Mazda 3 BM Skyactiv Multimedya Sistemi Güncelleme

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Skyactiv araçlarımızı teslim aldığımız tarihlere göre araçta bulunan infotainment denilen multimedya sistemin farklı versiyonları ile karşlılaşıyoruz. Örneğin ben aracımı 15 Haziranda teslim almıştım, aldığımda sistemdeki versiyon bilgileri aşağıdaki gibiydi;

İşletim Sistemi Sürümüm : 29.00.000
Müzik Veritabanı Sürümüm : 00.04.000
Hata Güvenlik Sürümüm : 29.00.000

Yurtdışında takip ettiğimiz mazda forumlarından duyduğum bilgiler doğrultusunda Avrupa için ve Amerika için farklı güncellemelerin olduğunu, sistemdeki özelliklerinde bu güncellemelerle birlikte değiştiğini öğrendim. Hemen araştırmaya başladım. Öncelikle tabiki bu işi ilk yapacak yer servis olduğu için, servislere danıştım. Fakat servislerden güncelleme konusunda yeterli bilgiye alamamam, ayrıca servislerinde bu konuda bilgilendirilmemesi sebebiyle güncellemeyi kendim yapmayı düşündüm. Yurtdışındaki arkadaşlarla temasa geçerek bizim sistem için olan Avrupa Güncellemesinin son versiyonunu temin ettim. Daha sonra Gracenote olarak adı geçen müzik veritabanı güncelleme dosyasını Mazda'nın kendi sitesinden indirdim. Son olarak bu güncellemenin yapılması Usb üzerinden olmadığı için sistemin içine girilmesi gerekiyordu. Bu işlemi yapmak içinde ayrı bir araştırma yaptım. Amerikadaki bir arkadaşımızdan bu güncellemenin yapıldığı servis dökümanını temin ettim. Güncelleme için elimizde servis dökümanı, müzik sistemi veritabanı güncellemesi ve Sistem güncelleme dosyası vardı artık.

Bu güncellemeyi yapalı yaklaşık 1 ay oldu. Güncellemenin getirdiği artılardan bahsetmeden önce, farklı forum ve sitelerde yanlış yapılan uygulamalar ve yanlış dosyaların paylaşıldığını gördüm. Bu konuyu hazırlamamda ki amaçda bu yanlışların önüne geçmek için. Her zaman ilk gideceğiniz yer servis olmalı, kendiniz yanlış bir güncelleme yaparak aracınızın sisteminde bir yanlışlığa sebep olabilir ve servisle yüz göz olabilirsiniz. Tabiki bunun yanında bu riski göze alıp güncellemeyi ben yine de yapıcam, servisi bekleyemem diyorsanız karar sizin. Çünkü her ne kadar servis dökümanı elinizde olsa da öncelikle döküman zaten ingilizce, artı döküman olmasına rağmen yapamayanlarda olacaktır.

Şimdi gelelim güncellemenin kısaca nasıl yapıldığına, bütün adımlarını anlatmak istesemde hem döküman hemde yapılan işlemler biraz ince detaylı ve uzun. Kısaca özetlemek gerekirse Müzik veritabanı güncellemesini bir USB'ya kaydedip kolaylıkla güncelleyebilirsiniz, bu güncelleme Mazda'nın resmi sitesinde de anlatılıyor. Bu güncellemeyi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Sistem güncellemesi ise dikkat edilmesi gereken bir güncelleme, bunun sebebi sistemin içine girip sistem dosyalarında ayarların yapılması ve güncelleme dosyalarının çalıştırılması. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken ilk şey elimizde 2 adet sistem güncelleme dosyası olacak;

1. cmu140_EU_33.00.500_failsafe.up
2. cmu140_EU_33.00.500_reinstall.up

İlk önce yüklerken dikkat etmemiz gereken failsafe pakedini öncelikli olarak yüklemek, sonrasında reinstall pakedini yüklemek olacaktır. Güncelleme sonrasında şu anda sistem bilgilerim;

