Mazda 3 BM Skyactiv Şanzıman 6 İleri At Hakkında

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Arkadaslar merhaba.
Skyactiv mazda 3 ün otomatik şanzıman parca numarasi yada kodu lazım.
1.5 120 lik motordaki otomatik sanziman kac nm torka kadar dayanıyor ogrenmem lazim.
Bilen duyan bi zahmet :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arabama küçük basınçlı turbo takmayı düşünüyorum :)

ANASAYFA

buradan bilgi alabilirsiniz
Burda tamir yapiyorlar galiba. Bana tork dayanım verisi lazim :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sizin aracınız 2003 mazda 323 1.6 değil miydi? Skyactiv şanzımanla ilgisini çözemedim konuyu baştan güzelce açıklasanız iyi olacak aslında bana şu bilgiler lazım deyip çekilmeniz akıllarda soru işareti bırakıyor.
Turbo olayına gelince hangi motora uygulanacak bilmiyorum ama oldukça bilgi ve tecrübe gerektiren bir şey olduğunu söylemem gerek yok sanırım umarım böyle bir projeye imza atarsınız bizde merakla takip ederiz.

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Arabayi değiştirdim hatta başlık vardi :) 2014 hb power sendlse aldim.
Yurtdisinda sky motorlari turbolayan firmalar var küçük basinclarda uzun yillar motorunuz çalışır sikinti cikarmaz dediler.
Bende aracima düşünüyorum. Tek şüphede kaldığım taraf otomatik sanziman turbonun getirdigi fazladan gücü kaldiranbilecek mi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arabayi değiştirdim hatta başlık vardi :) 2014 hb power sendlse aldim.
Yurtdisinda sky motorlari turbolayan firmalar var küçük basinclarda uzun yillar motorunuz çalışır sikinti cikarmaz dediler.
Bende aracima düşünüyorum. Tek şüphede kaldığım taraf otomatik sanziman turbonun getirdigi fazladan gücü kaldiranbilecek mi

Şimdi anlaşıldı. Bunu bende en az sizin kadar merak ediyorum ama net bir bilgi bulabileceğimizi sanmıyorum :) İlk nesil Mazda 3 At yi turbolayan @Uyumsuzelement Bülent abi var o belki bir şeyler yazabilir.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Burda tamir yapiyorlar galiba. Bana tork dayanım verisi lazim
Burası aynı zamanda üretici firmaların şanzıman arge si bilgi alabilirsiniz ,normal düz bir tamirci olsalar sizi yönlendirirmiyim :)

birde istanbulda atco var
teknik öğretmenler ve makina mühendisler tarafından kurulmuş aynı zamanda gelişmiş motor yenileme ağının otomatik şanzıman yenileme projesinde anlaştığı firma
bu atco adresi
Atco – Bir başka WordPress sitesi

şanzımanları da güçlendiriyorlar içerisindeki contalar yaylar plakalar yüksek ısıya dayanıklı malzemelerle değiştiriliyor amerikada motor yükseltme ile birlikte yıllardır yapılıyor
bunlar için üretilmiş özel kitler var
markaları,sonnax,transgo ve daha bir sürü var bilmediğim şu an
izmirde dediğim firma bu işleride yapıyor 2 hafta sonra benim şanzımanda geliştirilmiş kit monte edilecek motorda yğkseltme yapmadım ama şanzımanda (beyinde) sıkıntılar upgrade ediyoruz
youtube de transgo shift kit,sonnax performance kit diye yazınca ubgrade edilmiş şanzıman sürüş videoları baya var yurtdışına ait tabiki

Moderatörün son düzenlenenleri:

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Beyler hala amacima ulasamadim :) yok mu yardimci olacak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

İstediğin şey kolay ve ulaşılabilir bir şey değil gibi geliyor bana... "Az sonra beyin ameliyatına gircem, kim bana yardım edecek" sorusu kadar uç bir soru bence senin sorduğun... :D :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Muğla gören otomotivi arayıp Okan bey'e mazdagarajdan selam söyleyin. Kendisi bu tarz konulara hakimdir kesin biliyordur demiyorum ama bir sorun. Bilmiyorsa bile belki ulaşabilir.
02522255555

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
cevap alabileceğiniz yerler şanzıman ve beyin tamiri revizyonu yapan yerler
çünkü herkes aracına standart şanzıman mı yaptırıyor bir tek motora modifiye yaptırdıktan sonra şanzıman da değişiklik yapacak kişi siz değilsiniz bence adresiniz belli
ulaşamadım derken yeterli cevap mı alamadınız yoksa her aradığınız yer ilgilenmedi mi?
mesela volser hydratest ne dedi?

Son düzenleme:

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Istanbuldaki atco 3 kere aradim biz size donecez dedi. dönmedi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yurtdışında tork konvertörlü şanzımanın dayanımını artırmak için selenoid valfler, contalar, plakalar değiştiriliyor. Turboya dahi uyumlu hale getiriliyor. 2. nesil için dayanım artıyorsa skyactive de çok daha fazla artacaktır. Bence bu işi ABD'deki ve Avrupa'daki bu tür auto tranny (transmission) upgrade yapan firmalardan öğrenebilirsiniz.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
türkiyede de var ama söylediğim yeri @bozkurt358 bey aradımı aramadımı tam anlayamadım
izmir hydaratest in facebook sayfasını şanzıman tamir modifiyesine meraklı olan arkadaşlar takip edebilir ayhan bey ara ara tamirat işlemlerinden bahsediyor
Otomatik şanzıman ,Hidrolik beyin revizyon ve tamir servisi | Facebook
sayfanın alt kısımlarında X5 ZF 6HP26 otomatik şanzıman Hidrolik beyin zip kit montajı
diye bir video var orada x5 için zip kit den bahsediyor bu şekilde performans kitleride var hazır üretilen çünkü amerika da ve ingiltrede bu durumlara istekler çok fazla sıfır alınan araclar doğru modifiyelenmeye gidiyor motor-şanzıman bakımından
ve yeni ve popüler olan araçlarda daha fazla seçenek var çünkü herkes bir üst seviye güç istiyor

okkko

Sessiz
Standart 1.5 skyactiv benzinli motorun arkasındaki şanzuman 330Nm max dayanır. Ancak yazılım değiştirmek gerekir aracın tork ve güç eğrisine göre. Aynı şanzuman ufak bir revizyon ile 500Nm ye kadar güçlendirilebilir... ama dediğim gibi motor eğrilerine uygun yazılım şart...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Standart 1.5 skyactiv benzinli motorun arkasındaki şanzuman 330Nm max dayanır. Ancak yazılım değiştirmek gerekir aracın tork ve güç eğrisine göre. Aynı şanzuman ufak bir revizyon ile 500Nm ye kadar güçlendirilebilir... ama dediğim gibi motor eğrilerine uygun yazılım şart...
Türkiye'de en net bilgide senden gelirdi abi teşekkürler :)

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
abi nerden geldi bu bilgi :) saglam kaynak versen de bende tatmin olsam :) bende baska bi link buldum diyorki mazda iki cesit sanziman uretti bi tanesi 270 nmye kadar dayanir ve benzinli araclar icin. digeri de 460 nm ye kadar dayanir dizel ve yuksek guclu araclar icin.

Üst Alt