Mazda 3 BL (2009-13) Jant & Lastik Fikir Alış Verişi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Ben 205/55/15 gibi bir lastik almayi dusunuyorum. Yanlardan cok cikinti yapar mi ki?
Orj. 195/65/15 gibi sacma bir ebat.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
65, traktor ön lastigi gibi durmaz mi? Yandan cok taşar mi?

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Araba zaten gereginden fazla konforlu. Ben biraz sertlestirmek icin tabani genisletip, yanagi inceltmeyi dusunuyorum.
Hic olmazsa 195/60/15 alacagim.
Bir mazda, cukurlari hissettirmiyorsa, mazda olmaktan cikmistir :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
15" jant hangi donanım paketinde var? Hiç rastlamadım bu zamana kadar...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araba zaten gereginden fazla konforlu. Ben biraz sertlestirmek icin tabani genisletip, yanagi inceltmeyi dusunuyorum.
Hic olmazsa 195/60/15 alacagim.
Bir mazda, cukurlari hissettirmiyorsa, mazda olmaktan cikmistir :)
17" Mirai jantı takın hocam, inç büyümeden istediğinizi yanak kalınlığıyla alamazsın.

15" jant hangi donanım paketinde var? Hiç rastlamadım bu zamana kadar...
Touring de var

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Taban daralmasının ne gibi bir sıkıntısı olur veya bu ölçüde ki bir lastikle konfor veya performans etkilenir mı? Tamamen bilmediğimden soruyorum..
Taban daraldıkça kuru asfaltta yol tutuş azalır, ıslakta artar, taban genişledikçe de tam tersi, buna bağlı olarak yakıt tüketimi de etkilenir az da olsa. Konfor, lastik yanak kesitiyle doğru orantılı artar veya azalır, bununla birlikte sadece lastik yanak kesiti tek başına konfora çok güçlü bir etki yapmaz, kısmen etkilidir, çünkü bu iş komplike bir sistem olarak süspansiyon işidir.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yaysız olmaz zaten bu jant leylek gibi gezersin ama senin aracı kullandığın güzergah düzgün asfaltlıysa çok sıkıntı yaşamayabilirsin , çakıl asfalt veya parke kaplama ise insanı arabadan soğutur

Tapatalk

Jant boyutu değişse de teker çapı aynı kalıyor diye biliyorum (tabi standart dışına çıkılmadıysa), Leylek gibi olmaz sanırım :)

lastik jant hesaplama adresinden orijinal ebat ve istediğiniz ebat arasında, kadrandaki hız ve km kalibrasyonuna gerek kalmadan dönüştürme işlemi hesaplayabilirsiniz ;)

Son düzenleme:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Jant boyutu değişse de teker çapı aynı kalıyor diye biliyorum (tabi standart dışına çıkılmadıysa), Leylek gibi olmaz sanırım :)

lastik jant hesaplama adresinden orijinal ebat ve istediğiniz ebat arasında, kadrandaki hız ve km kalibrasyonuna gerek kalmadan dönüştürme işlemi hesaplayabilirsiniz ;)

teoride dedikleriniz mantıklı ama gerçekte leylek gibi durması kaçınılmaz , birçok örnekte bunu gördüğüm için biliyorum.
Birde 2 sene sonra mesajı hortlatmışsın ben ne zaman yazdım bunu diye bakınıyorum :D:D

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
16 jantta karar kıldım. Zevkler ve renkler farklı ama yine de fikir almak istiyorum.
Dj 428 model jant füme renkli aracımda nasıl durur?

dj_wheels_dj428.jpg

bGyJm0.jpg

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bence tam olarak bu değil ve 1" için külfet olacak en ideali 17" bizim araçlar için ben 16" olduğu için orjinal 17" seçeneğim olmadığı için 18" rx-8 jantında karar kıldım...İykide 18" takmışım...Şayet 15" olsaydı jantım bu sıçramayı 17" olarak yapardım...16 olduğu için 18" yaptım değişikliği bariz görüntü olarak gözlemledim 17" taksaydık pek bir fark olmayacaktı...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
16 iyidir bence. Yukarı çıktıkça konfor ile birlikte para da azalır. :)

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bu arada bizim BL kasalarin jant olcusu , honda civicler gibi 5.114.3 degil mi?

Üst Alt