Mazda 3 BM Skyactiv Sorusu

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Rampaları kacla çıkıyorsunuz merak ediyorum doğrusu. 120 ile karşılaştığım en dik iki rampayi da rahatlıkla ciktim. Ha vites 3 e dusuyor ayrı konu...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Şahsen daha iyisi ve daha yakışıklısı yapılana dek, Skyactiv teknoloji ve Kodo tasarımı başka bir şeylerle kıyaslamak haksızlık olur... :)
Dün yine mazda yüzünden moralim bozuldu. Kuzene alacağımız mazda 3 ten enistenin '' bu arabadan burada kac tane var ' sözüyle vazgeçtik. Araba nasıl dedim çok güzel dedi. Kuzen de belki de hayatının fırsatını kaçırdı. Babasını dinlemeyip alacaktı ben olmaz demek zorunda kaldım.
İlk defa ilk kasa m 3 kullandim, harikaydı.
Akşamına Ahmet dağlı geldi,arabalari değişerek kullandık. O benim arabaya hasta oldu,ben onun arabaya.
Velhasıl kelam 1gunde 2009 m 3, 2007 m 6, ve kendi guzumu kullandim. Hepsi birbirinden tatlı, donanım farkı olmasa ilk kasa m 3 e de binerim,ilk kasa m6 ya da.Bunu kaç tane markada hissedebilirsiniz.
Şimdi kuzen clio,toyota,megane bakacak,yazik oldu 30 bin liraya..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Dün yine mazda yüzünden moralim bozuldu. Kuzene alacağımız mazda 3 ten enistenin '' bu arabadan burada kac tane var ' sözüyle vazgeçtik. Araba nasıl dedim çok güzel dedi. Kuzen de belki de hayatının fırsatını kaçırdı. Babasını dinlemeyip alacaktı ben olmaz demek zorunda kaldım.
İlk defa ilk kasa m 3 kullandim, harikaydı.
Akşamına Ahmet dağlı geldi,arabalari değişerek kullandık. O benim arabaya hasta oldu,ben onun arabaya.
Velhasıl kelam 1gunde 2009 m 3, 2007 m 6, ve kendi guzumu kullandim. Hepsi birbirinden tatlı, donanım farkı olmasa ilk kasa m 3 e de binerim,ilk kasa m6 ya da.Bunu kaç tane markada hissedebilirsiniz.
Şimdi kuzen clio,toyota,megane bakacak,yazik oldu 30 bin liraya..
Bir bilse ne kaçırdığını neyse boşver o ayrıcalık sende kalsın ;)

Sokullu

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
1.4 atmosferik 105 hp honda civic hb'ten sonra skyactive bana acayip performansli geldi mesela kiyas yapacak olursak. Rampalarda 1.2 tsi'lari her turlu geciyorum :D ama tabi 1.4 tsi'lar cok daha ustun skyactiv'e gore. Dizelleri zaten benzinli atmosferik bir motorla karsilastirmak uygun olmaz bence.
1.6 Auris ile de hemen hemen ayni perfirmansi gosterecegini dusunuyorm, mazda3 ile auris arasinda epey gidip gelmistim aracimi almadan once genel olarak mazda3 daha ağır basmisti bende.
Hocam peki servis sıkıntısı varmı parça beklemek gibi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
33 bin liraya 2006 model Corolla 1.4 dizel almslar, arac 250 bin kmde.
Ağır bakımı yapılmışsa, km'ye bağlı olarak bazı yakıt sistemi parçaları yenilendi ise pişman olmaz. Aksi halde bakım maliyetleri üzer satarkende km yüksek bir dizel diye ağır gider. Güle güle binsinler diyelim biz

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ağır bakımı yapılmışsa, km'ye bağlı olarak bazı yakıt sistemi parçaları yenilendi ise pişman olmaz. Aksi halde bakım maliyetleri üzer satarkende km yüksek bir dizel diye ağır gider. Güle güle binsinler diyelim biz
İsterse full servis bakımlı olsun o km den sonra dizel bir araca daha ne kadar binilecek? Satarken kaç km de olacak? Çok yanlış bir karar bence.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Hocam peki servis sıkıntısı varmı parça beklemek gibi

Hocam bir konuda daha yazmistim, tekrar olacak ama olsun bakalim. 2010 honda civic hb aracimda cam suyu haznesini doldurmak icin kullanilan 1 karış uzunlugundaki plastik boruyu yani eklenti parcasini sanayide bulamadim, cikmasi yoktu, orjinal siparis verildi, 16-18 gun civari surmustu ingiltereden gelmesi. Gelelim mazda3 tecrubeme... Skyactive icin korna garantiden degisti, yine hemen hemen ayni surdu. Basit parcalar oldugu icin belki sadece bu sureleri baz almak uygun olmaz ama en azindan bir fikir verir herhalde.

