Mazda 3 BM Skyactiv Media Player Uygulaması

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mazda 3 Skyactiv için daha önce Sinema, Dizi yada Klip oynatmak için bir yöntem geliştirilmişti. Bende aracımda kullanıyordum. Tek sıkıntısı sadece videoyu oynatabilmesi, durdurma ileri yada geri seçenekleri olmamasıydı. Ayrıca sadece tek bir video seyredebiliyordunuz ve bu sadece usb üzerinden çalışan bir seçenekti.

Polonyalı bir arkadaşımız olan Lukas Skalski, sağolsun saatlerini haftalarını vermiş ve bizim için bir media player geliştirmiş. Şimdilik sadece Android işletim sistemli telefonlarda çalışıyor. Arkadaşımızı bu uygulamayı ilk geliştirdiği zamandan beri tanıyorum. Her versiyonda üstüne daha çok özellik ekliyor ve eksiklikleri gideriyor. Bu uygulamada istediğiniz kadar sinema, müzik ve klip oynatabiliyor ve seçebiliyorsunuz. Ayrıca durdurma ilerletme gibi seçeneklerde mevcut. TV özelliği çalışan ülkelerde ise televizyon seyretmek de mümkün.

Bende sizlere bu uygulamanın nereden indirilebileceği, nasıl kurulduğu ve kullanıldığı hakkında bilgiler vermeye çalışıcam.

Öncelikle uygulamanın indirileceği sayfa;

Mazda Media Player | Lukasz Skalski | Homepage

Sayfaya girildiği zaman ingilizcesi olan arkadaşlar daha detaylı inceleyebilirler. Önceki sürümler ve proje hakkında bilgiler sitede mevcut. Şu anda güncel sürüm V0.3.1.

Download kısmında bu versiyona tıklayıp, MazdaMediaPlayer_v031.apk dosyasını indiriyoruz ve telefonumuza kuruyoruz.

Programın Kullanımı :
Öncelikle uygulama için telefonunuzda ki Android versiyonunun 5.0 ve üstü olması gerekiyor.

1) Fat 32 formatlı bir usb belleğin için tamamen boşaltıyoruz.
2) Movies adında bir klasör oluşturuyoruz. (Bunun dışında herhangi bir alt klasör yada farklı isimli bir klasör oluşturmayın sistem tanımaz.)
3) Sinema, klip vb. dosyalarımızı bu klasör altına kopyalıyoruz. (Sistem mp4, avi ,mov ve mkv uzantılı dosyaları destekliyor)
4) Usb belleğimizi usb portuna takıyoruz.
5) Androidli telefonumuzda geliştirici seçenekleri kısmından USB Hata ayıklama (USB Debugging Mode) kısmını açık hale getiriyoruz.
6) Android cihazınızı Mazda Infotainment sisteme Wifi hotspot özelliğini kullanarak bağlayın.
7) Telefonunuzda Mazda Media Player uygulamasını açın. Karşınıza bağlantı için ip numarası, kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecek. Bu kısımda değişiklik yapmadan mevcut bilgileri kullanarak Connect tuşuna basın.
8) Artık açılan menüden istediğiniz video dosyanızı oynatabilirsiniz.
9) Ekstra bir not olarak son güncelleme ile yani son versiyon ile mirroring özelliği geldi. Yani telefonunuzda ki görüntüyü direk Infotainment ekrana verebilirsiniz. Bu şekilde Navigasyonu da kullanmak mümkün hale geldi.

Bu uygulamayı geliştiren Polonyalı arkadaşımıza bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.

* Geliştirici seçeneklerinin aktif hale getirilmesi ;
1) Telefonunuzun ayarlar menüsünü açın.
2) Diğer yada daha fazla sekmesine basın.
3) En alt kısımdaki Cihaz Hakkında kısmını seçin.
4) Yapım numarası kısmına 7 defa tıklayın, açıldığını göreceksiniz.

* Usb Hata Ayıklamayı aktif hale getirmek;
1) Ayarlar menüsünden geliştirici seçeneklerini açın
2) Usb Hata Ayıklama seçeneğini işaretleyin.

0E6OAL.png
Ua8ack.png

CZV7XV.png

uuWwVZ.png

efendi5435

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
iPhone icin de uygulama olsa süper olur bilginiz var mı acaba onun içinde program olacak mı ya da var mı

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bak simdi sky 3 alirim iste.
Helal olsun adama bence bu uygulamayi kullanan arkadaslar lukasin emeklerinin karsiligini vermeli.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Videolarda mirroring özelliği demolarında telefon usb kablo ile bağlı gözüküyor. Sadece hotspot açıp bağlamamız yeterli değil mi deneyen oldu mu?

