Mazda 3 Müzik Sistemi Nasıl Bose Yapılır? (Fotoğraflı)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
En baştan belirteyim; konu tamamen mizah içerir. :)

İnternet sitelerinde dolaşırken bulmuş olduğum Bose amblemini görünce doğrudan böyle bir konu açmak aklıma geldi ve sipariş vererek bir takım (4 adet) amblemi aldım...

WP_20151007_002.jpg

Daha sonrasında, aluminyum olan amblemin ayaklarını, aracımızın hoparlör deliklerine denk getirmek suretiyle montajını yapıyoruz...

WP_20151007_003.jpg

WP_20151008_005.jpg

En nihayetinde, mevcut müzik sistemimiz, Bose :p olarak hizmet vermeye devam ediyor...

:D :D

WP_20151008_006.jpg

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Abi harika olmuş:) konuya uygun bikaç soru da ben sorayım: kendimiz yapabilir miyiz, yoksa sanayide mi yaptıralım? Maliyeti çok mu? Arabanın çekişine etkisi olur mu?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abi harika olmuş:) konuya uygun bikaç soru da ben sorayım: kendimiz yapabilir miyiz, yoksa sanayide mi yaptıralım? Maliyeti çok mu? Arabanın çekişine etkisi olur mu?
Test sürüşü henüz yapmadım ama çekişine katkısının olacağı kaçınılmazdır diye tahmin ediyorum... :) Kendimiz yapamayız, çinli gardaşlarımız da bırak ekmek yesin di mi? Ederi zaten 1,67 Dölar, nakliye makliye her şey dahil... :D

Budur :) zaten M3 ün ses sistemi gayet iyi bu da bonus olmuş :D
Şaka bir yana; hakikaten ses sistemi standart üzeri abi... Bir Bose de değil tabi ama yine de dadmin edici... :p

Müthiş bir buluş abi tebrikler
Sanal alemde fink atmanın faydaları. :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bende yakında Araba nasıl 4 ceker ve V6 Motor olur diye bi konu açim bari. Bende Çinden 1.82 $'a 4WD ve V6 amblemi sipariş ettim
Ben upgrade işine müzik sisteminden başladım Hakan, sen de bahsettiğin şeyleri yaparsan iyi olur... Hele hele ikisini aynı anda yaparsan, guzucuk uçar gider vallaha... :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
@domestos burda bi mazda 3 e sağlam bi tesisat yapmıştık ana üniteyi bozmadan çok hoşuma gitmişti ses kalitesi :)
Genel anlamda ben üzerindeki standart ses sisteminden çok çok memnunum, bu memnuniyette, eski hevesimin kalmaması ve o tarafa harcanacak parayı (artık) israf olarak görmemin etkisi de büyük tabi...

Yoksa; bu işin sınırı, sonu yok maalesef !! :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bu tip testler; videolarda genelde net anlaşılmaz, kendini gösteremez ama bu video da sistem kendini belli ediyor... Bas'ların, Tizlerin değerleri düşük olduğu halde net ve pürüzsüz ses gelmesi bu işlere yabancı olmayanlara az çok fikir veriyor...

15-20 yıl önce olsaydı gözüm kapalı bu tür atraksiyonlara yelken açardım, ama benden geçti artık Hüseyin. :)

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler.

Üst Alt