Mazda 3 Far İçi Aydınlatma Montajı

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda BL kasa için far içerisine yerleştirilen farklı aydınlatma şekilleri yapıyorlar, bu tip ürünler yurt dışı kaynaklı sitelerde bolca var. Alıp yapmayı düşünen varsa aşağıdaki video size bu konuda yardımcı olacaktır. Yalnız videodaki araçta sis farı yok, sizin sis farınız mevcutsa ki bir çoğumuzun aracında mevcut, tamponu sökerken sis için olan soketi de koparmadan çıkartın. Meşakkatli olduğu kadar da zevkli bir iş geldi bana :) Bolca vaktim olsa sıcak yaz günlerinde denerdim bunu.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Yanlız bülent bir yanlışın var bu uygulama far içine yapılmıyor ,far komple yeni , yani modifiyelisiyle değiştiriliyor

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yanlız bülent bir yanlışın var bu uygulama far içine yapılmıyor ,far komple yeni , yani modifiyelisiyle değiştiriliyor

Tapatalk
Öyle mi ama farın için açarken bir görüntü var, civata felan sökmeye başlıyor, ben içini açtı sandım,, sonrasında yapılmış halini gösterdi sandım, yenisiyle değişmiş olsa bile, biz içini açıp yapabiliriz o hale getirdikten sonra galiba :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet far hazır modifiye edilmiş diğer far ile değiştiriliyor. Işıklar ayrı satılıyorsa far açılıp yerleştirilebilir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
2f0e5bf7401d4c42a793e392cd6b539b.jpg

Valla ürün bu videodaki nikelajlı bu siyah zeminli olanı, vakti zamanında benim corollanın farının sadece içini boyamak bile saatler sürdü , farı açmak işkence, kendimiz yapsak ledi ,bu tarz işlemler çok orjinal durmuyor ve dikkat et ürün tek mercekten hem uzun hem kısa far oluyor( h7 olması lazım) bizim uzun farın önü kesilir böyle bişey yaparsak ve herşeyi geçtim o içindeki aydınlatmayı bulma şansın yok olsa bi ihtimal

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet far hazır modifiye edilmiş diğer far ile değiştiriliyor. Işıklar ayrı satılıyorsa far açılıp yerleştirilebilir.
Ayrı satılıyor evet,denemek için alırım belki hazırda dursun çok pahalı bir şey değil. Bağlantıları yapmak için akıl almak kafi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Serkan aynısı gibi olmasa da ona benzer aydınlatma telleri satılıyor ebayda expreste felan, uzun farı kapamadan iyi bir işçilik yapılabilir :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Valla ben farı açmayı tercih etmem ,sanırım orjinal farlar 1500 tl civarı diye biliyorum, onun yerine 300-500 tl gibi bir rakama çıkma far bulunabilirse onunla oynamak daha mantıklı , açmaya çalışırken far camında çatlak olursa geriye dönülmez bir yola çıkmış oluruz su alma ve buhar yapma ihtimalini saymıyorum bile

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Valla ben farı açmayı tercih etmem ,sanırım orjinal farlar 1500 tl civarı diye biliyorum, onun yerine 300-500 tl gibi bir rakama çıkma far bulunabilirse onunla oynamak daha mantıklı , açmaya çalışırken far camında çatlak olursa geriye dönülmez bir yola çıkmış oluruz su alma ve buhar yapma ihtimalini saymıyorum bile

Tapatalk
En çok korktuğum şey odur zaten, fara dokunmak gibi bir niyetim yok aslında sadece merak işte :)

farukdumlu

Katılımcı
Hersey cok guzel ama 25 sene once kaput amortisoru kullanan arac varken neden bizim cekikler boyle gentlemen lik yapmaz anlamadim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
[member=56]ezmocesteri[/member] Bülent bazıları direk far içine işlem yapıyor, biraz araştırırsan yapan yerler mevcut.

Üst Alt