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
ben bağlanamadım herşeyi harfiyen yaptım ama bağlantı ekranında hata alıyorum sürekli

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
evvet bağlandım ama ama ama,
bağlantı ekranındaki hiçbirşeye ellemeden direk onaylayın kısmını düzeltmek gerek,aracımın wi fi sinin ip adresini girdim o kısma anında bağlandı

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
Videolarda mirroring özelliği demolarında telefon usb kablo ile bağlı gözüküyor. Sadece hotspot açıp bağlamamız yeterli değil mi deneyen oldu mu?
mirroring özelliğini açınca usb yi bağlayın diyor,
zaten sadece bu özellik yetiyor youtube,internetten online tv izleme,google maps in navigasyonu gayet verimli çalışıyor film izlerken navigasyonun yönlendirmeleri ekranın köşesinde görünüyor usb den film izlemeyi denemedim bile :)

Not: 4.5 g ye geçmek ve araç içi hızlı şarj ünitesi edinmek gerek kanaatindeyim

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Teşekkürler, kabloyla deneyeyim bende.

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
son güncellemeler,
euronews Türkçe gayet güzel çalışıyor ama tabi tv kanalı olarak izlermisiniz bilmem,ben ayrıca online tv programı yükledim gerekirse internete kuvvet mirroring yaparak tv izlerim,bunun dışında usb ye avi,mov,mp4 videoları yüksek kalite(720 p) yükledim sorunsuz çalışıyor
tespit ettiğim eksiler ise,geri vitese takıp tekrar D ye alınca ses devam ediyor ama video vs görüntü kayboluyor(radyo kıvamında :) ),birde çalma kaynağını doğru seçmek gerek yani aynı anda videonun sesi ve bluetoottan çalan playlistteki parçaları sanırım kimse aynı anda dinlemek istemez bluetoottan çalan mp3 leri pause yapınca bi süre sonra bağlantıyı kesiyor en garantisi ise usb den bağlı olan telefonunuzu seçmek seste sıkıntı olmuyor o zaman

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Aracın IP'sini nasıl öğrenebiliriz?

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
:D
Hocam uygulamada IP adresi kullanıcı adı vb. girdiler var, programı yazan kişi sadece IP adresini girin gerisi default değerler ile kalsın demiş, uygulamayı kullanamayan birçok kişi de (Ben dahil) IP adresini doğru giremediği için takılmış kalmış. Ev ağına bağlayıp bakın falan diyenler var ama ev ağım biraz uzakta kalıyor arabayı park ettiğim yere :D Acaba başka bir yöntemi var mıdır iye merak ettim ben de.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Network IP Scaner (Google Playstore) isimli uygulama Hotspot üzerinden kurulan bağlantılarda da ağdaki tüm cihazların IP'lerini veriyormuş. Aracı telefonun wi-fi'sine bağlayarak deneyeceğim.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bahsettiğim program ile IP adresine ulaştım :)

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
mirroring özelliğini açınca usb yi bağlayın diyor,
zaten sadece bu özellik yetiyor youtube,internetten online tv izleme,google maps in navigasyonu gayet verimli çalışıyor film izlerken navigasyonun yönlendirmeleri ekranın köşesinde görünüyor usb den film izlemeyi denemedim bile :)

Not: 4.5 g ye geçmek ve araç içi hızlı şarj ünitesi edinmek gerek kanaatindeyim

USB'yi bağlayın dediğinde bağladım ama algılamadı, her denememde yine USB kalosunu bağlayın demeye devam etti :(

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
USB'yi bağlayın dediğinde bağladım ama algılamadı, her denememde yine USB kalosunu bağlayın demeye devam etti :(

Laptop varsa yanınıza alın, telefonun internetini hotspot yapıp, laptobu o internete bağlayın. Aracın internetinide hotspota bağlayın hepsi aynı ağda oluyor zaten sonrasında istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Ben ekran resimlerini değiştirmeyi vb. işlemleri bu şekilde yapmıştım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Vaybe ne kadar güzel bir uygulama yapmış elin polonyalısı :) Skyactiv sahipleri şanslı.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Öyle hocam, uygulama şahane ama genelde herkes video oynatma özelliği üzerine yoğunlaşmış durumda. Ben daha çok telefondaki navigasyonu ekrana yansıtma kısmıyla ilgileniyorum ama bu konuda tecrübesini paylaşan çok az maalesef.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öyle hocam, uygulama şahane ama genelde herkes video oynatma özelliği üzerine yoğunlaşmış durumda. Ben daha çok telefondaki navigasyonu ekrana yansıtma kısmıyla ilgileniyorum ama bu konuda tecrübesini paylaşan çok az maalesef.

Onunla uğraşmaya bile gerek yok. Navigasyon kırıldı zaten :) Bence bu konuda tecrübeli olan ve navigasyonu kullanan @telal64 nickli üyemizle bir irtibata geçin :)

Üst Alt