Saygilar.

Sokullu

Sessiz
Hocam bir konuda daha yazmistim, tekrar olacak ama olsun bakalim. 2010 honda civic hb aracimda cam suyu haznesini doldurmak icin kullanilan 1 karış uzunlugundaki plastik boruyu yani eklenti parcasini sanayide bulamadim, cikmasi yoktu, orjinal siparis verildi, 16-18 gun civari surmustu ingiltereden gelmesi. Gelelim mazda3 tecrubeme... Skyactive icin korna garantiden degisti, yine hemen hemen ayni surdu. Basit parcalar oldugu icin belki sadece bu sureleri baz almak uygun olmaz ama en azindan bir fikir verir herhalde.

Saygilar.
Doğru benimde auris frenleri ses yapiyor diye 15 gunde değişti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeğenim için bakımlı 160 binde ford fiesta aldılar bir yıl önce... Geçen ay turbosuna 3 bin lira daha harcadılar.

Bu ülkede geçmişi bilinmeyen dizel almak risklidir her zaman. Benzinli motoru öldürebilen zihniyet turbo dizele ne yapmaz ki? :)

Sokullu

Sessiz
Yeğenim için bakımlı 160 binde ford fiesta aldılar bir yıl önce... Geçen ay turbosuna 3 bin lira daha harcadılar.

Bu ülkede geçmişi bilinmeyen dizel almak risklidir her zaman. Benzinli motoru öldürebilen zihniyet turbo dizele ne yapmaz ki? :)
Haklisin kesinlikle mazda3

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben dün yanlarından(iki kuzen,enişte ve mazda 3 sahibibi) ayrıldıktan sonra notere gitmişler.Aracın ocak vergisi yatırılmadığından satış yapılamamış.Yani bütün olumsuzluklara rağmen guzunun vergisi yatırılmış olsa bizim kuzenin evinin önünde kambur bir toyota yerine ruhu olan bir canlı olacaktı...

Kensai-X

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Olabilir araci ben 3000 üzerine cıkarmadan deniyordum
Bu segment bir araçta atmosferik bir motorun 3000 devir altında dik bir rampada bayılmaması için 2.0 litre üstü olması lazım, böyle beklentileriniz varsa atmosferik motor almamanızı tavsiye ederim. 1.5 dizel Mazda 3 geldi, ona bakabilirsiniz. 2.0 benzinli motorunu Türkiye'ye getirseler bu beklentinizi karşılama ihtimali olabilirdi.

Saygılar.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu segment bir araçta atmosferik bir motorun 3000 devir altında dik bir rampada bayılmaması için 2.0 litre üstü olması lazım, böyle beklentileriniz varsa atmosferik motor almamanızı tavsiye ederim. 1.5 dizel Mazda 3 geldi, ona bakabilirsiniz. 2.0 benzinli motorunu Türkiye'ye getirseler bu beklentinizi karşılama ihtimali olabilirdi.

Saygılar.
Onunda vergisi cok olur keske 1.6lt olsaydi denirdi.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gerçek şu ki; Mazda, Türkiye pazarına göre hareket etmiyor. Bence doğrusunu yapıyor. Böyle saçma vergilendirme sistemi ve bakış açısına taviz vermeden üretim yaptığı tüm araçları yüksek karlılık oranı ile zaten satıyorlar.

Bu teknoloji ve tasarım harikası arabaya sahip olmayı başaran insanlara da az biraz işin çilesini çekmek kalıyor maalesef.

Sokullu

Sessiz
Gerçek şu ki; Mazda, Türkiye pazarına göre hareket etmiyor. Bence doğrusunu yapıyor. Böyle saçma vergilendirme sistemi ve bakış açısına taviz vermeden üretim yaptığı tüm araçları yüksek karlılık oranı ile zaten satıyorlar.

Bu teknoloji ve tasarım harikası arabaya sahip olmayı başaran insanlara da az biraz işin çilesini çekmek kalıyor maalesef.
Benim anlamadığım mazda gibi güzel araba dururken neden wv filan alır insanlar her yerde vw war ben inanmiyorum artık mazda servis filan sıfır araba alırsan zaten parça lazim olmaz kaporta hariç geçen gün sk grup gittim orada denen şu artık mazda türkiye el atmış işe bu yüzden baya düzelme olmuş ne kadar doğru bilmiyorum.bu araba ben yarış yapmam şehir içi 60-80 geçmem rampalarda 3000 rpm yaparız olur biraz basarız bazı arkadaşlar 5-6 litre şehir için yakıyor demiş bunun için ve iç dış tasarım için mazda alıcam yeni makyajlı kasa ne zaman gelir ses yalıtım veya ona benzer büyük değişimler olurmu mesela sunrooff gelirmi beklemek gerekirmi

Üst Alt