İşletim Sistemi Sürümüm : 33.00.500
Müzik Veritabanı Sürümüm : 00.04.000
Hata Güvenlik Sürümüm : 33.00.500

Güncellemenin getirdikleri ve düzelttiği hatalardan bahsetmek gerekirse, öncelikle aşağıda yazılanlar her kişide olmayabilir ama toplamda bütün kullanıcalardan gelen ve derlenen hatalar toplamıdır;

• SD Kart takılı olduğu halde, pusula ekranının halen gözükmesi giderildi.
• Hız limiti uyarısının biplememesi.
• Araç durduğu halde, harita ekranının hareket etmesi.
• Navigasyon ekranında tuhaf şekillerin gözükmesi sorunu giderildi.
• Navigasyon ekranında araç işaretinin yanlış göstermesi hatası giderildi.
• İphone Usb üzerinden bağlandığında albüm resminin gözükmemesi sorunu giderildi.
• Geri görüş kamerası görüntünün gelmemesi sorunu giderildi.
• GPS çalışırken saatin gözükmemesi hatası giderildi.
• Usb üzerinden müzik dosyası çalışırken sistemin yeniden başlaması hatası giderildi.
• Navigasyon sesinin mute konumu seçilse dahi ses gelmesi sorunu giderildi.
• Favori radyo istasyonlarında sadece numaraların gözükmesi, radyo isimlerinin görülmemesi sorunu giderildi.
• Fransızca sesli arama komutunun düzgün çalışmaması sorunu giderildi.
• İphone 4s bağlandığı zaman navigasyonun düzgün çalışmaması sorunu giderildi.
• Rehberin sisteme aktarıldıktan sonra sesli komutların çalışmaması sorunu giderildi.
• Navigasyon sistemi çalışırken, ses seviyesi seviyesinin ekranda gösterilmesi.
• Mute seçildiği halde hoparlörden ses gelmesi sorunu giderildi. (Bende halen gitmedi)
• Navigasyonun yeniden başlaması sorunu giderildi.
• GPS Sinyali düşükken navigasyonun yanlış çalışması hatası giderildi.
• Navigasyonun şu anki konumu geç bulması sorunu düzeltildi.
• Rehberden birisi seçildiğinde ekranda beyaz bir yanıp sönmenin belirmesi hatası giderildi.

Not: Bu güncellemeyi kendiniz yapabileceğiniz gibi bizim önerimiz yetkili servislerde yaptırmanız. Olası bir yanlışlıkda problem yaşamamak için bu işlemleri servislerde yaptırmanız sizin açınızdan da daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Eline sağlık Kerim. Skyactive kullanıcıları için çok güzel bilgiler bunlar, servislerin bile henüz bu hizmeti sunamadığı bir zamanda güncelleme işini yapmış olmadan dolayı da tebrikler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun Kerim, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun, paylaşım için teşekkürler ayrıca...

Bu güncellemeyi kendi bilgin ve imkanların ile yapabilmen de ayrıca takdire şayan... Tebrikler.

İyileştirmelere bakılırsa da, yapılması elzem olan güncelleme denilebilir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güzel çalışma Kerim abi eline sağlık. Mazda 3 skyactiv sahipleri için yol gösterici olacak güzel bir kaynak olmuş O0

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Tebrikler Kerim abi, keyifli kullanımlar

Birde şu beni navigasyonu halledeydik dün saçma sapan yollardan gitmezdim

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugün itibariyle Avrupadaki araçlar için V56.00.210A güncellemesi yayınlandı. Araçlarını son sürümle güncellemek isteyen arkadaşların bilgisine.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Dosyalar için link var mı? Düzeltilen hatalar listesi de bulamadım, versiyon numarası bayağı zıpladığına göre çok şey değişmiştir diye düşünüyorum.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Dosyalar için link var mı? Düzeltilen hatalar listesi de bulamadım, versiyon numarası bayağı zıpladığına göre çok şey değişmiştir diye düşünüyorum.

