Mazda 3 BM Skyactiv Yalıtım Önerileriniz Nelerdir?

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Yalıtım için özellikle yol / Rüzgar sesi önerilerinizi nedir ?

Çok uğraşan var ama muvaffak olan yok bu konuda. Zira genelde japonlar özelde mazda ses yalıtımına gerek görmemiş araçlarında. Kapıların tavana birleştiği yerler alman araçlarda daha farklı ve kapılar daha geniş.
Daha az ses çıkaran lastikle bir süre yol sesi konusunda rahatlayabilirsiniz. Akvaryum hortumunu kapı fitillerinin içine sokarak %10 gibi bir ses izolesi oluyor ama pek derde derman değil bunlar. Çaresi japonlardan uzak durmak.

Mıcırlı asfaltta ve rüzgarlı günlerde mümkünse seyahat etmememenizi öneriririm arabadan soğumamanız için.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bence öncelikle servise gidip şikayetinizi belirtin zaman zaman bültenler yayınlanıyor bu tarz sorunlarla ilgili iyileştirmeler içeriyor. Sonuçta garantili araç.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Çok uğraşan var ama muvaffak olan yok bu konuda. Zira genelde japonlar özelde mazda ses yalıtımına gerek görmemiş araçlarında. Kapıların tavana birleştiği yerler alman araçlarda daha farklı ve kapılar daha geniş.
Daha az ses çıkaran lastikle bir süre yol sesi konusunda rahatlayabilirsiniz. Akvaryum hortumunu kapı fitillerinin içine sokarak %10 gibi bir ses izolesi oluyor ama pek derde derman değil bunlar. Çaresi japonlardan uzak durmak.

Mıcırlı asfaltta ve rüzgarlı günlerde mümkünse seyahat etmememenizi öneriririm arabadan soğumamanız için.
İsmail abi sen yeni Mazda 3 test ettin mi?

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Oğuzhan ses yalıtımının garantisi mi olur zaten hepsi öyle. Ben test etmedim ama diğer forumlarda yeni 3 alanlardan bolca nasıl yalıtım yaparız bu araca anlamında bir sürü konu gördüm. Hatta bu arkadaşın biride malatyada belki sende görmüşsündür. Hortum işine o da girişmişti.
Test videolarınıda izledim araç ses alıyor kesinlikle. Tabi bizimki gibi 14-15 yaşındaki araçlar kadar değil.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Oğuzhan ses yalıtımının garantisi mi olur zaten hepsi öyle. Ben test etmedim ama diğer forumlarda yeni 3 alanlardan bolca nasıl yalıtım yaparız bu araca anlamında bir sürü konu gördüm. Hatta bu arkadaşın biride malatyada belki sende görmüşsündür. Hortum işine o da girişmişti.
Test videolarınıda izledim araç ses alıyor kesinlikle. Tabi bizimki gibi 14-15 yaşındaki araçlar kadar değil.
Ben aracınız garantili gidin yalıtım yapsınlar demedim fark ettiysen bültenler çıkıyor iyileştirme yapılıyor dedim özellikle bu rüzgar sesleri konusunda. Yani ücretsiz bir konuda hizmet alabileceğini hatırlattım.
Ben test ettim gayet yeterli buldum. Sen öyle bir yorum yapmışsınki okuyan yeni Mazda 3 ü yalıtım fukarası sanacak. Ben internette opeline volkswagenine de yalıtım yapanlar gördüm o araçlarında tamamı yalıtımsız o zaman. Yeni Mazda 3 kullanıp çok az ses aldığını söyleyende var kimisi yetersiz bulur kimisi yeterli. Eleştiriye eyvallah ama hakkaniyetle olmalı.

ersinnsahin

Sessiz
Sıfır arabaya hortum çekmek ne kadar faydalı olur tartışılır, ben şahsen tercih etmezdim. Kapı kenarlarına yalıtım malzemesi yapıştırıp memnun kalanları okumuştum ama farklı marka araçlardı. Davlumbazlara da yalıtım çekilebilir diye düşünüyorum.

ersinnsahin

Sessiz
Minik bir kısmını gogıldan çevirip kopyaladım.

tekerlek kemerleri 3 kat bantlanmış:. VM 3 mm vibroplast ilk katman, ikinci katman bibiton 8mm, kalın keçe 10mm üçüncü tabaka

