Mazda 3 BM Skyactiv Led Gündüz Farı

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Gündüz farlarını led yapmak istiyorum ama selektörler de gündüz farına bağlı olduğu için elektrikçi olmaz dedi. Bunun için tavsiye alabilir miyim sizlerden?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Gunduz farini sislere baglasan ?
Gündüz farıyla sis farının kullanım yeri ve zamanı farklı olduğu için mantıklı olmaz bence.

Skyactive kullanıcıları daha net şeyler yazar illaki, bahsettiğiniz gündüz farı, normal farın içinde yanan gündüz farlarıysa, farın içini açmadan mümkün olmayacağı gibi pek de sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teknik olarak zaten işin ehli "olmaz" demiş... Şahsen benim böyle bir düşüncem olmazdı...

Tavsiyem ise Oğuzhan ile aynı; hiç dokunma orijinal kalsın...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bence hiç ellemeyin, zaten bayiler cin gibi bu tür şeyleri bekliyorlar, hiç affetmez garanti dışı diye yapıştırırlar dertsiz başınıza dert alırsınız. Aracın garantisi bitene kadar bence bu tür denemelere hiç girmeyin. Ford sahibi iken böyle bir tecrübe sahibi oldum, bayiyi ikna edene kadar akla karayı seçmiştim.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
O bahsettiğim bagaj içindi, onda zaten sigorta attığını anlayınca kendim değiştirmiştim. Ama parkları değiştirdiğim zaman başıma gelmişti, bayiye arıza için götürdüm direk garanti dışı cümlesi geçince, zar zor basit bir şey için mi bunu söylüyorsunuzla başladı konuşma yaklaşık 1 saat sürdü. Çünkü bu tür durumlar onların da işine geliyor. Sonuçta para kazanacaklar. Bütün herkes için geçerli olmasada geneli böyle.
Bahsettiğin ampul için mi Kerim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Benim park, kısa far ve sis ampulleri farklı, şu an benim araç garanti dışı mı?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Olası bir problemde buna bağlayabilirler bu servisin tavrına bakıyor. Yani ampülden kaynaklı olmasa bile hemen ona atıfda bulunuyorlar işlerine öyle geliyor. Ama mesela Nissan varken kendim değiştirdim yine hepsini servis benden marka ve model aldı isteyen müşterilerimize bizde bunu uygulayalım diye yani demem o ki herşey servislerin tavrı ile ilgili.
Benim park, kısa far ve sis ampulleri farklı, şu an benim araç garanti dışı mı?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Valla Oğuzhan çok gittim farkındayım da, Veli abinin söylediği şey gerçek yani her şey olabilir

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
değiştirilen ampul watt olarak öncekinden farklı değilse veya daha düşük ise tesisatta sorun yaratmaz diye düşünüyorum. gündüz farları osram h15 ampul kullanıyor. aşağıdaki linki gördüm bugün, h15 led ampuller var. bunlar içerisinde 80w olanda var 55w olanda 60w olanda. 55w olan kullanılırsa sorun çıkarmaz sanırım. daha detaylı araştırmam lazım. servisteki ustalar ile konuşup sonucu tekrar yazarım.

http://tr.aliexpress.com/price/h15-led-bulb_price.html

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
umarım bu foto kullanmamda mahsuru yoktur

Ekli dosyalar

• IMG_6423.JPG
    IMG_6423.JPG
    196.1 KB · Görüntüleme: 74

ali_daggecen

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Ateş Kırmızısı-
Merhaba,
Forumda daha önce tartışıldımı bilmiyorum ben henüz iki haftalık mazdacıyım Aracım Power sense donanım aracı yeni tanımaya başlıyorum merak ettiğim bir konu var uzak kumandayla arabayı uzaktan açtığımızda led farları devreye girebiliyorum Renault fluencete böyle bir özellik var. Otoparkta aracın yerini bulmakta karanlık yerlerde önünüzü görmek için çok yararlı bir özellik.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhaba,
Forumda daha önce tartışıldımı bilmiyorum ben henüz iki haftalık mazdacıyım Aracım Power sense donanım aracı yeni tanımaya başlıyorum merak ettiğim bir konu var uzak kumandayla arabayı uzaktan açtığımızda led farları devreye girebiliyorum Renault fluencete böyle bir özellik var. Otoparkta aracın yerini bulmakta karanlık yerlerde önünüzü görmek için çok yararlı bir özellik.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sanırım öyle bir özellik yok. Ama yapılabilir bir şey.

Üst Alt