Mazda 3 BM Skyactiv Orta Konsol ve Krom Çerçeveden Gelen Çıtırtılar

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Arkadaşlar merhaba, henüz 3500 km de olan aracımın, ekranın oturduğu kısımlar ve altındaki havalandırma ızgarası krom çerçevesi bölgelerinden çıtırtılar geliyor, kasis veya çukurdan geçtiğim zaman oluyor, elimle bastırdığımda da aynı sesler oluyor. Daha yaz sıcakları bile başlamadan bu tip sesler gelmesi biraz moral bozucu, aynı sorunları olan kullanıcı arkadaşlar var mı?, çözüm önerileriniz var mı? Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Havaların ısınması ile benim aracımın ön tarafından da geliyor... Sorun olarak düşünmedim hiç.

Ön konsolun doğrudan güneşe maruz kalmaması belki bu sesi önleyebilir diyorum... ::)

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
Aynı ses benim aracın arka tarafından geliyor. Bir yıldır takip ediyorum sıcak ve soğuk geçişlerinde oluyor.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bir zamanlar ben de sizin gibi bu trim seslerine çok hassastım. Çok uğraşır, servislerde çok vakit geçirirdim. Sonra en kaliteli bilinen markalarda bile olduğunu görünce, bıraktım peşini...

Benim şu anda kullandığım BMW 3 serisi aracımda da var, daha 3.500 km. Yeni sattığım 2014 model 2.700 km C180 aracımda da vardı.

Arkadaşlar merhaba, henüz 3500 km de olan aracımın, ekranın oturduğu kısımlar ve altındaki havalandırma ızgarası krom çerçevesi bölgelerinden çıtırtılar geliyor, kasis veya çukurdan geçtiğim zaman oluyor, elimle bastırdığımda da aynı sesler oluyor. Daha yaz sıcakları bile başlamadan bu tip sesler gelmesi biraz moral bozucu, aynı sorunları olan kullanıcı arkadaşlar var mı?, çözüm önerileriniz var mı? Teşekkürler.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Benim araç 20bin km oldu ben daha henüz ve maaşallah diyeyim seslerle alaklı bir sıkıntı yaşamadım. Bazı arkadaşlarda da sağ tarafta yolcu kapasının konsolla birleştiği yerden sorun geliyor ki bunun haftasonu serviste konuşurken bu şikayetlerle gelen müşterilerin olduğunu söylediler. Kronik bir durum ise ve ses belirleyebilirlerse Mazda Türkiyeye bildirip, yayınlayacaklarını söylediler. Sese karşı takıntılıyım inşallah benim araçtan gelmez diyorum :)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Sağa sola dönüşlerde çıtırtı gelebiliyor. Mustafa abi'nin dediği gibi duymamak çözüm bulmaktan çok daha kolay. Dün yeni passat testi yaptık, inanın arka koltukta geçen 10 dakika da onlarca ses, çıtırtı patırtı duydum:) Ki passat sessisliğiyle övünen bir model.

Benim şu anda kullandığım BMW 3 serisi aracımda da var, daha 3.500 km. Yeni sattığım 2014 model 2.700 km C180 aracımda da vardı.

Hayırlı olsun abi bu arada. Bir kere gördüm ama çok güzel bir araçtı, inşallah kıymetini bilen birine gitmiştir. Geçen benim sattığım Rx-8'i gördüm ilanda, artı 10,000 km yapmış, bir iki ucuz modifiye eklemiş, üzerine de 10,000 tl koymuş satmaya çalışıyordu:)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bu tarz çıtırtı sesleri için würth ün bir spreyi var diye biliyorum ama 3-5 sene önce görmüştüm , ben kullanmadım ama araştırırsanız belki kullanan , olumlu - olumsuz yorum bulabilirsiniz sanırım

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kalorifer havalandırmalarının olduğu yerden bir ses bazen ben de duyuyorum, bu ses yolda giderken çukurda kasiste felan değil de araba durduğu yerde de olsa 2-2, 5 devir aralığında duyuluyor. Bazen 5 -10 gün duyuyorum, sonra bur kayboluyor kendi kendine, 3-5 ay sonra tekrar duyuyorum. Böyle devam ediyor ama alıştım, artık kafaya takmıyorum.

alperen a.

