Mazda 3 BM Skyactiv Media Player Uygulaması

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
yurttaşlar ,romalılar,işten anlayanlar :) ya da daha bildik bir şey isterseniz eeeeeyyyyyyy forumm :)
bir şekilde android 5 e çevirdim telefonu fekat yine bağlanamıyorum sürekli,time out, socket not established diyor atladığım bişeyde yok zannımca aklınıza gelecek olası senaryoları paylaşın lütfen elbet birinden bişey yakalarız

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Baska bi konu icin calsicaktim uzerinde, bi daha deneyecegim baglanmayi, farkli bi tecrubem olursa paylasacagim.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Kablosuz baglantiyi sagladim 3. denemede, usb kablosu da baglandi fakat ekran yansimadi :(
Son bir fikrim var, telefonun orjinal kablosu ile deneyecegim, daha once işe yaramisti :D

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Orjinal kablo ile de olmadı ekran yansıtma, pes ettim.
Daha önceli basarili denememle bu basarisiz dememem arasindaki farklar:
1. Navigasyon yoktu, artik var.
2. Android Auto yoktu, simdi var.
3. Arka plan resmi degistirme, dokunmatik ekranin her zaman faal olmasi gibi bir-iki basit ayar yaptim.
Belki bunlari geri alip yaniden denemek lazim ama ekran yansitmaya ihtiyac duymadigim icin yapmayacagim.

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
ben halen baglantı hatasından öteye geçemedim,yurtdışı forumlarda da aynı durumda adam çok ,all in one tweaks diye bişey buldum 40 a yakın uygulama hazır halde içinde ve ekrandaki app kısmından giriliyor ingilizcesi iyi olan bi vatandaş varsa bi girip incelese hatta nasıl yapıldığını detaylı bi yazsa da bizde dua etsek ona bol bol :)

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
ben halen baglantı hatasından öteye geçemedim,yurtdışı forumlarda da aynı durumda adam çok ,all in one tweaks diye bişey buldum 40 a yakın uygulama hazır halde içinde ve ekrandaki app kısmından giriliyor ingilizcesi iyi olan bi vatandaş varsa bi girip incelese hatta nasıl yapıldığını detaylı bi yazsa da bizde dua etsek ona bol bol :)
All in one tweaks olayı kolay ama işe yarar mi emin degilim. Ben o 40 taneden kendi isime yarayacak birkac tanesini kurdum zaten.

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
All in one tweaks olayı kolay ama işe yarar mi emin degilim. Ben o 40 taneden kendi isime yarayacak birkac tanesini kurdum zaten.
zaten tamamı uymuyor anladığım kadarıyla,şu anki güncel versiyon1.49 yakında 1.50 si çıkar diyorlar :))
bana screen mirroring ve video player lazım gerisi fantazi
bir ara detaylı anlatırsanız şu kurma işini çok yararlı olur
hatta istanbuldaysanız buluşma dahi tertip edelim bunu bahane ederek mangalım geldi :)

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
İstanbulda degilim malesef. Yine yardimci olmak isterim, vaktim olunca elimden geldigince bir aciklama yazmaya calisacagim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
1.49 yüklendi :)
tamamını yüklemedim 10 dk dan fazlada uğraşmadım ama ilk izlenimlerim şunlar,
speedmeter olsada olur olmasada bi eksiklik hissetmem,arka plan resmi içinde aynı düşüncelerim,sürekli telefona bağlı oldugundan zaten saati gösteriyordu ekran tarih ekstrası oldu ama çok büyük bişey değil,benim asıl istediğim video oynatabilmek ve screen mirroring idi (ki bozulana dek lukas ın programından çook memnundum) şimdiki video player için internet baglantısı yapmak gerekmiyor lakin tam ekran sorunlu bence tam ekrandan çıkmak zor ve bişey izlerken telefonu kurcalarsanız video oynatımı bozuluyor donmalar vs ler olusuyor,hareket halinde dokunmatiğin çalışması ise bence en yararlı uygulama :) bunun dışında screen cast ı deneyemedim ki tv izlemek için çalışması gerenk umarım çalışır.
ha bu arada navigasyonum ingilizce konuşuyordu o da artık Türkçe oldu(gerçi hiiiç konuşmasa daha iyi Türkçem bozulur bu gidişle :) )

