Mazda 3 BM Skyactiv Sağ Kapı Camı

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce su konusunda sizlere bir video izletmiş (bagaj kapağı) ve üzerine yorumlar yapmıştık. Geçtiğimiz hafta sonu yine su konusunda nahoş bir olay dikkatimi çekti, sizlere bir sorayım istedim. Hem sohbet etmiş olur, hem de teknik anlamda bilgilenmiş oluruz.

Aracımı cumartesi günü ilk kez yıkattım, güzelce sabunlu sünger ile, vs. Yıkamadan çıktıktan yarım saat sonra, haliyle araçın dış kısmı güzelce kurudu, camlar pırıl pırıl falan, sebebini hatırlamıyorum fakat sağ ön camı açmak durumunda kaldım. Açtım bi güzel camı, Ankara'nın ayazını da içime çektim bu arada. Velhasıl camı tekrardan kapatınca ne göreyim, camın üzerinde komple su damlacıkları var!!!

Şimdi burada mantık olarak aklıma bir tek şey geliyor. Camın dışındaki, kapının hemen üzerinde camla birleştiği yerdeki fitiller acaba içeri su mu aldı? Ya da bu fitiller bir şekilde ıslak mı kaldı da cam inip kalkınca camı ıslattılar? Aynı cam indirme-kaldırma işlemini diğer kapılarda da denedim, ancak herhangi bir ıslaklık olmadı. Şimdi bu konu hakkında tedirgin olmalı mıyım sizce, yoksa bekleyip görmeli miyim ibr kaç zaman daha? Son şık olarak da, servise uğrayıp arabayı bi güzel sağ cepheden ıslattırıp sonra da camı silip kupkuru olduğundan emin olunca, "Hadi bakalım basın düğmeye" mi demeliyim?

Not: Fotoğraf çekecektim esasen forum için ama pek geç aklıma geldi. Bir dahakine artık.

Herkese iyi haftalar.
Selamlar,
çağlar

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bu durumu her araçta gördüm ben o yüzden yıkamadan sonra uzun süre cam açmam. Kapı içi bu şekilde su alma ihtimaline karşı alttan deliklidir. Giren su oradan çıkıyor. İçten döşemeye su gelmesin diye de koruma naylonu gibi şeyler var. Bence normal ama yeni araba olduğu için sadece fitilde az bişey kalmıştır bizimkilerde kim bilir nasıl :) komple suyu alıp aşağıdan boşaltıyordur belkide :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yıkatmadan önce camda çok az açıklık vardır bu yüzden fitilin arasına bir miktar su girmiştir sorun olacağını sanmam.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Her araçta böyledir, bir sıkıntı yok.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu normal bir durum, fitildeki ıslaklık her araçta olur. Bunları kafaya takmayın, keyfini çıkartın

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Anladım, sorun yok o halde.
Sanıyorum yeni araç olunca herşeyiyle mükemmel olması gerekiyor gibi bir algı oluşuyor insanda. Bu sebeple de küçük ayrıntılara normalden daha çok dikkat ediyorum demek ki.
Bu arada, forumun en evhamlı üyesi olma yolunda da ilerliyor gibi hissediyorum kendimi, haydi hayırlısı...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Anladım, sorun yok o halde.
Sanıyorum yeni araç olunca herşeyiyle mükemmel olması gerekiyor gibi bir algı oluşuyor insanda. Bu sebeple de küçük ayrıntılara normalden daha çok dikkat ediyorum demek ki.
Bu arada, forumun en evhamlı üyesi olma yolunda da ilerliyor gibi hissediyorum kendimi, haydi hayırlısı...

Evham konusunu bende düşünmüştüm; geceleri nasıl uyuyor, guzuyu nereye park ediyor diye aklımdan geçmişti... :D

Bence; rahat ol, araçlar için çözümsüz sorun yoktur... Zaman ve para gerektirir o kadar... ;)

Senin guzu garanti kapsamında olduğu için, şimdilik sadece zaman gerektirir. :p

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu arada ekleyim, sakınılan göze çöp batar, evhamı da bir kenara bırakın ve Kodo ruhlu Skyactive in keyfini çıkarın

Üst Alt