Mazda 3 BK (2003-09) Mazda 3 Jant Tavsiyesi

MhsN35

Sessiz
Arkadaşlar aracımın üstünde orjinal 16" jant bulunmakta ve aracım siyah hem biraz büyülteyim hemde biraz şekilli bi jant alayım diyorum internetten karpuz jant lastik alayım diyorum biraz araştırma yaptım lastikçilere 18" taksam konforunda yakıtında bi değişiklik olur mu diye sorduğumda çoğu lastikçi pek bi değişiklik olmaz dediler eşe dosta sorduğumda ise önermiyolar yolda giderken orjinal de ki konforu alamazsın diyolar ve jantları taktıktan sonra spor yay takmama gerek varmıdır eğer bilginiz varsa siz ne önerirsiniz taktırayım mı diye ve eğer varsa sizin aklınızda daha güzel jant duracak onları da değerlendirebilirim jantların resimleri bu ikinci el veya sıfır olarak değerlendirebilirim şimdiden teşekkürler.

d2e8761500983f736817032a232147fe.jpg

5ef75b6cdf91badc854a57e3437608d3.jpg

6edfb14f9ec474169f688335d10c39bb.jpg

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Konforda azalma illaki olur. Yakıtta artar. Ama büyük jantın yol tutuşu daha iyi olduğunu söylüyor jant büyütenler.

Ben model olarak Vossen CVT veya CV3 tavsiye ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben 16 ya zor alıştım doğrusu, 18'i düşünemiyorum bile...

Bu işler zevk ve renk olayı olduğu için tercih senindir her zaman...

MhsN35

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Konforda azalma illaki olur. Yakıtta artar. Ama büyük jantın yol tutuşu daha iyi olduğunu söylüyor jant büyütenler.

Ben model olarak Vossen CVT veya CV3 tavsiye ederim.
İkisi de çok güzelmiş ama cv3 müthişmiş yaw bunlar baya tuzludur ama deme

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Atın ölümü arpadan olsun tak gitsin dünyaya bikere daha mı gelecez :)

MhsN35

Sessiz
Hakan_emre sen bu işi biliyon zevkli adammışın :D kaç inch taktırayım onu da de hele :D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
18" jant bizde 225-45-18 ebatlı oluyor bu ebatta astra kullanıyorum 2015 model herhangi bir konfor kaybı hissetmedim....Yakıt konusunda opel 1.5 ton olduğu için bizim guzulardan daha fazla tüketiyor....Ama jantın oluşturduğu tüketim farkı çok fazla değil....Burda asıl önemli olan sizin araç impressive mi? Lastik basınç sensörlerinin takılabilir olması gerek jantlar üzerindeki standartlara uygunluk kabartmalarına bakın jjl yada via kabartması olmayan jantları tercih etmeyin....Jantın standartlara göre ağırlığı basınca şiddete kazaya karşı dayanımı oem parçalara uyumu lastik basınç sensörü vs.... Gibi....Bunları göz önünde bulundurun

MhsN35

Sessiz
18" jant bizde 225-45-18 ebatlı oluyor bu ebatta astra kullanıyorum 2015 model herhangi bir konfor kaybı hissetmedim....Yakıt konusunda opel 1.5 ton olduğu için bizim guzulardan daha fazla tüketiyor....Ama jantın oluşturduğu tüketim farkı çok fazla değil....Burda asıl önemli olan sizin araç impressive mi? Lastik basınç sensörlerinin takılabilir olması gerek jantlar üzerindeki standartlara uygunluk kabartmalarına bakın jjl yada via kabartması olmayan jantları tercih etmeyin....Jantın standartlara göre ağırlığı basınca şiddete kazaya karşı dayanımı oem parçalara uyumu lastik basınç sensörü vs.... Gibi....Bunları göz önünde bulundurun
Aracım touring işin aslı o söylediğiniz kabartmaların ne olduğunu bilmiyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan_emre sen bu işi biliyon zevkli adammışın :D kaç inch taktırayım onu da de hele :D

Hocam ben orjinalciyim, bana Mazdanın orjinal jantları hep daha güzel gelmiştir :)

Ama sizin kasaya dediğim jantlar güzel gidiyor ve jant büyüdükçe güzellik dahada artıyor :)

Ben 18 tavisye ederim ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Görsel güzellik olarak kesinlikle 18" derim ama bu durumun getirdiği dezavantajları göze alırsan tabi. Konfor illaki düşecek biraz, yakıt çok hissedilir derecede artacağını sanmıyorum, tabi takacağınız jantın hafifliği de önemli bu durumda. Aslında ideal olarak 17" düşünülür, ama diyorsan ki görsel güzellik her şeyden önemli benim için tak 18i vur kırbacı

MhsN35

Sessiz
Bu ilk resimlerde gösterdiğim karpuz jantlar çocuk çok uygun fiyata bıraktı lastikleriyle ama vosseni gördükten sonra gönül başka yere kaymaya başladı :)

MhsN35

Sessiz
Görsel güzellik olarak kesinlikle 18" derim ama bu durumun getirdiği dezavantajları göze alırsan tabi. Konfor illaki düşecek biraz, yakıt çok hissedilir derecede artacağını sanmıyorum, tabi takacağınız jantın hafifliği de önemli bu durumda. Aslında ideal olarak 17" düşünülür, ama diyorsan ki görsel güzellik her şeyden önemli benim için tak 18i vur kırbacı
Bende 18" takayım diyorum ama bi çukurda arabaya sürtme yaparsa o jantları paramparça yaparım spor yay felan yok çünkü

Üst Alt