Mazda 3 Jant & Lastik (2009-13)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mazda 3 e Rx-8 jantı takılır mı? Ebatı 18" inç olduğu için bir takım soruları beraberinde getirecektir ama asıl ilgilendiğim kısım, bijonlar uyar mı ve görüntüsü nasıl olur?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bijon aralığı bildiğim kadarıyla aynı o konuda sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum... Ama arabada nasıl durur??

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Fikirleriniz yok mu, paylaşın Vossen beş kol mesela :D

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
Şıklık acısından 10 numara dururda biraz konforun düşer sertleşir aracın.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Onur(honuu) abi takmıştı ama kaç taktı bilmiyorum. Vossen olması lazım. Çok büyütmek bir takım sıkıntıları beraberinde getiriyor malesef.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Son fotoğraftaki güzelmiş bak... :)

Onur sanırım 800 TL gibi bir şey telaffuz etmişti ama hafızam beni yamultuyor olabilir...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Şuan Skyactive Mazda 18" "ile çıkıyorsa 17" çok bir sorun yapacağını sanmıyorum ben, konfor stabilize yolda düşer de asfaltta çok etkilemez herhalde. Bahsettiğiniz Vossen in orjinali yok mu ülkemizde?

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz

Şuan Skyactive Mazda 18" "ile çıkıyorsa 17" çok bir sorun yapacağını sanmıyorum ben, konfor stabilize yolda düşer de asfaltta çok etkilemez herhalde. Bahsettiğiniz Vossen in orjinali yok mu ülkemizde?
Sanırım yok ama ebayden getirtilebilir ama sanırım en az 2500-3000 dolara patlar 17" mirai lerde standart zaten bence görüntü olarak bizim kasaya 17 ideal

Tapatalk

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Bahsedilen jantlar bunlar galiba.

Bir de şunu sorayım aşağıdaki resimde jantlardan birinin kollar göbekten dışarıya doğru çıkarken diğeri düz uzamış, ben mi yanlış görüyorum ::)

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Doğrudur jantlar bunlar fakat benim beğendiğim füme olanı , en alttaki jantların düz olanı ön lastik için,diğeri ise ;offsetli daha geniş olan arka lastikler için ,genelde bmw gibi arkadan itişli araçlarda kullanıyorlar bu kombinasyonu

Tapatalk

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Biz bu şekilde kullanmamız görüntü ya da teknik açıdan doğru kara mı olur ?

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Bizim için yanlış bize tek ebat jant gerekli 17" 5 veya 5.5 offset ,bundan fazlası çamurluktan taşar birde yaklaşık10-15000 km de bir lastiklerin ön arka değişimi yapılması lastik ömrünü uzatır offseti farklı alırsan bunu yapamazsın ve geniş lastik ve jantlar her zaman daha pahalı olur

Tapatalk

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Teşekkürler hocam, gayet güzel olmuş açıklama, göbekten dışa doğru çıkanlar hoşuma gitti onlardan uyar değil mi bize, benim beyaz araca bahsettiğin mat renk yakışıklı durur mu?

Üst Alt