Sessiz
Ben de aracımdan sessizlik olarak çok memnunum. Sadece son zamanlarda koltuklardan ses gelmeye başladı. Özellikle dönüşlerde ve kasislerde. Servise gidince söylerim artık. Yine de diğer araçlara göre trim sesleri az bence.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Benim sattığım RX-8'i hatırlıyorsun, bir iki modifiye, karbon kaput 90 bin yazmışlardı...

Benim C180'i ben 110'a Ankara'ya sattım. Benim takdir ettiğim, hem beklemem hem de değerini bulur dediğim fiyat buydu. İnternete bakıyorum bir sürü 2012-2014 arası var örnekleri. Garip bir şekilde fiyatları 120-130 arası yazmışlar, aylardır bekleşip, duruyorlar.

Şu otomobil piyasasını ve bizim insanımızın mantığını hiç anlayamıyorum, Özkan. Bu araçtan örnek vermek gerekirse, ülkemize gelen sadece 2 versiyonu var. C-Edition ve AMG Plus. Benim ki C-Edition modeliydi ve listesi 136 görünüyor. Ancak ben geçen hafta fiyat aldım bana 121.700 fiyat verdiler. AMG Plus ise listesi 146 görünüyor ama bana 132 gibi fiyat verdiler.

Şimdi bu aracın birini 122, üst modelini 132 gibi sıfır alınabildiği bir ortamda, üstelik her sorana fiyat da verdiklerine göre, 2012,2013,2014 modellere 120-130 arası fiyat yazmanın ne anlamı var? Aylarca beklemenin ne anlamı var? Şahıs olsan da, galeri olsan da....

Ben bu konuyu değerlendirdim, 110 takdir ettim, 2,5 saatte sattım, gitti... Aynı aracın beyazını 114 yazan bir yetkili bayi bir aydır satmaya çalışıyor. Peki bu insanlar ne yapıyorlar? Hoş benim çok işime geliyor bu şekilde davranan internet satıcıları. Çünkü bir aracı ciddi olarak arayan birisi 50 tane mantıksız fiyat içinde bir mantıklı fiyat görünce, arıyor, alıp, gidiyor. Ben de rekabetle uğraşmıyorum...

Fiyat meselesinde istisnalar hariç Mazda gibi orta sınıf markalarda daha oturmuş ve bilinçli bir satıcı kitlesi var. En azından mantıksızlık oranı daha düşük diyelim...

Mercedes gibi firmalara gelince insanlar aracın hiç değer kaybetmeyeceğine inanıyor olmalı, kaliteli bir şarap gibi! Yenisi 130, 2014'ü 130, 2013'ü 130, 2012'si 130!!!

Sağa sola dönüşlerde çıtırtı gelebiliyor. Mustafa abi'nin dediği gibi duymamak çözüm bulmaktan çok daha kolay. Dün yeni passat testi yaptık, inanın arka koltukta geçen 10 dakika da onlarca ses, çıtırtı patırtı duydum:) Ki passat sessisliğiyle övünen bir model.

Hayırlı olsun abi bu arada. Bir kere gördüm ama çok güzel bir araçtı, inşallah kıymetini bilen birine gitmiştir. Geçen benim sattığım Rx-8'i gördüm ilanda, artı 10,000 km yapmış, bir iki ucuz modifiye eklemiş, üzerine de 10,000 tl koymuş satmaya çalışıyordu:)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ha bu arada benim C180 Coupe'yi alan da Ankara'da galerici çıktı. sıfırı 121.700 olan aracı 128.500'e satışa çıkarmış. Ön tampon altını siyaha boyatmış, süspansiyonların yaylarını kestirmiş ve yenisinden daha iyi hale getirmiş. Sözde soykırım iddiası gibi yani! O araçta adaptif süspansiyon vardı, görürüm ben 10 bin km sonra yay kestirmeyi...

