Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Sedan ve HB Arasında Yol Tutuş Farkı Var Mı?

Konu, 'Mazda 3 BM (2013 skyactiv)' kısmında incirinaltı tarafından paylaşıldı.

1. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Arkadaşlar sizin dikkatinizi önceden çekmiştir ama benim daha bugün dikkatimi çekti.Yeni mazda 3 sedan ile hatcbak arasında boyut açısından farklılık olduğunu fark ettim.(bu farklılık eski kasalarda da var) Tekerlek izi,dingil mesafeleri aynı fakat uzunluk farkı var.Bu fark yol tutuşu etkilemez mi? etkileyebiliyorsa bu etkiyi ortadan kaldıran,mazdanın hatcbake yaptığı farklı olan şey ne olabilir.
    Soru saçmaysa dalga geçmeyin bak valla kötü olur,ben düz mantık bi adamım kafam çalışmıyo bu işlere...

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ben daha önce aynı marka ve modelin (Mazda değil) HB ve Sedan aracını kullandım ama buna hiç dikkat etmedim. Bence yol tutuş konusunda fark yoktur varsa da bu farkı çok profesyonel olmayan sürücülerin (benim gibi örneğin) anlaması bence zordur. HB aracın boyutu kısa olsa da ağırlık merkezine mühendis ayarı vermiş bir şekilde demek ki, @mtutun abime cevap hakkı doğdu

3. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Bir farklılık yapmışlardır mutlaka,diğer türlü fizik kurallarına aykırı olmazmı?

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    HB virajı daha rahat döner. Viraj dışına salınım daha az diye biliyorum. Mustafa abi bir yazısından bahsetti bundan.

Sayfayı Paylaş