Mazda 3 BM Skyactiv Multimedya Sistemi Güncelleme

DDGuclu

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Reflex Blue - Sedan
Sonunda Mazda 3'ümü aldım birkaç gün önce. Nabigasyonu nasıl yüklerim derken bu konuya geldim.

Birkaç sorum olacak, güncelleyenlerin cevaplarını bekliyorum:

1- Yeni olarak neler geliyor. Şimdi en güncel yazılım olması mantığı arabalarda ne kadar geçerlidir? Avrupa için en güncel sürüm 40'tır ama TR için bu sürüm 45'tir. Yani boşuna uğraşmış olmayalım. Yararlanabileceğim yerli/yabancı bir link var mıdır değişimleri gösteren.

2- Türkçe seçeneği en yeni sürümde de var mı?

3- Oldu da sıkıntı yaşadık ya da Servistekiler bu sürümün TR'de olmadığını söyleyip garanti dışı bırakırlar mı?

4- Car Play'i yapan biri var mı? Bir ara onu deneyeceğim birkaç yabancı link buldum. Gerçi daha burada araştırmadım ama konusu yoksa da deneyip yazarım.

Cevaplarınıza göre akşama karar verip uygulayacağım zira bendekinin sürim 33 sanırım :(

DDGuclu

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Reflex Blue - Sedan
Güncelledim, çok kolay bir işlemmiş.

Aynen yazıldığı gibi filesafe kısa sürdü ama yeni yazılım 40-45 dakikada bitti.

4Gb usb bellek ile denedim ve sıkıntı yaşamadım. Herhangi bir yenilik de göremedim. Belli kararlılık güncellemeleridir.

Ayrıca CarPlay'i de denedim ama olmadı. Biraz araştırdım, zaten Mazda henüz tamamlamamış Car Play entegrasyonunu. Biraz daha bekleyeceğiz artık.

balokan

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Sedef Beyaz - Sedan
merhaba şu an versiyonun 56.00.230 eu.

cmu150_EU_56.00.513B güncelleyin diye önermişsiniz. bu versiyon ya da üst versiyon kullanan var mı? Güncelleme linkine baktım ancak linkler hep kırık. indirebileceğim bir yer var mı? teşekkürler

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yeni link bulursam atarım. Elinizdeki versiyon çok eski değil.

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Navigasyonu kullanabilmek için sistem güncellemesi yapmak istiyorum. Mevcut sürümü 30.00.300 dur. Direk 56.00... sürümlerini yüklesem sorun olur mu? Yoksa aşama aşama mı yükleyeyim. Bilgisi olan var mı?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Navigasyonu kullanabilmek için sistem güncellemesi yapmak istiyorum. Mevcut sürümü 30.00.300 dur. Direk 56.00... sürümlerini yüklesem sorun olur mu? Yoksa aşama aşama mı yükleyeyim. Bilgisi olan var mı?
Sıkıntı olmaz direk istediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. Şu anda navigasyon yüklemesi ve diğer uygulamaların yüklenmesi için en son açık güncelleme EU 59.00.449 bu sürümden sonra yüklenen diğer sürümlerde navigasyon ve diğer uygulamalar çalışmıyor. Mazda en son sürüm olan EU 59.00.502 ile bütün bu hack olaylarını engelledi. O yüzden navigasyon için son sürümü yüklemeyin. Birde son sürümü yüklerseniz downgrade de yapamıyorsunuz.

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
29dan sonrakilerde direkt son sürüme yükseltilebiliyor diye biliyorum. Öncekilerde bir basamak atlamak lazım
Direk 56. sürümü yüklemeye çalıştım. Tara dedikten sonra 56. sürümü görmedi ve yükleme yapamadım. Sonra mazda3revolotion sitesinde biraz araştırma yaptığımda 31 sürüm altındakileri ilk olarak 31 sürüme geçip sonra istediğimiz sürümü yükleyebiliyoruz. Sürümlerle ilgili detay ve dosyayı Mazda-MZD Connect FIRMWARE Downloads-UPDATED - 2004 to 2016 Mazda 3 Forum and Mazdaspeed 3 Forums sitesinden bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    52.3 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20170823_112240.jpg
    IMG_20170823_112240.jpg
    396.9 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG_20170823_131250.jpg
    IMG_20170823_131250.jpg
    527.9 KB · Görüntüleme: 99

ediz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Slm arkadaşlar mazda skyaktiv araç multimedia ekranda video oynatma tel ekran görüntü aktarma VS işlemi hakkında bilgisi olan var mı servisler bunla ilgili yazılım güncellemesi geldimi 2016da yapılan yorumları okudum bunla ilgili lucas diye biri yurt dışı forumlarda paylaşımlar yapmış fakat o sitelerde programı indirme linkleri kapanmış inmiyor, bu araçta telefon bağlayamamak video oynatamamak bir eksiklik servisler bunla ilgili yetkili birimlere öneride bulunmuyor ki halen sorun çözülmedi, bir yazılıma bakar halbuki

gulansal

GülanSal
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar merhaba, geçen hafta Mazda 3 aldım nerden yazılım güncellemesi indire bilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20240323_180156.jpg
    IMG_20240323_180156.jpg
    311.6 KB · Görüntüleme: 16

OmmR

Zoom Zoom
Araç Markası
2018 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bendeki sürüm 70’te. Şu an ki sürüm 74’lerde diye biliyorum. Dışarıda güncelleme yapıldığını duymadım. Yetkili servisler güncelleme yapıyor diye biliyorum

gulansal

GülanSal
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Konu içeriğindeki bilgiler ışığında yükledim , teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20240324_232230.jpg
    IMG_20240324_232230.jpg
    265.8 KB · Görüntüleme: 10
Moderatörün son düzenlenenleri:

gulansal

GülanSal
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Öncelik 59 veya daha altında bir surumdeyseniz önce 70......100 sürümünü yüklemeniz gerekiyor sonra 74.... Sürümünu... Konunun ilk mesajında anlatıldığı şekilde yükleme yaptım, sorumluluk size ait.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt