Mazda 3 BM Skyactiv Benzin/Dizel Yakıt Tüketimi

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu deponun ortalaması 6.2.Klima yok,sakin kullanım...
Yalnız kısa mesafe kullanımı fazla.Bugün iskenderuna gittim geldim,giderken de 4.5,gelirken de 4.5 lt ortalama,ama 70 hızla denizi izleye izleye :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Son 2 depo yakıt ortalaması 7.7 lt...
Bülent'in dediği çıktı. Yalnız yakıt tüketiminin artmasında mevsimin yanında çoğunlukla kısa mesafe kullanılmasının da etkisi var...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Son 2 depo yakıt ortalaması 7.7 lt...
Bülent'in dediği çıktı. Yalnız yakıt tüketiminin artmasında mevsimin yanında çoğunlukla kısa mesafe kullanılmasının da etkisi var...
Klimalı yazlık ortalamadan 0.7 lt fark etmiş kış şartlarında demek, yalnız 7,7 lt çok iyi değer Mustafa hocam, güle güle kullan

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Klimalı yazlık ortalamadan 0.7 lt fark etmiş kış şartlarında demek, yalnız 7,7 lt çok iyi değer Mustafa hocam, güle güle kullan
Benn okula haftada 2 kez arabayla gidiyorum, bu da 10 km gidiş 10 km dönüş. Bunun dışındakiler hep kısa mesafe kullanım. Eşim sabah okula vardığında 14 yazıyor ortalamada diyor. Motorun soğuk olması durumu olmasa değelrer çok farklı olacak demekki..
Dediğin gibi değerler çok iyi...

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Marmaris-Isparta, arabada 3 kisi var, bagaj tam dolu (4 bavul), klima 21 derece, disarisi ortalama 5 derece (13 ile basladik -8'i gorduk, 2 ile bitirdik).
Yolun yarisi 110'a sabitlenmis sekilde kalan yarisi 90-100 arasi degisen suratlerde gelindi.
Ortalama 7.0 lt. tuketim oldu.

Son düzenleme:

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Şaka yaptıydım, niye kızdınız hemen
Sehirici ortalama oyle oluyor zaten de genelde onu belirtmez direkt sehirici deriz ya... Ya da sehir disi ise 100le 120yle falan denir ya hani, o baglamda degisik geldi bana ortalama hiz 39 demeniz.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Şaka yaptıydım, niye kızdınız hemen
Sehirici ortalama oyle oluyor zaten de genelde onu belirtmez direkt sehirici deriz ya... Ya da sehir disi ise 100le 120yle falan denir ya hani, o baglamda degisik geldi bana ortalama hiz 39 demeniz.
Kızmadım fakat anlamadım da. Onun için gülücük koymadım cümlenin sonuna,konuşmaya devam edelim ki anlaşmazlığı çözebilelim diye.Şu an yine tam anlayabilmiş değilim.
Belirttiğim veriler tek bir sürüş değil,depo ortalaması.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Kızmadım fakat anlamadım da. Onun için gülücük koymadım cümlenin sonuna,konuşmaya devam edelim ki anlaşmazlığı çözebilelim diye.Şu an yine tam anlayabilmiş değilim.
Belirttiğim veriler tek bir sürüş değil,depo ortalaması.
Dogrudur, ortalama hızın 39 cikmasi normal zaten de... Ortalama hiz X deyince sanki "X km/s hizla giderek bu ortalama yakit tuketimini tutturdum" gibi bir anlam cikiyor veya ben cikardim diyeyim, bu X'in yerine de 39 koyunca komik geldi bana. Bi an yollarda 39 km/s hiza sabitleyerek giden bir araç canlandi kafamda

Yoksa matematik olarak 39 cikmasi gayet dogaldir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dogrudur, ortalama hızın 39 cikmasi normal zaten de... Ortalama hiz X deyince sanki "X km/s hizla giderek bu ortalama yakit tuketimini tutturdum" gibi bir anlam cikiyor veya ben cikardim diyeyim, bu X'in yerine de 39 koyunca komik geldi bana. Bi an yollarda 39 km/s hiza sabitleyerek giden bir araç canlandi kafamda

Yoksa matematik olarak 39 cikmasi gayet dogaldir.
Bak yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırdık :D

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Marmaris-Isparta, arabada 3 kisi var, bagaj tam dolu (4 bavul), klima 21 derece, disarisi ortalama 5 derece (13 ile basladik -8'i gorduk, 2 ile bitirdik).
Yolun yarisi 110'a sabitlenmis sekilde kalan yarisi 90-100 arasi degisen suratlerde gelindi.
Ortalama 7.0 lt. tuketim oldu.

Marmaris-Isparta-Antalya üçgenindeki yolculuğumuz sona erdi. Toplam 810 km (şehirlerarası) ve yaklaşık 100 km (sehiriçi) yolculuktan sonra ortalama yakıt değeri 7.0 olarak bitirdik. Ispata-Antalya ve Antalya-Marmaris arası 2 kişi, bagaj yarı dolu (2 bavul), hız 110'a sabitlenmiş, klima kapalı şekilde gidildi. 100 km'lik şehiriçi kullanımda ortalama 7.3'e kadar çıkmıştı fakat sonra uzun yolda yine 7.0'a düştü. Demek ki 1 kişi + 2 bavul yaklaşık 0.5-0.7 lt/100 km gibi bir fark yaratıyor diye hesapladım kabaca.

Üst Alt