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Bu tarz çıtırtı sesleri için würth ün bir spreyi var diye biliyorum ama 3-5 sene önce görmüştüm , ben kullanmadım ama araştırırsanız belki kullanan , olumlu - olumsuz yorum bulabilirsiniz sanırım

Tapatalk

Silikon sprey aslında. Benim i30 un da sert plastik olan aksamların birleşme yerlerinden fren ve gaza basışlarda ses gelirdi. Bu silikon spreyi aldım. Markası farklı ama Bauhaus 'larda satılıyor. Bir süre sonra tekrar başlasada Mustafa abi gibi takmıyorum artık.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ha bu arada benim C180 Coupe'yi alan da Ankara'da galerici çıktı. sıfırı 121.700 olan aracı 128.500'e satışa çıkarmış. Ön tampon altını siyaha boyatmış, süspansiyonların yaylarını kestirmiş ve yenisinden daha iyi hale getirmiş. Sözde soykırım iddiası gibi yani! O araçta adaptif süspansiyon vardı, görürüm ben 10 bin km sonra yay kestirmeyi...

Kestireceğini bilseydik, forum olarak bir şeyler takardık abi... ;D

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler, silikon sprey i deneyip sonucu buradan paylaşırım.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Benim söylediğim silikon sprey olmayabilir , alırken sor bence uygulamak istediğin yeri söyle ona göre al içindeki kimyasallar iç mekandaki boyaları kaldırabilir veya plastiği matlaştırabilir sonra geri dönüşü olmaz ...

Tapatalk

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan

Abi yaşım itibariyle arabadan para kazanma devirlerini bi 90'larda şahin doğanın prim yapmasıyla hatırlıyorum bir de son iki senedir yaşanan çılgınlıkla. Sağ aynası aksesuar sayılıp "çalınan" bir şahin için 6 ay sıra bekleyenler vardı. Enflasyonun da katkısıyla 100'e alıp bir sene sonra 200'e verebiliyordunuz. Çılgınlık seviyesindeki otomobil satışları ile 1993'ü rekorla kapatmıştık. Sonra 5 nisan çarptı, 2000 yılına kadar bir daha o satışları göremedi piyasa. İnşallah sonumuz aynı olmaz.

28mhj89.jpg

Yahu 110'a aldığın arabayı ertesi gün 128'e yazmak nedir? Bu kadar enayi mi bu millet? Hiç mi fiyat sormayacak bayiye?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yenisinden daha iyi yapmış ya Özkan, yetmez mi? :D

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
MErhabalar,

Olayın merkezinden Japonya'dan bildiriyorum. Bu çıt çıt sesi benim aracımdan da geliyordu ama baya bi azaldı son dönemde, hatta artık gelmiyo sanki.

Çok sorun olmaz, zamanla geçecektir diye düşünüyorum.

Bu arada, daha detaylı bir yazı yazacağım ilerde ancak ilk gözlemimi belirteyim, Japonya'da sokaklarda Mazda çok fazla yok. Önde gidenler, Toyota, Honda ve Daihatsu.

Ek olarak, hani şu tipini hiç beğenmediğimiz Daihatsunun bir modeli var ya, Materia mıdır nedir, işte burda herkes onlardan ve o tipteki araçlardan kullanıyor.

Daha daha ötesi ise, burada artık dizeldir benzindir tartışılmıyor. Araçların büyük çoğunluğu hibrit, yanınızdan geçiyorlar ve yok gibiler.

Son olarak da, Japon üretimi dışında sokaklarda araba görmek, hele ki avrupa arabası görmek, hele ki Türkiye'de 6 ay sıra beklediğimiz malum markaları görmek mümkün değil, 1 tane bile görmedim. Büyük ülke böyle olunuyor demek ki, heryerde Japon malları, arabalar, TV'ler, telefonlar, teknolojiler, ne ararsanız.

Sonun sonu, bütün bu sanayi ve üretime rağmen cennet gibi yeşil bir ülke, hiçbir üst yapı için orman yok edilmemiş, deniz kirletilmemiş, çevre bozulmamış.

En sonuncu son, 1 tane RX-8 gördüm, yeşile çalan bir rengi vardı, foto da çektim, çok güzel görünüyodu. Sonra herkesi sağladı gitti tabi. Onun dışında bir tane kırmızı skyaktiv 3, bir tane de BL kasa kırmızı HB 3 gördüm, bi kaç tane de 2 :)

Memlekete selam ola. Ciao.

Üst Alt