Özelden linki yolladım. Forumda paylaşmak hukuken yasal olmadığı için problem oluyor.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Güncelleme konusunu ilk açtığım zamanlarda servisler dahil çoğu kullanıcının multimedya sistemi ve müzik sisteminin güncellenmesi konusunda fikri yoktu. Güncelleme konusunu kendim araştırıp birazda risk alarak kendi aracımda uygulamıştım. Daha sonra güncelleme konusu olarak sizleri bilgilendirmiştim. O zamanlar bu konu yeni olduğu için ve servislerinde bunu bilmediği için güncellemenin nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatmamıştık. Bunun sebebi yanlış bir işlem yapılırsa ve aracınıza zarar verirseniz bu bizim açımızdan da üzücü sonuçlar doğurabilirdi. Artık çoğu kullanıcı bu güncellemeden haberdar ve kendileri yapabiliyorlar. Bazı arkadaşlarımızdan yine bu konuda sorular geldiği için bu güncellemeyi yapmayı düşünen yada yapamayan arkadaşlarımız için detaylı olarak artık anlatmayı uygun gördüm.

Öncelikle şu anda multimedya sistem için en son güncel sürümümüz : Cmu150_56.00.511A

Güncellemeyi yapabilmek için indirilmesi gereken 2 adet dosya var: Failsafe ve Reinstall uzantılı dosyalar. İlk önce bu iki dosyayı aşağıda verdiğin linkleri kullanarak indiriyoruz.

Reinstall dosyası :
https://drive.google.com/file/d/0BzgxBIzkb97laURSdUU1aWxfeVE/view?pref=2&pli=1

Failsafe dosyası :
https://drive.google.com/file/d/0BzgxBIzkb97lNVNYaEM4YTgtMFE/view?pref=2&pli=1

Dosyalarımızı indirdikten sonra en az 8 gb belleğe sahip fat32 formatında bir usb belleğe sahip olmamız gerekiyor. İndirmiş olduğumuz 2 dosyayı usb belleğimize kopyalıyoruz. Herhangi bir değişiklik yada yeni bir klasör oluşturma yapmıyoruz. Usb belleğimizide hazırladıktan sonra aracımızın yanına gidebiliriz :)

Öncelikle bu işlemler sırasında dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar var.

* Aracımızı bu işlemler sırasında asla çalıştırmıyoruz.

* Aracımızın gösterge paneli kapalı olmalı.

* Aracımız belirli bir süre işlem yapılmadığında kendini kapattığı için ki bu süre fabrika verisinde 25dk olarak geçiyor, işlemlerimizi yaparken en azından 10dk da bir fren pedalına basıyoruz ve start stop lambası yeşil olduktan sonra ayağımızı pedaldan çekiyoruz. Çünkü güncelleme sırasında eğer araç kendini kapatırsa araç tekrar açılmayabilir yada infotainment sisteme zarar verilebilir.

Güncellemenin Yapılması

1-) Aracımızda start stop tuşuna bir kez basıyoruz. Sistem açılana kadar bekliyoruz. Sistemi mute konumunda bırakmıyoruz.
2-) Usb belleğimizi aracımızın usb portuna yerleştiriyoruz. Sistem Usb belleği otomatik olarak tanıyacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken husus sd kart yada başka bir usb belleğinin sistemde takılı olmaması gerekiyor.

Şimdi en önemli kısımlara başlıyoruz;

3-) Müzik+Favoriler ve Mute tuşunun üçüne aynı anda basıyoruz.

4-) Karşımıza test screen ekranı çıkacak. Karşımıza gelen dokunmatik ekranı kullanarak önce 3 yazıp sonra enter tuşuna daha sonra da Clear tuşlarına basıyoruz. Aynı işlemi önce 2 yazıp enter tuşuna basıp daha sonra clear tuşuna basarak tekrarlıyoruz.

5-) Daha sonra yine aynı şekilde test screen ekranında 99 yazıp enter tuşuna basıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza usb belleği arama yapma gibi bir ekran çıkıcak, search tuşuna basıp onay veriyoruz ve sistem usb belleği arayıp içerisindeki dosyaları karşımıza getirecek.

