Mazda 3 BM Skyactiv Xenon Tavsiyesi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şöyle bir şey geldi aklıma,
üzerindeki ampul 60/55W oluyor genelde bunu söktük 90/100W taktık tesisat zarar gördü en basitinden far kolu eridi. Bende söktüm orijinallerini geri taktım diyelim bayi bu durumda ne yapacak?
Ne kadar haince düşüncelerim var ya :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şöyle bir şey geldi aklıma,
üzerindeki ampul 60/55W oluyor genelde bunu söktük 90/100W taktık tesisat zarar gördü en basitinden far kolu eridi. Bende söktüm orijinallerini geri taktım diyelim bayi bu durumda ne yapacak?
Ne kadar haince düşüncelerim var ya :D
Bayi onu anlar bence ya da anlamalı

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
servis müdürü ile konuşmuştum. sadece ampul değişimi garantiyi etkilemiyor. ama xenon takılırsa ve daha sonra tesisata zarar gelirse elektrik aksam garanti dışı kalıyor dediler.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
servis müdürü ile konuşmuştum. sadece ampul değişimi garantiyi etkilemiyor. ama xenon takılırsa ve daha sonra tesisata zarar gelirse elektrik aksam garanti dışı kalıyor dediler.
Çok teşekkürler, en azından sadece elektrik sisteminin garanti dışı kalabileceğini yetkili bir ağızdan duymuş olduk.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Xenon far ile birlikte far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı yoksa ağır kusur olarak muayeneden geçemiyorsunuz diye biliyorum. Yani sonradan taktırmanızı tavsiye etmem.

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba, aracıma xenon farı takmıştım. Yaklaşık bir yıl oldu. Fakat led xenon ile değiştirmek istiyorum. Benim aracın reflex, hatta gündüz farı kısmına mercek yaptırmayı düşünüyorum içine h15 led xenon. tüv türkte çalışan bir arkadaşım var sordum mercek ve led xenon sorun olmaz dedi. Sadece içinde normal xenon olmasın. Çıkacak xenonlar photon h15 6000k. Mazda Haldız serviste taktırmıştım. Onları sislere takmayı düşündüm, arkadaşım yine geçmez dedi.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
farlarımdan ben de çok memnun değildim. Uzun araştırmalardan sonra osram NB unlimited H11 taktırdım.. Test edecek kadar gece sürüşü yapmadım. Ancak bu sabah yanımda oturan arkadaş kendisi sordu "abi farlar ne güzelmiş, ne beyaz ne sarı, gözü yormuyor orjinal farlar mı bunlar"
ona farlardan hiç bahsetmemiştim :) demek ki iyi olmuş..:) test etmeye gerek kalmadı.

Üst Alt