Mazda 3 Kapı Kilitleme ve Açma Sesi (Zoom-Zoom)

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arkadaşlar, öncelikle herkese merhabalar. Bugün düşündüm de acaba aracımızı kilitlerken click sesi yerine Zoom-Zoom sesi çıkaracak bir düzenek geliştirebilir miyiz? Kilidi açınca zoom-zoom diyecek vs. Zor mudur bu işlem yoksa nedir?
Eğlenceli ve hoş olacağı kanaatindeyim başarılırsa...
Düşüncelerinizi merak ediyorum. Yadırganmak istemiyorum. :D

mesut taşdemir

Katılımcı
Çok zor bir şey değil kilit mekanızmasını aktif ve pasif hale getiren sisteme by-pass ile bir kontrollör koyulacak buna bağlı bir ses kaydı çipi hazırlanacak. Bu da aracın ses sistemine ya da harici bir hoparlöre bu sesi verecek

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok zor bir şey değil kilit mekanızmasını aktif ve pasif hale getiren sisteme by-pass ile bir kontrollör koyulacak buna bağlı bir ses kaydı çipi hazırlanacak. Bu da aracın ses sistemine ya da harici bir hoparlöre bu sesi verecek
Kolay mıdır gerçekten? Bu çipi hazırlamak zor mudur ya da kim yapabilir? Garaj dan bu yetenekler çıkabilir mi?

mesut taşdemir

Katılımcı
Kolay mıdır gerçekten? Bu çipi hazırlamak zor mudur ya da kim yapabilir? Garaj dan bu yetenekler çıkabilir mi?
Şimdi by-pass kısmı kolay ardiono ile kodlama yapıp eski bir Flash diske MP3 dosyası yapması biraz zahmetli olabilr kodlama bilgisi gerektirir. Sonra onu hoparlöre aktarmak için de kablolama olacak eh tek zor tarafı kodlama :) ve devre hazırlama

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=237]ali-gb[/member] ye ulaşabilirsen ip uçları verebilir belki... Aracına marş sesi yaptırmıştı... Çok da güzel olmuş bence... Bu tür atraksiyonları takdir ediyorum, çeşitlilik de lazım...

:D

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
güzel fikir , opet reklamında kullanılan mayk hacı murat gibi atarlanacak bi sistem yapmak lazım :) , kapıyı açma düğmeye basınca aractan hacıdayı hoş geldin diecek , güzel olur aslında

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sanırım burada kullanılacak bellek türü Rom Bellek olduğundan cip hazırlama gerektiriyor. (Rom Bellek: (Bios belleği gibi) Sacede okunabilir bellektir, silme vs yapılmaz... EEPROM Bellekler (Yeni BİOS Bellekleri)ise dijital sislemler ile yazılıp silinebilirler. )
Bunu yapabilen arkadaşımız varsa ben çok eğlenceli şeylere şahit olacağımıza eminim :D

Üst Alt