeki xenon güzel gözüküyorda yasak değilmi? Bendeki 2. araç c4 de xenon far vardı araç muayesinde ağır kusur ile muayene yapmadılar ve sökmek zorunda kaldım. Sislerde ise külliyen yasak hatta bırak xenon u normal sisi bile yakmak yasak bursaya giderken karanlık yolda deneyeyim diye bir defa c5 de sisleri yaktım ondada polis gördü ve ceza yazdı.
Benim sislerdeki xenon degil..sadece beyaz ledli ampul..sisleri zaten normalde yakmiyorum ben..sadece butun aydinlatmalar beyaz oldugu icin, sarı olmasi goruntuyu bozdugu icin beyaz led ampul ile degistirdim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sis kullanımı eğer sis yoksa gece kesinlikle yasaktır göz aldığı için. Ama gündüz sis farı açmak cezai işlem gerektirmez. Sis farının beyaz olması muayenede takılır mı tecrübem yok ama normal farlarda eğer mercek, yükseklik ayarı ve far yıkama yoksa aracınızda geçmez

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Karayolları Trafik Kanunu Madde 64 Der ki;

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=9019

Buradaki nüansı çoğu kişi hatta bu işi yapan trafik polisleri bile kaçırıyor, madde de "Gece" ibaresi var, gündüz de yasak olsaydı o ibare olmazdı, sis farlarının yakılması derdi... Bundaki amaç da; Bülent'in bahsettiği gibi gece sis farları sis haricinde yakıldığında karşıdakinin gözünü almasıdır...

Gece yazılan cezalar doğru, gündüz yazıldıysa itiraz ederek cezayı faizi ile birlikte geri alabilirsiniz...

Gece nedir diye aklınıza bir soru gelebilir, onu da izah edeyim; güneş battıktan sonra ki yani akşam ezanı okunduktan sonraki 1 saat ve güneş doğmadan önceki 1 saat aralığıdır... ;)

Bu konuyla ilgili yaşadığım olayı yazayım; saat:16 civarı ben yine park ve sislerle ilerliyorum kavşaktaki trafik polisi elleriyle sisleri işaret etti, bende üşenmedim ve bir sonraki kavşaktan döndüm geldim yanına... Arabayı görmediği için beni tanıdı ama az önce işaret ettiği kişi olduğumu anlayamadı, kendisi de emekliliği gelmiş yılların trafik polisidir...

Biraz önce bordo mazda ya sisleri açık işaret yaptın abi, neye dayanarak dedim, hemen sen miydin o tamam o zaman dedi, yok tamam değil dedim, yanında kitapçık var mı dedim, çıkardı hemen, bak bakalım 64. madde de ne yazıyor sislerle ilgili dedim, açtı okudu... Burada yasak yazıyor işte dedi, ben de; yasağın mahiyeti gece ibaresiyle sınırlı dedim... Haklısın dedi...

Yani çoğu trafik görevlisi bile bilmiyor neyin neden yasak ve ne şekilde yasak olduğunu...

Polise sor cam filmi neden yasak diye; hemen aracın içi görünmüyor diye der...

Neyse uzun, oldu... Herkeslere cezasız, kazasız belasız nazarsız sürüşler... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet film için içerisi görünmüyor der, aslolan galiba 'görüşe engel olmayacak' ibaresidir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet film için içerisi görünmüyor der, aslolan galiba 'görüşe engel olmayacak' ibaresidir

Aslolan; ruhsatta veya tip onay belgesinde yazıyor olmasıdır... O0

Yani; [member=34]mtutun[/member] üstad'ın bilgilendirme yaptığı gibi; V işaretinin camda bulunmasıdır, sonradan film yapıldı ise ruhsata işletilmesidir... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ruhsata işliyorlar mı ki

Talep ettikten sonra işlenir zaten bu kanunen bir gereklilik... Üzerinde reklam yapıştırmaları olan veya iki ayrı renkte olan bütün araçların ruhsatlarına işletilmek zorunluluğu var Bülent, çoğu da işlidir zaten...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Reklam ve çift rengi biliyorum abi, cam filmi için sadece merak ettim, madem öyle tavanı da siyah yaparsam ikisini beraber işleteyim.

Üst Alt