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Tebrik ederiz :)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
1.49 yüklendi :)
tamamını yüklemedim 10 dk dan fazlada uğraşmadım ama ilk izlenimlerim şunlar,
speedmeter olsada olur olmasada bi eksiklik hissetmem,arka plan resmi içinde aynı düşüncelerim,sürekli telefona bağlı oldugundan zaten saati gösteriyordu ekran tarih ekstrası oldu ama çok büyük bişey değil,benim asıl istediğim video oynatabilmek ve screen mirroring idi (ki bozulana dek lukas ın programından çook memnundum) şimdiki video player için internet baglantısı yapmak gerekmiyor lakin tam ekran sorunlu bence tam ekrandan çıkmak zor ve bişey izlerken telefonu kurcalarsanız video oynatımı bozuluyor donmalar vs ler olusuyor,hareket halinde dokunmatiğin çalışması ise bence en yararlı uygulama :) bunun dışında screen cast ı deneyemedim ki tv izlemek için çalışması gerenk umarım çalışır.
ha bu arada navigasyonum ingilizce konuşuyordu o da artık Türkçe oldu(gerçi hiiiç konuşmasa daha iyi Türkçem bozulur bu gidişle :) )
Tam ekrandayken sağ alt köşeye basınca çıkabiliyorsunuz. Eğer telefon bağlıyken telefon çalarsa ve siz HMI kumandasından geriye gitmeye çalışırsanız tekrar o programın olduğu menüye gözü kapalı gidemeyeceğiniz için çıkamıyorsunuz. Sadece Nav+Back+Mute tuşlarıyla reboot yapıp düzeltebiliyorsunuz. Onun haricinde Speedometer programında eğer navigasyon SD kartınız varsa, pusula 180 derece ters tarafı gösteriyor. Onu ayarlamak için SSH ile root olup dosyadaki bir satırı düzelterek normale çevirebildim. Mute tuşuna basarak çalan dosyaları durdurma özelliği sadece eğlence menüsü yani radio/mp3 player ekranda aktifken çalışıyor. Şuan o "AIO tweaks" ile bildiklerim bu kadar :)

