Mazda 3 BM Skyactiv İle 3. Ay (İnceleme)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Anladım, demek kapak kendiliğinden sonuna kadar açılıyor, en güzeli bu zaten, ayrıca söylediğiniz gibi tek basmayla değil basılı tutunca açıyor kapak, bilgi için teşekkürler.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Anahtarın menzili açık alanda 20-25 metreyi bulabiliyor. Anahtarsız giriş sadece ön kapılar ve bagaj çevresinde 50-60 cm kadar yakınken çalışıyor. Akşam tekrar denerim ama 5 saniye bana çok geç geldi, sanki basar basmaz bagaj kapağı açılıyor gibi.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Malum son 2 gündür Maltepe'de abartısız 35-40 cm, Gebze'de belki az daha fazla bir kar var. Araç otomatik vites ancak kar modu vs bir şey yok biliyorsunuz. Karda kullanırken kontrol tam anlamıyla sizde olmadığından otomatik araçlar çok hoşuma gitmiyor ancak son iki gündür kış lastiklerinin de yardımıyla Mazda 3 mükemmele yakın bir performans gösterdi. Sabah aracı çıkarabilir miyim diye düşündüğüm yerden çok rahat çıktı.

Daha önceden de yazdığım gibi taze karda hiç bir problem yok. Altı su olan, erimeye başlamış ve bence daha tehlikeli kar birikintilerinden de zorlanmadan geçti. Yokuş, bayır, viraj en ufak güvensizlik hissetmedim. Tabi sınırları da zorlamamak lazım, bir limit tabiki var. Gazın dozunu kaçırdığınızda arka taraf oynamaya başlıyor ve insan 4x4'ün neden gerekli olduğunu oracıkta kavrıyor :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Falken ve Mazda 3 gayet olumlu yorumlar aldı. 4×4 aracım hiç olmadı o duyguyu da yaşarım inşallah

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Falken candır Bülent :) Bu sabah erken çıkmak zorunda kaldım evden işim vardı Oran tarafında. Yollarda buzlanma vardı her ne kadar azacık da olsa kaysamda gayet başarılı bir performans sergiledi. Zaten kardaki performansından memnunum. Malum bizim jantlar büyük bundan sonrada bir değişiklik olmazsa Falkenle devam en azından kışlıklarda. Zaten bu yıl sonunda Falkenin fabrika inşaatıda bitiyor, seneye üretim başlicak. Fiyatlar daha da ucuzlar ve piyasada çoğalır.
Falken ve Mazda 3 gayet olumlu yorumlar aldı. 4×4 aracım hiç olmadı o duyguyu da yaşarım inşallah

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben de Hankook dan çok memnun kaldım fiyat performans adına en az Falken kadar başarılı. Oran da yarım metre kar olması lazım yok mu

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kenarlarda var ama yollarda birşey yok..yola doğru erimiş, onlarda buza dönmüş..Şu anda kar yağışı var.
Ben de Hankook dan çok memnun kaldım fiyat performans adına en az Falken kadar başarılı. Oran da yarım metre kar olması lazım yok mu

farukdumlu

Katılımcı
Malum son 2 gündür Maltepe'de abartısız 35-40 cm, Gebze'de belki az daha fazla bir kar var. Araç otomatik vites ancak kar modu vs bir şey yok biliyorsunuz. Karda kullanırken kontrol tam anlamıyla sizde olmadığından otomatik araçlar çok hoşuma gitmiyor ancak son iki gündür kış lastiklerinin de yardımıyla Mazda 3 mükemmele yakın bir performans gösterdi. Sabah aracı çıkarabilir miyim diye düşündüğüm yerden çok rahat çıktı.

Daha önceden de yazdığım gibi taze karda hiç bir problem yok. Altı su olan, erimeye başlamış ve bence daha tehlikeli kar birikintilerinden de zorlanmadan geçti. Yokuş, bayır, viraj en ufak güvensizlik hissetmedim. Tabi sınırları da zorlamamak lazım, bir limit tabiki var. Gazın dozunu kaçırdığınızda arka taraf oynamaya başlıyor ve insan 4x4'ün neden gerekli olduğunu oracıkta kavrıyor :D
Tesekkur ederiz cumleten okyanusun ortasinda ki cekiklere:)

navim

Sessiz
hocam performans artışı oldumu 10 binden sonra felan yoksa hep aynımıydı... Birde yakıt ne zaman düşmeye başladı

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
İnfinity Q30 ile kompakt sınıfa giriş yaptı. Güzel araç ama 3'ün ön tasarımından fazla etkilenmişler gibime geldi:)

infinity.jpg
mazda.jpg

Bu arada araçtan çok memnunum neredeyse 2 sene olacak. Klasik Mazda sorunsuzluğu ile devam ediyoruz. 7.5 civarı İstanbul içi ortalamam var. Üzerindeki Dunlop Sport Maxx lastiklerden çok memnun değilim, kasım gelsede Falken'leri taktırsam diyorum çok daha sessiz ve yumuşaklar çünkü.

