Mazda 3 Kaliper,Jant Boyama ve Kaliper Kapak Montajı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Devlet Bey'e de bizden çok selamlar. Hayırlı işler bol ve bereketli kazançlar... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herter Mazda ya, Devlet Bey, Asalet Bey ve elektrik ustamız Ahmet Bey'e çok teşekkür ederim. Sağolsunlar sayelerinde servis gerçekten kendi evimiz gibi oldu. İşimiz olmasa bile muhabbet etmeye her daim gidiyoruz. Dün de güzel vakit geçirdik, zaman zaman yorucu olsa da Kerim in kuzu çok hırçın bir görünüme sahip oldu, sanki kaput altında 2.5 motor var Ben daha önce kaliperleri boyamıştım, serviste olmanın faydası ile kaliper saclarını da boyadım ve kaliperlere bir kat daha boya atıp yeniledim.

c581087f625c82b60d4519ae1ab392e4.jpg

2318913d838fec5cc3ceb1c45ed5de8c.jpg

80e56df3ce8e7d948864a5aac21dfb1c.jpg

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Jantlar 10 numara olmuş en güzelide sıkılırsan sök gitsin ah bülent sende bi yapaydın jantları

Tapatalk

ali_semet

Katılımcı
Eline sağlık, paylaşım çok iyi olmuş, ayrıca far olayından haberim yoktu, en kısa zamanda detaylı anlatım ve fotoğraf isterim
far olayı biraz zor oldu bülent abi ama çok hoş oldu geçen benzinliğe gittim elemanlar incelemeye başladılar,farların içine nasıl yerleştirmişler falan diye soruyorlar kendi aralarında.:) evet farların içine yerleştirmek işin en zor yanı.ilgili konuya başlık açıp anlatırım bulabildiğim kadar fotoğraf ile:)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
far olayı biraz zor oldu bülent abi ama çok hoş oldu geçen benzinliğe gittim elemanlar incelemeye başladılar,farların içine nasıl yerleştirmişler falan diye soruyorlar kendi aralarında.:) evet farların içine yerleştirmek işin en zor yanı.ilgili konuya başlık açıp anlatırım bulabildiğim kadar fotoğraf ile:)
Olduğu kadar

ali_semet

Katılımcı
bu arada size bi şey sormak istiyorum elimde ince şerit halinde krom renk yapışkan var uzun süre oldu alalı nerede kullansam acaba yarın evdeyim malum iş lazım.:)havalar ısınıyor evde oturarak vakit geçmiyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bu arada size bi şey sormak istiyorum elimde ince şerit halinde krom renk yapışkan var uzun süre oldu alalı nerede kullansam acaba yarın evdeyim malum iş lazım.:)havalar ısınıyor evde oturarak vakit geçmiyor.

Hocam araba zaten gri renkte, krom ile hemen hemen yakın olduğu için ne desek olmayacak gibi...

ali_semet

Katılımcı
ince kalıyor bülent abi cam kenarları için.sadece 6 mm.evet veli abi haklısın çok iyi durmayacak gibi.aldığım ürünlerin yanında bedavadan gelmişti:)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Herter Servis'e çok teşekkürler... Koyu renk jant ilgimi çekemedi bir türlü...

Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... :)
Al bendende o kadar lastikle jantın birbirinden ayırt edilebilmesi gerek sanki çamura batmış hissi veriyor kirli gibi ama bu şekilde tercih eden ve begenenlerinde zevkine saygı duyuyorum emeğinize sağlık

maytalman52

Katılımcı
Konu kaliper boyamaysa kuzenim [member=35]faroz_52[/member]
ile yaptıgımız uygulamayı paylaşayım :) o kadar yorulduk [member=83]Olgun[/member] a yaradı :)

maytalman52

Katılımcı
ada20b949af532e6cf34263c5f557f2d.jpg
8c32b398b47ae20c86f3cb0aecd73546.jpg
0406dadcb937b855c6e4a71492fbb041.jpg
a66cf567acd34da97c2529dea7a7d823.jpg

Tabi bu iş biraz özen istiyor özellikle ortaya guzel bisey ciksin diyorsaniz pas sökücü spreyle kaliperi temizlemek lazin öyle herkesin anlattigi gibi isiya dayanikli boyaya da gerek yok henkel metylan marka normal sprey boya var tabi piyasadakilerden daha kaliteli ve fiyati isiya dayaniklidan ekonomik.Diski gazete ve bant yardimiyla guzelce korumaniz gerekiyor. Ayrica boyanacak olan kaliper balata balata teli degil :) biz teli söktük boyama bitince taktik birde kaliperin orta kismini da kagit bantla kapatarak balatayi boyamamis olduk ayrica diskin arka kismindaki çemberi de boyadik boylece daha da guzel bir goruntu oldu zevkli bir iş ve aracın görünümü degisiyor jantlar farkediliyor yapacak olanların bilgisine :)

ZooM-ZooM

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Karamio ya hangi renk yakışır?

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Beyaz bir süre sonra kir gösteriyor diye yazmışlardı birara ama karamioya beyaz dışında bir renkte olmaz sanki. Sarı belki.

downloadfile-1.jpg
downloadfile.jpg

Mavi yapmistim bende boya olarak casati ısıya dayanıklı kullandım 4.5 aydır hala tertemiz.

Üst Alt