Mazda 3 Ses Sistemi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yükleniyoruz...
IMG_20180201_231821.jpg

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Ben tam mevcut duruma alışmışken konuyu uplamışsınız :) İnşallah benim kaşıntı tekrar başlamaz.
Geçen gün arabada, telefonu telefon kesesinin içine koyup, telefondan Elvan Dalton dinledim. Çok eğlenceli geldi. Kendi kendime "Amaç eğlenmek olduktan sonra acaba boşuna mı hoparlör değiştiriyoruz acaba" dedim. Eskıden tofaşlarda tek hoparlörü konsolun üstüne öylece koyup müzik dinlerdik. Angarası da metali de eğlenceli olurdu :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kırmızı ile mavi kısım ayrı ayrı ayarlanabiliyor.
Ve renk şeçeneginden ziyade ton ayarlarını ve renk karışımlarını yapabiliyorsun.

Teypimiz kenwood dpx 5000 bt

Bluetooth/muzik/ konuşma/2 tel aynı anda bağlı konuşma etkin /muzik için seçililik.
Cd-mp3
Aux
Usb
Tabiki 3 yollu aktif dspli

Tabi ayarları çözmek için baya bi uğraştık @Murat abi ile zaten murat abi isyan etti :)

13 bant eq + çıkışların frekanz kesimleri + hoparlörlerin cm'leri+ slope vs diye uzayıp giden bi yıgın ayar sahası var.
Hergün bişeyi çözüyorum.

Cin işi çerçevemiz tam oturmadı orjınalıde iyi para , parasını geçtim montaj aparatları vs içinde varmı yokmu belli değil alsam pimi çekilmiş bomba elimde kalma ihtimali var.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Kırmızı ile mavi kısım ayrı ayrı ayarlanabiliyor.
Ve renk şeçeneginden ziyade ton ayarlarını ve renk karışımlarını yapabiliyorsun.

Teypimiz kenwood dpx 5000 bt

Bluetooth/muzik/ konuşma/2 tel aynı anda bağlı konuşma etkin /muzik için seçililik.
Cd-mp3
Aux
Usb
Tabiki 3 yollu aktif dspli

Tabi ayarları çözmek için baya bi uğraştık @Murat abi ile zaten murat abi isyan etti :)

13 bant eq + çıkışların frekanz kesimleri + hoparlörlerin cm'leri+ slope vs diye uzayıp giden bi yıgın ayar sahası var.
Hergün bişeyi çözüyorum.

Cin işi çerçevemiz tam oturmadı orjınalıde iyi para , parasını geçtim montaj aparatları vs içinde varmı yokmu belli değil alsam pimi çekilmiş bomba elimde kalma ihtimali var.
Yani icerdekı ses kalıtesı gece kulubundekı gıbı bangır bangır kop kop mu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yani icerdekı ses kalıtesı gece kulubundekı gıbı bangır bangır kop kop mu

Değil çünkü

+sony Tweeterlar alındı 2 takım daha montajı yapmadım.
+alpine 16 cm hoparlör 2 takım alındı daha montajı yapmadım.

Eksikleri

1 adet 4 kanal anfi ilerde elimindekinide değiştirip 2 adet 4 kanal yapmayı planlıyorumki zaten sistemde bunu istiyor bu seçenek mono ile stereo arasında bi seçenek.
1 adet mono anfi
1 kapasitör
1 adet 25-30 cm sunwoofer

Bakıldıgında baya bi eksiğim var hala ki para tutan kısımlarda burası.

Zamanla...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Değil çünkü

+sony Tweeterlar alındı 2 takım daha montajı yapmadım.
+alpine 16 cm hoparlör 2 takım alındı daha montajı yapmadım.

Eksikleri

1 adet 4 kanal anfi ilerde elimindekinide değiştirip 2 adet 4 kanal yapmayı planlıyorumki zaten sistemde bunu istiyor bu seçenek mono ile stereo arasında bi seçenek.
1 adet mono anfi
1 kapasitör
1 adet 25-30 cm sunwoofer

Bakıldıgında baya bi eksiğim var hala ki para tutan kısımlarda burası.

Zamanla...
Herşey gönlünce olsun kardeşim emeklerıne sağlık

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sony teweeterlarımızda eklendiğine göre...

Bunları üniteye tanıtalım.
Boyut.
IMG_20180311_175722.jpg

Frekanz.
IMG_20180311_175750.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada teyp kuruluma yaparken tweteer eksik oldugu için 2 way yapmıştım

3 way geçişi için reset atar geçerim diyordum.

Akü kutup başını söktüm teyp resetlemedi hiç bişeyi ... Alla Allah dedim...

Teyp söküp kablosunu söktüm taktım yine resetlemedi

Bi düşündüm sonra bi kaç telefon açtım meğer yeni teyplerde içinde pil oluyormuş :)

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pütürle ilgili bilgim yok Kadir. Maksat o ufak çakıl, su sıçramaları süngere çarpsın ki yumuşasın ses çıkarmasın.
Ben olsam üstte anlattığımın üstüne lastiğe bakan taraf değil de öteki tarafına bitüself üstüne ağır ses yalıtım bariyeri de kullanırım. Yol sesini keser.

Hatta ve hatta hazır davlumbazı sökmüşken sadece davlumbazla kalmayıp o iç metal kısımlara da tümden bitüself kaplansa kalın süngerlerle ve ağır ses yalıtım bariyerleriyle kaplansa ses önemli oranda azalır.

Yol sesini azaltmak için bir tüyo daha vereyim.
Olur da amortisörleri değiştirirseniz bir gün. Hazır sökülmüşken yayın tasa oturduğu kısımlara ağır ses yalıtım bariyeri gibi kauçuk birşeyler koyun. Maksat yay ile tasın arasını kauçukla yalıtmak, sesin iletilmesini engellemek.
Yurtdışındaki bir çok araçta bu pedlerden var, ama ülkemizdeki araçlarda yok. vag grubu bu pedlerden kullanıyor ülkemizde.
Rusyadaki m3'lerde varmış. :)
Ama 3-5 cmlık bişey

Üst Alt