Mazda 3 İçin Orijinal veya Yan Sanayi Yedek Parça Temini Hakkında

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
orjinal yada yan sanayi iyi markalı yedek parça satan japoncu tanıyormusunuz mazda 3 için... teşekkürler...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Orjinal parça servisten başka yerde bulunmaz. Bazı parçaların eşdeğer kalitede olanını bulabilirsiniz ama her grubun bulunmaz.

Aradığınız parçayı @jakopar oto ya sorabilirsiniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Adak oto var, googledan telefon numarasını bulma şansınız var. Özellikle 323 ve 626 modellerinin tüm parçaları mevcuttu, yeni modeller için yorum yapamıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal olarak yetkili servis diğer türlü çıkma veya Google amcaya müracaat edebilirsin, @jakopar forumda üyemiz ve kendilerinde yan sanayi ve orijinale yakın yedek parçalar mevcut... Oğuzhan ın vermiş olduğu linkte de bir çok site var.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben aracımda son 3 aydır ara ara stop etme ve ısınana kadar titreme vardı.
Son bir kaç haftadır iyice arttı.
Araç soğukken dizel gibi gürültülü ve titreşimli.
Özellikle yokuş çıkarkende durursam direk stop ediyor.

Serviste subap basınç ölçümü yapıldı.
Değerler aslında birbirine yakın, birince ve dördüncü 10.3 diğer ikisi 10.5 olarak ölçüldü.

Arıza olarakda 4. subapta sıkıntı gösteriyor. Enjektör ve bujileri değiştirip denedik hata tekrar 4. subapta gösterdi.

Servis subapların değişmesi gerektiğini dedi, ben malum corona yüzünden araba lazım diye ötelemiştim ama araba kullanılamayacak kadar kötü oldu ve servisi aradım. Coronadan ötürü yurt dışından mal çekemiyorlar ellerinde de yok.

Orjinal ve yan sanayi çelik subap diye tabir edilen subaplar nereden bulunabilir, bide toplam parça maliyeti ne olur?

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Öner ustaya bir sorabilirsiniz onda orijinal çıkma falan oluyor parçalar 05325443918. İşini iyi yapan birisi İkitelli de iş yeri kargoyla falan da gönderiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Değerler aslında birbirine yakın, birince ve dördüncü 10.3 diğer ikisi 10.5 olarak ölçüldü.

Arıza olarakda 4. subapta sıkıntı gösteriyor. Enjektör ve bujileri değiştirip denedik hata tekrar 4. subapta gösterdi.

Servis subapların değişmesi gerektiğini dedi, ben malum corona yüzünden araba lazım diye ötelemiştim ama araba kullanılamayacak kadar kötü oldu ve servisi aradım. Coronadan ötürü yurt dışından mal çekemiyorlar ellerinde de yok.

Orjinal ve yan sanayi çelik subap diye tabir edilen subaplar nereden bulunabilir, bide toplam parça maliyeti ne olur?
Bu işlemin serviste yapılması şart değil, ortalama motor ustaları rahatlıkla subap değişimi yapıyorlar... İmkan varsa da Adem Ustam ile görüşmekte fayda var.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öner ustaya bir sorabilirsiniz onda orijinal çıkma falan oluyor parçalar 05325443918. İşini iyi yapan birisi İkitelli de iş yeri kargoyla falan da gönderiyor

Daha önce gitmiştim yerine, tavisyeiçin teşekkürler.
Hafta içi arayıp sorayım.

Bu işlemin serviste yapılması şart değil, ortalama motor ustaları rahatlıkla subap değişimi yapıyorlar... İmkan varsa da Adem Ustam ile görüşmekte fayda var.

Aracın tüm işlerini evo mazda da aynı serviste yaptırıyorum. Ustamdan memnunum.
Daha önce Adem ustaylada tanışmıştım eski aracımda.
Onuda arayıp fikir alayım, teşekkürler.

coco

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Merhabalar 2012 Mazda 3 mirai aracım var ateşleme bobinlerimde sıkıntı var nap marka aldım taktım bir süre sonra teklemeye başladı orjinal ateşleme bobini neyi tavsiye edersiniz herkese teşekkür ederim

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB

Benzer bir durum benim aracımda da var, aracınız lpgli mi ?

coco

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Evet LPG li servis sübap dedi zaten fakat burda iki ayrı yerde ölçüm yaptırdım ikiside dört sübapında değerlerinin çok iyi olduğunu söylüyor

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Ben henüz kompressör ölçümü yaptırmadım, sorun genellikle eksoz sübaplarında meydana geliyormuş.Sebebi de lpg nin oktanının benzinden yüksek oluşu ve silindir yanma odasında patlama sonucu benzinden daha fazla ısı oluşması, eksoz gazınının dışarı atılması sırasında sübapların yüksek ısıya maruz kalarak deforme olması.

Üst Alt