Mazda 3 BM Skyactiv Multimedia Sistemi İle Yapılabilenler

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
[size=10pt] Uzun araştırmalar sonucu kafayı infotainment sisteme taktığım için yurtdışında dolaşmadığım forum kalmadı. Nihayet Türkiye için olan navigasyonun sd card kopyasını buldum. Almanya ve Çek Cumhuriyetinden sisteme girerek navigasyonu kullananlar var. Arkadaşlara mesaj attım henüz cevap gelmedi fakat en azından kopyası elimde var bende uğraşmaya başlicam hafta sonu inşallah.[/size]

[size=10pt] Bu arada neye niyet neye kısmet demek lazım navigasyon için arama yaparken insanların daha neler neler yaptıklarını gördüm. 1-2 video paylaşıcam bu konuda zaten. Sisteme SSH üstünden bağlanıp arka ekran resmini değiştirenler, wifi'yi aktif hale getirenler, sisteme uygun media player çalıştırıp video oynatanlar, tv sistemini aktif hale getirenler, hareket halindeyken ekranın dokunmatiğini çalışır hale getirenler vs vs. Hafta sonuna iş çıktı bayağa :) Neyse bende bir şeyler buldukça inşallah bu konu üzerinden paylaşırım. Bu işin piri anladığım kadarıyla ruslar, adamlar her şeyi çözmüşler. Ama sistemde yapılanların yüzde 70'i amerikada ki sistem versiyonu için yani orada şu anda v33 var..Bizim için bu versiyon çıkana kadar daha önümüzde 2-3 update daha var.[/size]

İpad üstünden ssh ile sisteme girip youtube üzerinden video oynatmak :

http://youtu.be/Wu_Hw3nnxX8

Video oynatmak için player çalışması;

Arka planı değiştirenler;

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Beklenen konu geldi demek. Rusları takip et demiştim abi :) Gelişmeleri merakla bekliyorum. Sayende bu işlemlerde Türkiye'de ilk burada olacak sanırım eline sağlık.
Konu sabit.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yatan arslandan, gezen tilki iyidir derler, Kerim yanlış anlama teşbihte hata olmaz... Güzel çalışma, ellerine sağlık...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kerim gezen tilkiden de iyi Sen halledersin bu işi bence Kerim, aktif garaj üyelerine beleş, Tr geneline makul ücret ve garaj üyeliği karşılığında hediye edilir

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Parası hiç önemli değil Bülent hele bir halletsem herkes nasiplenir. Öncelik navigasyonda, haftasonu çok uğraştım ama yemedi. Elin japonu iyi yapmış :) Navigasyon kartını hallettim Görüyor okuyor ama kurmaya sıra gelince eşleştirme yapmaya çalıştığı için beni dışarı atıyor. Buda kartların araca özel olmasından yani şasi numarasıyla karşılaştırıyor kurulumda bunu pas geçirip kurdurmak lazım oda bu ıvır zıvır uzantılı bir dosya var sanırım oraya şifrelemişler bunları Orayı kurcalamak Lazım. Neyse durmak yok yola devam :)
Kerim gezen tilkiden de iyi Sen halledersin bu işi bence Kerim, aktif garaj üyelerine beleş, Tr geneline makul ücret ve garaj üyeliği karşılığında hediye edilir

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Oradaki yazıları okudum halende takip ediyorum fakat sorun şu. Bizim yazılımla amerika farklı hatta japonya daha farklı. Amerikada şu anda güncel versiyon 33.0 bizde ise 29.0 Ben aracı aldıktan sonra kendim güncelledim. Servisler şu anda bunun nasıl olacağından bile bir haberler. Navigasyon olayı bayağa sıkıntılı ben çok uğraştım henüz bir sonuç alamadım ama kamera konusunu sanırım halledicem. Bilgi veririm.
[member=97]ktaskan[/member] http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-audio-electronics/57714-infotainment-project-26.html 26 sayfadır okuyorum hala tam olarak navi ve arka kamera olayına bir çözüm göremedim. Sonuna kadar okumaya çalışacam ama zamanım yetecek mi bilmiyorum :( Bi şeyler öğrenebilirsem yazarım. Bi de bizim araçların infotaintment versiyonu kaç acaba? Servisler her bakımda ücretsiz güncellerler mi ki?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Oradaki yazıları okudum halende takip ediyorum fakat sorun şu. Bizim yazılımla amerika farklı hatta japonya daha farklı. Amerikada şu anda güncel versiyon 33.0 bizde ise 29.0 Ben aracı aldıktan sonra kendim güncelledim. Servisler şu anda bunun nasıl olacağından bile bir haberler. Navigasyon olayı bayağa sıkıntılı ben çok uğraştım henüz bir sonuç alamadım ama kamera konusunu sanırım halledicem. Bilgi veririm.
Amerikan versiyonda güncelleyince wifi engelleniyormuş galiba. Siz nasıl güncellediniz? Güncelleme sonrası gözle görülür bir değişiklik, fayda/zarar/eksiklik gördünüz mü?

