Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Xenon Tavsiyesi

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında arslangokalp tarafından paylaşıldı.

1. arslangokalp

arslangokalp Sessiz

Mercek farların çok iyi performans sağladığını söyleyemem. Xenon far düşünüyorum. acaba nasıl bir şey taktırmalıyım? garantiye etki eder mi?

2. faroz_52

faroz_52 Aktif

Nerden böyle bir kanıya vardınız hocam?

3. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    5000 k üstü bir xenon far alırsa haklı... Mercek ışıtmıyor arkadaş... Garannukda galisun :2funny:

5000 k üstü gün ışığına yakın aydınlatıyor...
    Bu performansı alamaz ki ondan...

Ekli Dosyalar:

4. faroz_52

faroz_52 Aktif

Olgun mercek farların aydınlatmasından yakınıyor xenon sonraki mevzu neden mercekler yetersiz :)

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Mercek farların aydınlatması yetersiz ise, yani maksat sadece aydınlatma ise 4300K xenon kiti ile daha iyi bir aydınlatma yakalarsınız. Bizim BL kasalar için H11 kodlu ampul tipi kullanılıyor, Skyavctiv BM kasalar için kod nedir bilmiyorum.

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aracımda Xenon olmasına rağmen pek alıştığımı söyleyemem ama arkadaşlar dışarıdan görüntünün güzel olduğunu söylüyorlar... Tabi bu zevk ve tercih meselesi saygı duyarım...

Piyasada o kadar çok marka ve çeşit var. Yaptığım küçük araştırma neticesinde öne çıkan markaların; Bosch, Philips, Osram, Mtec, Cyclone ve Canbus olduğunu gördüm... Fiyatı uygun olarak öne çıkan Mtec var...

Garanti olayını ise Haldızlar'dan Hayrettin Bey'e sorabilirsin. Mantıklı düşünüldüğünde garantiyi etkiler diyorum...

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Mercekli far yetersiz demek yanlış olur. Halojen ampul yetersiz olabilir. Xenon zaten merceksiz bir araca takılmaz. Takılırsa trafikte bol bol kulağınızı çınlatırlar :)

8. faroz_52

faroz_52 Aktif

Oğuzhan ayrıntıyı çözmüş :)

9. arslangokalp

arslangokalp Sessiz

evet Oğuzhan, söylediğiniz doğru. aslında mercek değil ampul yetersiz. gece önümü net göremiyorum. bende mi sorun var diye göz doktoruna da gittim :) ama bir şey çıkmadı. servisi aradım az önce farlar ve tesisat garantiden çıkar diyor, xenon takınca. ampul tavsiye edin dedim. philips'in ampulunu tavsiye etti. kararsız kaldım. ne yapmalıyım?

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Xenon takınca garantiden çıkıyor ama, halojen Phılıps takınca çıkmıyor garantiden ilginç.

11. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Philips xtreme vision, Osram night braker gibi beyaz ampuller var. Bunlardan kullanabilirsiniz ancak ömürleri halojen ampüllere göre daha kısa oluyor.

12. faroz_52

faroz_52 Aktif

Daha önceki aracınızda xenon var ise bu göz tembelliği normal garanti sıkıntısı olmasından korkuyorsanız kalkışmayın alışmaya çalışın...Yada servisten orjinal kit takılmasını takep edin...

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Xenon kit için garanti dışı kalmak mantıklı değil bence... Ampulü güçlendirebilirsin... Birde gece ve yağmurlu havada kullanıyorsan ışığın düşük olması gayet normal, orası Kocaeli... ;)

14. arslangokalp

arslangokalp Sessiz

garanti dışı kalmak benimde aklıma yatmıyor. üzerinde philips h11 ampul varmış. osram night breaker ile değiştirmeyi düşünüyorum. önceki aracımda kullanmıştım memnundum.

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Garanti dışında kalmak nasıl oluyor, yani ampul den kaynaklı elektronik bir sisteme zarar gelirse bizim garantimizde değildir diyebilirler, ama motordan kaynaklı bir sıkıntı ampulden kaynaklı olmadığı halde o da mı garanti dışında kalacak yani ::)

16. arslangokalp

arslangokalp Sessiz

araçtaki h11 philips ampulleri, h11 osram night breaker unlimited ile değiştirdim. şu an far aydınlatmasından memnunum. hem biraz daha beyaz görünüm oldu hem de daha etkili aydınlatma. aracın elektrik tesisatı da garanti dışı kalmadı.

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Güle güle kulanın, bilgilendirme için teşekkürler. Garanti dışı kalmadığını servisten mi teyit ettiniz?

18. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Tesisata herhangi bir müdahale olmadığı için garanti dışı kalmaz diye düşünüyorum. Zaten kolay kolay tesisata da bir şey olmaz ;)

19. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aynı şeyleri ben de düşünüyorum ama daha önceki mesajlarda garantinin bozulabileceği söylendiği için ve bozulmadığından bahsettiğinde acaba servisten alınan bir bilgi mi var diye merak ettim, olay netleşir diye.

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ampul değişimi garantiyi etkilemez çünki sarf malzemesi, sistem ve tesisat değişirse garanti etkilenir Bülent... ;)

Sayfayı Paylaş