6-)Search kısmından sonra karşımıza yazılım güncelleme ekranı çıkıcak. Öncelikle mevcut sürümü yazıcak alt kısımlarında ise Usb belleğe yüklemiş olduğumuz failsafe ve reinstall dosyalarını gösterecek.

7)Gelen ekran öncelikle failsafe dosyasını seçerek, güncellemesini yapıyoruz. Dikkat etmemiz gereken en önemli unsur her zaman önce failsafe güncellemesini yapıcaz. Failsafe dosyasını seçip güncelle dedikten sonra güncelleme yapılacak ve güncelleme başarılı yeniden başlatmaya gerek yok yazacak. Tamam tuşuna tıklayıp devam ediyoruz.

:cool:Ana ekrana tekrar bizi getirecek. Burada tekrar Müzik+Favoriler ve Mute tuşlarına aynı anda basıyoruz. Karşımıza gelen test screen ekranında 99 yazıp Enter'a basıyoruz. Tekrar karşımıza usb belleği arama ekranı gelecek onay verip devam ediyoruz bu seferde gelen ekranda reinstall dosyasını seçip güncelle diyoruz ve bekliyoruz.

9-) Bu güncelleme failsafe güncellemesi gibi çabuk bitmiyor yaklaşık 40dk kadar sürüyor bazen çok yavaş bazen hızlı ilerliyor takıldı zannedip farklı işlemler yapmayın yada aracınızı kapatmayın. Uzun sürsede bitecektir.

10-) Güncelleme işlemi bittikten sonra karşımıza güncellemenin başarılı bir şekilde yapıldığını ve aracı yeniden başlatmamızı söylecektir. Aracı kapatıp tekrar açıyoruz. Ayarlar kısmından sistem versiyonu bilgi ekranına gelirseniz aracın güncellendiğini göreceksiniz.

Herkese iyi güncellemeler. Kazasız günler.

Önemli Not; Bu işlemlerden anlamayan üyelerimizin güncelleme işlemi yapmasını tavsiye etmiyorum, sistemi; en yakın serviste güncelletmek en doğrusudur. Şahsım ve Mazda Garaj adına her hangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

telal64

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Sedefli İnci Beyaz
Herkese merhabalar,

Konuyu küçük bir hortlatayım. Infotainment sisteminin Avrupa versiyonu için, cmu150_EU_56.00.511A sürümünden sonra iki güncellemesi daha bulunmaktadır. Ben bugün itibariyle cmu150_EU_56.00.513B sürümüne aracı güncelledim. Güncelleme işlemi için Kerim abinin paylaşımını aşağıda alıntı olarak ekledim. Buna harfiyen uyulması gerekmektedir. Mazda3 le ilgili tüm infotainment ve gracenote güncellemelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MEGA

Linki açtığınızda iki klasör göreceksiniz. Bunlar: Mazda_CMU_Firmware ve Mazda_GraceNote_Update. Mazda_CMU_Firmware klasörünü açıp EU klasörü içinden yukarıdaki versiyona ait 2 dosyayı indirip işlemleri yapabilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

Güncelleme konusunu ilk açtığım zamanlarda servisler dahil çoğu kullanıcının multimedya sistemi ve müzik sisteminin güncellenmesi konusunda fikri yoktu. Güncelleme konusunu kendim araştırıp birazda risk alarak kendi aracımda uygulamıştım. Daha sonra güncelleme konusu olarak sizleri bilgilendirmiştim. O zamanlar bu konu yeni olduğu için ve servislerinde bunu bilmediği için güncellemenin nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatmamıştık. Bunun sebebi yanlış bir işlem yapılırsa ve aracınıza zarar verirseniz bu bizim açımızdan da üzücü sonuçlar doğurabilirdi. Artık çoğu kullanıcı bu güncellemeden haberdar ve kendileri yapabiliyorlar. Bazı arkadaşlarımızdan yine bu konuda sorular geldiği için bu güncellemeyi yapmayı düşünen yada yapamayan arkadaşlarımız için detaylı olarak artık anlatmayı uygun gördüm.

