Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 Kapı Kilitleme ve Açma Sesi (Zoom-Zoom)

Konu, 'Kabin İçi - Multimedya [Modifiye]' kısmında Olgun tarafından paylaşıldı.

1. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Arkadaşlar, öncelikle herkese merhabalar. Bugün düşündüm de acaba aracımızı kilitlerken click sesi yerine Zoom-Zoom sesi çıkaracak bir düzenek geliştirebilir miyiz? Kilidi açınca zoom-zoom diyecek vs. Zor mudur bu işlem yoksa nedir?
    Eğlenceli ve hoş olacağı kanaatindeyim başarılırsa...
    Düşüncelerinizi merak ediyorum. Yadırganmak istemiyorum. :D

2. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Çok zor bir şey değil kilit mekanızmasını aktif ve pasif hale getiren sisteme by-pass ile bir kontrollör koyulacak buna bağlı bir ses kaydı çipi hazırlanacak. Bu da aracın ses sistemine ya da harici bir hoparlöre bu sesi verecek

3. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Kolay mıdır gerçekten? Bu çipi hazırlamak zor mudur ya da kim yapabilir? Garaj dan bu yetenekler çıkabilir mi?

4. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Şimdi by-pass kısmı kolay ardiono ile kodlama yapıp eski bir Flash diske MP3 dosyası yapması biraz zahmetli olabilr kodlama bilgisi gerektirir. Sonra onu hoparlöre aktarmak için de kablolama olacak eh tek zor tarafı kodlama :) ve devre hazırlama

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    [member=237]ali-gb[/member] ye ulaşabilirsen ip uçları verebilir belki... Aracına marş sesi yaptırmıştı... Çok da güzel olmuş bence... Bu tür atraksiyonları takdir ediyorum, çeşitlilik de lazım...

:D

6. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

güzel fikir , opet reklamında kullanılan mayk hacı murat gibi atarlanacak bi sistem yapmak lazım :) , kapıyı açma düğmeye basınca aractan hacıdayı hoş geldin diecek , güzel olur aslında

7. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Sanırım burada kullanılacak bellek türü Rom Bellek olduğundan cip hazırlama gerektiriyor. (Rom Bellek: (Bios belleği gibi) Sacede okunabilir bellektir, silme vs yapılmaz... EEPROM Bellekler (Yeni BİOS Bellekleri)ise dijital sislemler ile yazılıp silinebilirler. )
    Bunu yapabilen arkadaşımız varsa ben çok eğlenceli şeylere şahit olacağımıza eminim :D

Sayfayı Paylaş