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Kerim merhaba,
Araci alinca kendin guncellemissin, peki nasil yaptin bunu?
Ayrica sunu da merak ediyorum, infotainment sistemini guncellemesek ne kaybederiz? Benim dinledigim bi radyo var zati :))

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mazda Connect sitesi üstünden bize uygun versiyonu yani v29'u indirip sitedeki yönergeleri izleyerek güncelleyebilirsiniz. Şu anda Amerika için güncel versiyon v33. Sadece wifi değil birçok farklı özellik ile ilgili uğraşmışlar bunların bazıları zaten sistemde olup pasif olan özellikler bazıları ise bizim sistemde çalışacak şekilde kendileri yazılım oluşturup çalıştırmışlar. Güncelleme sonrası gözle görülür bir özellik gelmedi ama sitelerden okuduğum kadarıyla menüler arası geçişler hızlanmış ki ben onu da farkedemedim :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
İnşallah emekleriniz boşa çıkmaz O0

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Video player entegre edebilsek tadından yenmeyecek ama... Henüz net bir şey bulamadım :(

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Video player entegre edilebiliyor amerikada bunu yapan arkadaşlarla görüştüm fakat minimum v31 istiyor daha avrupa ve bizim için çıkmadı.
Video player entegre edebilsek tadından yenmeyecek ama... Henüz net bir şey bulamadım :(

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Video player entegre edilebiliyor amerikada bunu yapan arkadaşlarla görüştüm fakat minimum v31 istiyor daha avrupa ve bizim için çıkmadı.
Avrupa v33 çıkmış: https://mega.co.nz/#!oU9URBTK!4ypZ3lJFhpIJ8csXxx6G-aoRJLubV7oWCUki9J80OEE
Avrupa versiyonu bizim için de geçerli olur mu? Yani bununla güncellesek dil Türkçe olamaz mı artık?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Gracenote indirip kurduğunuz zaman sistemide güncelliyor zaten..Yoksa benim sistemimde versiyon değişmezdi. Servislerin update hakkında en ufak bilgileri yok onuda bırakın nasıl yapılacağını bile bilmiyorlar. Ben Avrupadaki forumlardan görüştüğüm arkadaşların yönlendirmesiyle mazda connect'ten indirdim. Farklı yerdeki bilmediğim yada güvenmediğim bir dosyayı yüklemem. Denemek isterseniz yükleyin ama uyum sağlamazsa başınız ağrır.
[member=97]ktaskan[/member] Bir de Mazda Connect sitesi üzerinden güncelleme yaptım demiştiniz; oradan sadece gracenotes indirilip güncellenebiliyor. Diğer güncelleme dosyalarını sadece servisler kendi özel şifreleri ile indirebiliyorlar diye anladım ben.
Bunun gibi: https://mapps.mazdaeur.com/cas/login?service=https://portal.mazdaeur.com/
ya da bu https://portal.mazdausa.com/m175/MDriveMig/DonerDealerServlet
Yanlışsam düzeltin lütfen.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Gracenote indirip kurduğunuz zaman sistemide güncelliyor zaten..Yoksa benim sistemimde versiyon değişmezdi. Servislerin update hakkında en ufak bilgileri yok onuda bırakın nasıl yapılacağını bile bilmiyorlar. Ben Avrupadaki forumlardan görüştüğüm arkadaşların yönlendirmesiyle mazda connect'ten indirdim. Farklı yerdeki bilmediğim yada güvenmediğim bir dosyayı yüklemem. Denemek isterseniz yükleyin ama uyum sağlamazsa başınız ağrır.
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz ve bilgilendirdiğiniz için :)

Üst Alt