Öncelikle şu anda multimedya sistem için en son güncel sürümümüz : Cmu150_56.00.511A

Güncellemeyi yapabilmek için indirilmesi gereken 2 adet dosya var: Failsafe ve Reinstall uzantılı dosyalar. İlk önce bu iki dosyayı aşağıda verdiğin linkleri kullanarak indiriyoruz.

Reinstall dosyası :
cmu150_EU_56.00.511A_reinstall.up

Failsafe dosyası :
cmu150_EU_56.00.511A_failsafe.up

Dosyalarımızı indirdikten sonra en az 8 gb belleğe sahip fat32 formatında bir usb belleğe sahip olmamız gerekiyor. İndirmiş olduğumuz 2 dosyayı usb belleğimize kopyalıyoruz. Herhangi bir değişiklik yada yeni bir klasör oluşturma yapmıyoruz. Usb belleğimizide hazırladıktan sonra aracımızın yanına gidebiliriz :)

Öncelikle bu işlemler sırasında dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar var.

* Aracımızı bu işlemler sırasında asla çalıştırmıyoruz.

* Aracımızın gösterge paneli kapalı olmalı.

* Aracımız belirli bir süre işlem yapılmadığında kendini kapattığı için ki bu süre fabrika verisinde 25dk olarak geçiyor, işlemlerimizi yaparken en azından 10dk da bir fren pedalına basıyoruz ve start stop lambası yeşil olduktan sonra ayağımızı pedaldan çekiyoruz. Çünkü güncelleme sırasında eğer araç kendini kapatırsa araç tekrar açılmayabilir yada infotainment sisteme zarar verilebilir.

Güncellemenin Yapılması

1-) Aracımızda start stop tuşuna bir kez basıyoruz. Sistem açılana kadar bekliyoruz. Sistemi mute konumunda bırakmıyoruz.
2-) Usb belleğimizi aracımızın usb portuna yerleştiriyoruz. Sistem Usb belleği otomatik olarak tanıyacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken husus sd kart yada başka bir usb belleğinin sistemde takılı olmaması gerekiyor.

Şimdi en önemli kısımlara başlıyoruz;

3-) Müzik+Favoriler ve Mute tuşunun üçüne aynı anda basıyoruz.

4-) Karşımıza test screen ekranı çıkacak. Karşımıza gelen dokunmatik ekranı kullanarak önce 3 yazıp sonra enter tuşuna daha sonra da Clear tuşlarına basıyoruz. Aynı işlemi önce 2 yazıp enter tuşuna basıp daha sonra clear tuşuna basarak tekrarlıyoruz.

5-) Daha sonra yine aynı şekilde test screen ekranında 99 yazıp enter tuşuna basıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza usb belleği arama yapma gibi bir ekran çıkıcak, search tuşuna basıp onay veriyoruz ve sistem usb belleği arayıp içerisindeki dosyaları karşımıza getirecek.

6-)Search kısmından sonra karşımıza yazılım güncelleme ekranı çıkıcak. Öncelikle mevcut sürümü yazıcak alt kısımlarında ise Usb belleğe yüklemiş olduğumuz failsafe ve reinstall dosyalarını gösterecek.

7)Gelen ekran öncelikle failsafe dosyasını seçerek, güncellemesini yapıyoruz. Dikkat etmemiz gereken en önemli unsur her zaman önce failsafe güncellemesini yapıcaz. Failsafe dosyasını seçip güncelle dedikten sonra güncelleme yapılacak ve güncelleme başarılı yeniden başlatmaya gerek yok yazacak. Tamam tuşuna tıklayıp devam ediyoruz.

:cool:Ana ekrana tekrar bizi getirecek. Burada tekrar Müzik+Favoriler ve Mute tuşlarına aynı anda basıyoruz. Karşımıza gelen test screen ekranında 99 yazıp Enter'a basıyoruz. Tekrar karşımıza usb belleği arama ekranı gelecek onay verip devam ediyoruz bu seferde gelen ekranda reinstall dosyasını seçip güncelle diyoruz ve bekliyoruz.

9-) Bu güncelleme failsafe güncellemesi gibi çabuk bitmiyor yaklaşık 40dk kadar sürüyor bazen çok yavaş bazen hızlı ilerliyor takıldı zannedip farklı işlemler yapmayın yada aracınızı kapatmayın. Uzun sürsede bitecektir.

10-) Güncelleme işlemi bittikten sonra karşımıza güncellemenin başarılı bir şekilde yapıldığını ve aracı yeniden başlatmamızı söylecektir. Aracı kapatıp tekrar açıyoruz. Ayarlar kısmından sistem versiyonu bilgi ekranına gelirseniz aracın güncellendiğini göreceksiniz.

Herkese iyi güncellemeler. Kazasız günler.

Önemli Not; Bu işlemlerden anlamayan üyelerimizin güncelleme işlemi yapmasını tavsiye etmiyorum, sistemi; en yakın serviste güncelletmek en doğrusudur. Şahsım ve Mazda Garaj adına her hangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

telal64

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Sedefli İnci Beyaz
Yeni bir özellik için dolaştım baya menülerde ama öyle belirgin bir şey göremedim. İşin ilginci, bu güncelleme dosyaları bulunabiliyor fakat versiyon değişikliği tarzında bir döküman yok malesef. Varsa da ben çok aradım bulamadım. Fakat güncel olmakta her zaman fayda vardır diye düşünüyorum bir bilgisayar mühendisi olarak :)

güngörahmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv 2014
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Yeni bir özellik için dolaştım baya menülerde ama öyle belirgin bir şey göremedim. İşin ilginci, bu güncelleme dosyaları bulunabiliyor fakat versiyon değişikliği tarzında bir döküman yok malesef. Varsa da ben çok aradım bulamadım. Fakat güncel olmakta her zaman fayda vardır diye düşünüyorum bir bilgisayar mühendisi olarak :)
Arkadaşlar sizleri tebrik ediyorum.Ben cesaret edemiyorum yaptıklarınıza cesaret edemediğim gibi başıma da geliyor.Mayısın sonunda multi medya ekran gitti iki gün sonra servis randevum vardı güncelleme yapmadığım içindir dedim önemsemedim ama serviste multi medyanın beyninin gittiğini söylediler.(CMU)Olacaksa geliyor başa fiyatını sordum 3500 tl imiş.Hemen aracın garantisini nasıl uzatırım onun telaşına düştüm.Birde söylenilene göre bende Trabzon ve İstanbul'da böyle bir şey olmuş.

telal64

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Sedefli İnci Beyaz
Arkadaşlar sizleri tebrik ediyorum.Ben cesaret edemiyorum yaptıklarınıza cesaret edemediğim gibi başıma da geliyor.Mayısın sonunda multi medya ekran gitti iki gün sonra servis randevum vardı güncelleme yapmadığım içindir dedim önemsemedim ama serviste multi medyanın beyninin gittiğini söylediler.(CMU)Olacaksa geliyor başa fiyatını sordum 3500 tl imiş.Hemen aracın garantisini nasıl uzatırım onun telaşına düştüm.Birde söylenilene göre bende Trabzon ve İstanbul'da böyle bir şey olmuş.

Geçmiş olsun üzüldüm vallahi. Araçlar ne kadar elektronik olursa yaşanan problemlerde o kadar can sıkıcı oluyor. Umarım başınıza gelmez bir daha.

güngörahmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv 2014
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Aracım 14500 km ama 4.bakım oldu.Hepsinde bir aksilik ona sıra gelmedi en sonunda güncelleteyim derken cihaz pert oldu.Garanti içinde değişti ve ellerinde varmış.Bekleme olmadı.

Üst Alt