Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Multimedia Sistemi İle Yapılabilenler

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    [size=10pt] Uzun araştırmalar sonucu kafayı infotainment sisteme taktığım için yurtdışında dolaşmadığım forum kalmadı. Nihayet Türkiye için olan navigasyonun sd card kopyasını buldum. Almanya ve Çek Cumhuriyetinden sisteme girerek navigasyonu kullananlar var. Arkadaşlara mesaj attım henüz cevap gelmedi fakat en azından kopyası elimde var bende uğraşmaya başlicam hafta sonu inşallah.[/size]

[size=10pt] Bu arada neye niyet neye kısmet demek lazım navigasyon için arama yaparken insanların daha neler neler yaptıklarını gördüm. 1-2 video paylaşıcam bu konuda zaten. Sisteme SSH üstünden bağlanıp arka ekran resmini değiştirenler, wifi'yi aktif hale getirenler, sisteme uygun media player çalıştırıp video oynatanlar, tv sistemini aktif hale getirenler, hareket halindeyken ekranın dokunmatiğini çalışır hale getirenler vs vs. Hafta sonuna iş çıktı bayağa :) Neyse bende bir şeyler buldukça inşallah bu konu üzerinden paylaşırım. Bu işin piri anladığım kadarıyla ruslar, adamlar her şeyi çözmüşler. Ama sistemde yapılanların yüzde 70'i amerikada ki sistem versiyonu için yani orada şu anda v33 var..Bizim için bu versiyon çıkana kadar daha önümüzde 2-3 update daha var.[/size]

İpad üstünden ssh ile sisteme girip youtube üzerinden video oynatmak :

http://youtu.be/Wu_Hw3nnxX8

Video oynatmak için player çalışması;

Arka planı değiştirenler;

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Beklenen konu geldi demek. Rusları takip et demiştim abi :) Gelişmeleri merakla bekliyorum. Sayende bu işlemlerde Türkiye'de ilk burada olacak sanırım eline sağlık.
    Konu sabit.

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yatan arslandan, gezen tilki iyidir derler, Kerim yanlış anlama teşbihte hata olmaz... Güzel çalışma, ellerine sağlık...

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kerim gezen tilkiden de iyi Sen halledersin bu işi bence Kerim, aktif garaj üyelerine beleş, Tr geneline makul ücret ve garaj üyeliği karşılığında hediye edilir

5. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Parası hiç önemli değil Bülent hele bir halletsem herkes nasiplenir. Öncelik navigasyonda, haftasonu çok uğraştım ama yemedi. Elin japonu iyi yapmış :) Navigasyon kartını hallettim Görüyor okuyor ama kurmaya sıra gelince eşleştirme yapmaya çalıştığı için beni dışarı atıyor. Buda kartların araca özel olmasından yani şasi numarasıyla karşılaştırıyor kurulumda bunu pas geçirip kurdurmak lazım oda bu ıvır zıvır uzantılı bir dosya var sanırım oraya şifrelemişler bunları Orayı kurcalamak Lazım. Neyse durmak yok yola devam :)

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aynen öyle durmak yok yola devam

7. slymncmgz

slymncmgz Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda3 2014 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
  8. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Oradaki yazıları okudum halende takip ediyorum fakat sorun şu. Bizim yazılımla amerika farklı hatta japonya daha farklı. Amerikada şu anda güncel versiyon 33.0 bizde ise 29.0 Ben aracı aldıktan sonra kendim güncelledim. Servisler şu anda bunun nasıl olacağından bile bir haberler. Navigasyon olayı bayağa sıkıntılı ben çok uğraştım henüz bir sonuç alamadım ama kamera konusunu sanırım halledicem. Bilgi veririm.

9. slymncmgz

slymncmgz Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda3 2014 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Amerikan versiyonda güncelleyince wifi engelleniyormuş galiba. Siz nasıl güncellediniz? Güncelleme sonrası gözle görülür bir değişiklik, fayda/zarar/eksiklik gördünüz mü?

10. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Kerim merhaba,
    Araci alinca kendin guncellemissin, peki nasil yaptin bunu?
    Ayrica sunu da merak ediyorum, infotainment sistemini guncellemesek ne kaybederiz? Benim dinledigim bi radyo var zati :))

11. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Mazda Connect sitesi üstünden bize uygun versiyonu yani v29'u indirip sitedeki yönergeleri izleyerek güncelleyebilirsiniz. Şu anda Amerika için güncel versiyon v33. Sadece wifi değil birçok farklı özellik ile ilgili uğraşmışlar bunların bazıları zaten sistemde olup pasif olan özellikler bazıları ise bizim sistemde çalışacak şekilde kendileri yazılım oluşturup çalıştırmışlar. Güncelleme sonrası gözle görülür bir özellik gelmedi ama sitelerden okuduğum kadarıyla menüler arası geçişler hızlanmış ki ben onu da farkedemedim :)

12. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    İnşallah emekleriniz boşa çıkmaz O0

13. slymncmgz

slymncmgz Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda3 2014 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Video player entegre edebilsek tadından yenmeyecek ama... Henüz net bir şey bulamadım :(

14. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Video player entegre edilebiliyor amerikada bunu yapan arkadaşlarla görüştüm fakat minimum v31 istiyor daha avrupa ve bizim için çıkmadı.

15. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Bunun bir sonraki sürümünde o ekran içeri girecek mi?! :p

16. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mesut; yapılacak makyajlarda muhtemelen o ekran içeri girer diye tahmin ediliyor...

17. slymncmgz

slymncmgz Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda3 2014 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Avrupa v33 çıkmış: https://mega.co.nz/#!oU9URBTK!4ypZ3lJFhpIJ8csXxx6G-aoRJLubV7oWCUki9J80OEE
    Avrupa versiyonu bizim için de geçerli olur mu? Yani bununla güncellesek dil Türkçe olamaz mı artık?

18. slymncmgz

slymncmgz Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda3 2014 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
  19. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Gracenote indirip kurduğunuz zaman sistemide güncelliyor zaten..Yoksa benim sistemimde versiyon değişmezdi. Servislerin update hakkında en ufak bilgileri yok onuda bırakın nasıl yapılacağını bile bilmiyorlar. Ben Avrupadaki forumlardan görüştüğüm arkadaşların yönlendirmesiyle mazda connect'ten indirdim. Farklı yerdeki bilmediğim yada güvenmediğim bir dosyayı yüklemem. Denemek isterseniz yükleyin ama uyum sağlamazsa başınız ağrır.

20. slymncmgz

slymncmgz Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda3 2014 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Teşekkür ederim ilgilendiğiniz ve bilgilendirdiğiniz için :)

Sayfayı Paylaş