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
ssh ın açılımı nedir,ve yaptığın işlemi detaylı anlatırsan boş bir zamanında sevinirim.
screencast i beceremedim bu arada :)
genelde araca bindiğimde telefonumdaki mp3 listesi kaldığı yerden çalmaya başlar ama bu aralar kaldığı yerden başladığında ya takılıyor ya çalma hızı farklı oluyor ilk 5-8 saniye bocalıyor,komple işletim sistemini sıfırdan kurmaya karar verdim maksat macera olsun:)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
@Uyumsuzelement SSh açılımı secure shell. Yani iki bilgisayar arasındaki bilgi aktarma protokollerinden biri diyelim. Öncelikle android bir telefon ile ya da bir tablet ile araccınızın wifi ağına bağlanmanız gerekiyor. Bir de tablet ya da telefona "serverauditor" ya da benzeri bir ssh erişimi sağlayan bir program yüklemek gerekiyor. Bağlantıyı kurduktan sonra arabanızın ip!sini öğrenmeniz lazım. Ben telefondaki internet paylaşımı menüsünden, bağlı aygıtlara bakarak öğrendim. Benimki 192.168.43.40 olarak görünüyordu.
Sonra serverauditor programından terminal açıp root@192.168.43.40 yazıyoruz. Şifre sorunca küçük harflerle jci yazıyoruz.
Erişim sağlandıktan sonra "mount -0 rw,remount" yazıyoruz. (tırnaklar olmadan ve virgül kısmında boşluk bırakmadan- bu komut dosyayı değiştirme izni için erişim sağlıyor.)
Sonra chmod 755 /jci/opera/opera_dir/userjs/speedometer-startup.js yazıp enter'a basıyoruz.
Sonra vi /jci/opera/opera_dir/userjs/speedometer-startup.js yazıp enter'a basıyoruz. Bu komutla dosyanın içine girip değiştirebiliyoruz artık. Bu komuttan sonra
  • j, imleci bir satır aşağı indir
  • k, imleci bir satır yukarı gönder
  • h, imleci bir karakter sola al
  • l, imleci bir karakter sağa al şeklinde çalışır. Bu şekilde
    var noNavSD = true;
    yazan yere gelip i tuşuna basınca artık true kısmını silip false yazmak gerekiyor. Yazdıktan sonra kaydetmek için önce esc tuşuna basıp sonra büyük harfle ZZ yazıp kaydedip çıkmış oluyoruz.
İşlem karışık gibi görünüyor ama adım adım yapınca halloluyor. Bunları da o yabancı sitedeki foruma sordum cevaplamadı gavurlar :p Araştıra araştıra yapabildim sonunda. Şimdilik resim gönderemiyorum, fırsatım olursa resimleri de yüklerim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
@Uyumsuzelement SSh açılımı secure shell. Yani iki bilgisayar arasındaki bilgi aktarma protokollerinden biri diyelim. Öncelikle android bir telefon ile ya da bir tablet ile araccınızın wifi ağına bağlanmanız gerekiyor. Bir de tablet ya da telefona "serverauditor" ya da benzeri bir ssh erişimi sağlayan bir program yüklemek gerekiyor. Bağlantıyı kurduktan sonra arabanızın ip!sini öğrenmeniz lazım. Ben telefondaki internet paylaşımı menüsünden, bağlı aygıtlara bakarak öğrendim. Benimki 192.168.43.40 olarak görünüyordu.
Sonra serverauditor programından terminal açıp root@192.168.43.40 yazıyoruz. Şifre sorunca küçük harflerle jci yazıyoruz.
Erişim sağlandıktan sonra "mount -0 rw,remount" yazıyoruz. (tırnaklar olmadan ve virgül kısmında boşluk bırakmadan- bu komut dosyayı değiştirme izni için erişim sağlıyor.)
Sonra chmod 755 /jci/opera/opera_dir/userjs/speedometer-startup.js yazıp enter'a basıyoruz.
Sonra vi /jci/opera/opera_dir/userjs/speedometer-startup.js yazıp enter'a basıyoruz. Bu komutla dosyanın içine girip değiştirebiliyoruz artık. Bu komuttan sonra
  • j, imleci bir satır aşağı indir
  • k, imleci bir satır yukarı gönder
  • h, imleci bir karakter sola al
  • l, imleci bir karakter sağa al şeklinde çalışır. Bu şekilde
    var noNavSD = true;
    yazan yere gelip i tuşuna basınca artık true kısmını silip false yazmak gerekiyor. Yazdıktan sonra kaydetmek için önce esc tuşuna basıp sonra büyük harfle ZZ yazıp kaydedip çıkmış oluyoruz.
İşlem karışık gibi görünüyor ama adım adım yapınca halloluyor. Bunları da o yabancı sitedeki foruma sordum cevaplamadı gavurlar :p Araştıra araştıra yapabildim sonunda. Şimdilik resim gönderemiyorum, fırsatım olursa resimleri de yüklerim.
Harika bilgiler teşekkürler :)

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
teşekkür ediyorum gayet net anlatmışsın,bende gavurdan net cevap alamayınca salla gitsin dediydim hele hele bazı sitelerde bişeylere erişmek için premium olmanı istiyolar ya işte o zaman gün yüzü görmemiş küfürlerimi çıkarıyorum naftalinleyip kaldırdığım sandıktan :))

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
teşekkür ediyorum gayet net anlatmışsın,bende gavurdan net cevap alamayınca salla gitsin dediydim hele hele bazı sitelerde bişeylere erişmek için premium olmanı istiyolar ya işte o zaman gün yüzü görmemiş küfürlerimi çıkarıyorum naftalinleyip kaldırdığım sandıktan :))
Dahası geliyooor :) İnşallah haftasonu geri görüş kamerası takacağım, inşallah açıklayıcı bir anlatım sunabilirim :)

Üst Alt