Ha bir de direksiyondan park esnasında gelen tıkırtılar rahatsız ediyor, servise gittim, bülteni gösterdim inanmadılar. Bıraktım o zaman kendiniz bulun dedim, aradılar direksiyon kutusu değişecek dediler, yav kutuda birşey yok ki bence dedim ama neyse. Sonra aradılar merkeze sormuşlar direksiyon kutusu değişmiyormuş ama bağlantı noktalarına destek gibi birşey atılıyormuş, dediğime geldiler yani:) Neyse parça geldi hallettiler ama bence halen geliyor tıkırtı, duymamaya çalışıyorum artık:)

Bunun dışında bir sıkıntımız yok, halen bunun tasarımına yaklaşan bir C sınıf araç yok bence, bir Infinity yaklaşmış yukarıda görüldüğü gibi:D

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Renault-Nissan -Mercedes ortaklığı ile üretilmiş melez gibi görünse de GLA ya fazlası ile benziyor.43000 € başlangıç fiyatı yüksek kalır diye düşünüyorum, çok az üzerine katarak insanlar mercedes alır.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
İnfinity Q30 ile kompakt sınıfa giriş yaptı. Güzel araç ama 3'ün ön tasarımından fazla etkilenmişler gibime geldi:)

Ekli dosyayı görüntüle 8724 Ekli dosyayı görüntüle 8725

Bu arada araçtan çok memnunum neredeyse 2 sene olacak. Klasik Mazda sorunsuzluğu ile devam ediyoruz. 7.5 civarı İstanbul içi ortalamam var. Üzerindeki Dunlop Sport Maxx lastiklerden çok memnun değilim, kasım gelsede Falken'leri taktırsam diyorum çok daha sessiz ve yumuşaklar çünkü.

Ha bir de direksiyondan park esnasında gelen tıkırtılar rahatsız ediyor, servise gittim, bülteni gösterdim inanmadılar. Bıraktım o zaman kendiniz bulun dedim, aradılar direksiyon kutusu değişecek dediler, yav kutuda birşey yok ki bence dedim ama neyse. Sonra aradılar merkeze sormuşlar direksiyon kutusu değişmiyormuş ama bağlantı noktalarına destek gibi birşey atılıyormuş, dediğime geldiler yani:) Neyse parça geldi hallettiler ama bence halen geliyor tıkırtı, duymamaya çalışıyorum artık:)

Bunun dışında bir sıkıntımız yok, halen bunun tasarımına yaklaşan bir C sınıf araç yok bence, bir Infinity yaklaşmış yukarıda görüldüğü gibi:D
Sportmaxx'ların etiketinde düşük desibel değeri yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Falken'ler kaç dB acaba?

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Sportmaxx'ların etiketinde düşük desibel değeri yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Falken'ler kaç dB acaba?
Ses durumunu bilemeyeceğim ama yol tutuş ve fren mesafesi olarak da çok memnun olduğum bir lastik değil. 2015'ten itibaren Dunlopo yerine Michelin'le getirdiler yanlış hatırlamıyorsam. Falken'ler kış lastiği olduğundan, yumuşak hamurundan dolayı daha bir konforlu ancak biraz erken bitme problemi var.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ses durumunu bilemeyeceğim ama yol tutuş ve fren mesafesi olarak da çok memnun olduğum bir lastik değil. 2015'ten itibaren Dunlopo yerine Michelin'le getirdiler yanlış hatırlamıyorsam. Falken'ler kış lastiği olduğundan, yumuşak hamurundan dolayı daha bir konforlu ancak biraz erken bitme problemi var.
Evet fren mesafesinden ben de memnun değilim :( Ama daha gürültülü bir lastiği çekemem sanırım, 18 jantlarla bu bile gürültülü geliyor, uygun bir mekan bulsam yalıtım işine girişeceğim :(

Üst Alt