Bu ilk fotoğraflartaki yorum ve maliyeti 200 tl ye denk gelmiş. Sağlam çalışmışlar. Ve not olarak bir maybach değil ama mercedes den farksız yazmış.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Rusyada yollar hep buzlu ve kullaniklari lastikler civili lastik,lastik kanunu nasildir bilmem 3 araca binme sansim oldu benim kendi aracim daha sessizdi
Lancer
cruze
honda hr-v idi sanirim

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
zierbart araç yalıtımında %60 başarı sağladık falan diyor, belki yeni araçlar için paraya kıyılıp denenebilir, yaptıranlar ne kadar memnun onu bimiyorum

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Arkadaşlar tabana 50 kat yün halıda serseniz araba yine dışardan rüzgar alır. Sorun kapı ve pencere fitillerinde bu noktayı atlıyorsunuz. Camurluga pütür atma yumuşak lastik almak falan yol sesiyle alakalı sadece

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maşallah Ruslar ne iş çıkarmışlar öyle, akvaryum hortumunu fitillere uygulamayı ben de düşünüyorum, bir zararı yok denemiş olurum. Kendi çapımda ya da ücretle taban yalıtımı da düşünüyorum ama her şey maddiyata dayandığı için yapar mıyım bilmiyorum, davlumbazlara pütür uygulamak kolay iş ama ne derece başarılı olur bilmiyorum.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yol sesini kesmek için böyle bir şey yapmışlar:
http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-audio-electronics/86177-mazda-3-sedan-project-road-noise-dampening.html

Uygun malzeme ve zaman bulursam ben de uygulamayı düşünüyorum. O rusların yaptığı iç yalıtıma gerek yok gibi sanki. Her yeri baştan söküp toplamaya gerek yok, o kadar gürültülü değil. Lastik sesi düzgün olmayan yollarda insanın moralini bozuyor. Rüzgar sesi de 120'yi geçince biraz artıyor ama dayanılmayacak gibi değil. Onun için de akvaryum hortumu yöntemini denemeyi düşünüyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yol sesini kesmek için böyle bir şey yapmışlar:
http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-audio-electronics/86177-mazda-3-sedan-project-road-noise-dampening.html

Uygun malzeme ve zaman bulursam ben de uygulamayı düşünüyorum. O rusların yaptığı iç yalıtıma gerek yok gibi sanki. Her yeri baştan söküp toplamaya gerek yok, o kadar gürültülü değil. Lastik sesi düzgün olmayan yollarda insanın moralini bozuyor. Rüzgar sesi de 120'yi geçince biraz artıyor ama dayanılmayacak gibi değil. Onun için de akvaryum hortumu yöntemini denemeyi düşünüyorum.
Linkte de aynı şey yapılmış ama lokal olarak, Ruslar tamamen soymuş ve on numara iş çıkarmışlar.

ferhat_232323

Sessiz
Herkesin dediği gibi Ruslar bu işi süper 10 numara yapmış. Aklımdaki soru. Bunu Japon kardeşler üretim hattında fabrikada niye yapmıyolar ?¿ ( NEDEN )

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
vallahi bu ses yalıtım işini bende ciddi ciddi düşünüyorum, bu arabadan tek şikayetim yol sesini içeri alması. iki gün önce yeni yazlık lastikleri taktım daha deneme fırsatım olmadı eğer lastiklerde yol sesini kesmez ise önce sesin nereden geldiğini >(kapılardan mı, çamurluk içlerinden mi, zeminden mi,) detaylı test edip ona göre müdahale'de bulunmak istiyorum. şu kapı lastiklerine akvaryum fitili sokma işi nasıl oluyor acaba onu merak ettim :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
vallahi bu ses yalıtım işini bende ciddi ciddi düşünüyorum, bu arabadan tek şikayetim yol sesini içeri alması. iki gün önce yeni yazlık lastikleri taktım daha deneme fırsatım olmadı eğer lastiklerde yol sesini kesmez ise önce sesin nereden geldiğini >(kapılardan mı, çamurluk içlerinden mi, zeminden mi,) detaylı test edip ona göre müdahale'de bulunmak istiyorum. şu kapı lastiklerine akvaryum fitili sokma işi nasıl oluyor acaba onu merak ettim :)
Akvaryum hortumuyla olacak iş değil hocam o. Yaptıracaksanız bu işi profesyonel ellere bırakmanızda fayda var. Ziebart tarzı yerlerden fiyat alın derim.

Üst Alt