Mazda 3 BM Skyactiv Xenon Tavsiyesi

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Mercek farların çok iyi performans sağladığını söyleyemem. Xenon far düşünüyorum. acaba nasıl bir şey taktırmalıyım? garantiye etki eder mi?

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Nerden böyle bir kanıya vardınız hocam?

5000 k üstü bir xenon far alırsa haklı... Mercek ışıtmıyor arkadaş... Garannukda galisun :2funny:

5000 k üstü gün ışığına yakın aydınlatıyor...
Bu performansı alamaz ki ondan...

Ekli dosyalar

• gradazioniK-xenon.jpg
    gradazioniK-xenon.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 71

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
5000 k üstü bir xenon far alırsa haklı... Mercek ışıtmıyor arkadaş... Garannukda galisun :2funny:

5000 k üstü gün ışığına yakın aydınlatıyor...
Bu performansı alamaz ki ondan...
Olgun mercek farların aydınlatmasından yakınıyor xenon sonraki mevzu neden mercekler yetersiz :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mercek farların aydınlatması yetersiz ise, yani maksat sadece aydınlatma ise 4300K xenon kiti ile daha iyi bir aydınlatma yakalarsınız. Bizim BL kasalar için H11 kodlu ampul tipi kullanılıyor, Skyavctiv BM kasalar için kod nedir bilmiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracımda Xenon olmasına rağmen pek alıştığımı söyleyemem ama arkadaşlar dışarıdan görüntünün güzel olduğunu söylüyorlar... Tabi bu zevk ve tercih meselesi saygı duyarım...

Piyasada o kadar çok marka ve çeşit var. Yaptığım küçük araştırma neticesinde öne çıkan markaların; Bosch, Philips, Osram, Mtec, Cyclone ve Canbus olduğunu gördüm... Fiyatı uygun olarak öne çıkan Mtec var...

Garanti olayını ise Haldızlar'dan Hayrettin Bey'e sorabilirsin. Mantıklı düşünüldüğünde garantiyi etkiler diyorum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mercekli far yetersiz demek yanlış olur. Halojen ampul yetersiz olabilir. Xenon zaten merceksiz bir araca takılmaz. Takılırsa trafikte bol bol kulağınızı çınlatırlar :)

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
evet Oğuzhan, söylediğiniz doğru. aslında mercek değil ampul yetersiz. gece önümü net göremiyorum. bende mi sorun var diye göz doktoruna da gittim :) ama bir şey çıkmadı. servisi aradım az önce farlar ve tesisat garantiden çıkar diyor, xenon takınca. ampul tavsiye edin dedim. philips'in ampulunu tavsiye etti. kararsız kaldım. ne yapmalıyım?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
evet Oğuzhan, söylediğiniz doğru. aslında mercek değil ampul yetersiz. gece önümü net göremiyorum. bende mi sorun var diye göz doktoruna da gittim :) ama bir şey çıkmadı. servisi aradım az önce farlar ve tesisat garantiden çıkar diyor, xenon takınca. ampul tavsiye edin dedim. philips'in ampulunu tavsiye etti. kararsız kaldım. ne yapmalıyım?
Xenon takınca garantiden çıkıyor ama, halojen Phılıps takınca çıkmıyor garantiden ilginç.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Philips xtreme vision, Osram night braker gibi beyaz ampuller var. Bunlardan kullanabilirsiniz ancak ömürleri halojen ampüllere göre daha kısa oluyor.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Daha önceki aracınızda xenon var ise bu göz tembelliği normal garanti sıkıntısı olmasından korkuyorsanız kalkışmayın alışmaya çalışın...Yada servisten orjinal kit takılmasını takep edin...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Xenon kit için garanti dışı kalmak mantıklı değil bence... Ampulü güçlendirebilirsin... Birde gece ve yağmurlu havada kullanıyorsan ışığın düşük olması gayet normal, orası Kocaeli... ;)

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
garanti dışı kalmak benimde aklıma yatmıyor. üzerinde philips h11 ampul varmış. osram night breaker ile değiştirmeyi düşünüyorum. önceki aracımda kullanmıştım memnundum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Garanti dışında kalmak nasıl oluyor, yani ampul den kaynaklı elektronik bir sisteme zarar gelirse bizim garantimizde değildir diyebilirler, ama motordan kaynaklı bir sıkıntı ampulden kaynaklı olmadığı halde o da mı garanti dışında kalacak yani ::)

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
araçtaki h11 philips ampulleri, h11 osram night breaker unlimited ile değiştirdim. şu an far aydınlatmasından memnunum. hem biraz daha beyaz görünüm oldu hem de daha etkili aydınlatma. aracın elektrik tesisatı da garanti dışı kalmadı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
araçtaki h11 philips ampulleri, h11 osram night breaker unlimited ile değiştirdim. şu an far aydınlatmasından memnunum. hem biraz daha beyaz görünüm oldu hem de daha etkili aydınlatma. aracın elektrik tesisatı da garanti dışı kalmadı.
Güle güle kulanın, bilgilendirme için teşekkürler. Garanti dışı kalmadığını servisten mi teyit ettiniz?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aynı şeyleri ben de düşünüyorum ama daha önceki mesajlarda garantinin bozulabileceği söylendiği için ve bozulmadığından bahsettiğinde acaba servisten alınan bir bilgi mi var diye merak ettim, olay netleşir diye.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı şeyleri ben de düşünüyorum ama daha önceki mesajlarda garantinin bozulabileceği söylendiği için ve bozulmadığından bahsettiğinde acaba servisten alınan bir bilgi mi var diye merak ettim, olay netleşir diye.

Ampul değişimi garantiyi etkilemez çünki sarf malzemesi, sistem ve tesisat değişirse garanti etkilenir Bülent... ;)

Üst Alt