Mazda 3 BM Skyactiv Genel İnceleme

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Allah kaza bela vermesin... Objektif yorum için ayrıca teşekkürler.

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Teşekkürler arkadaşlar, Allah herkese gönlüne göre versin, kazasız belasız..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güle güle kulanın, sağol bilgiler için, genel olarak beğenmiş olmana ki aksini düşünmüyordum sevindim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güzel bir test olmuş. Sonlara doğru dar virajlı yolda güzel kırbaçlamış aracı motorla karışık headers sesi çok tatlı geliyor :)
Yalıtım konusunda yeterli bulmuş aracı süspansiyonun ve konforundan çok iyi olduğundan bahsetmiş. Aracın yoldaki akışını Mercedes'e benzetmiş.
Bu kadar donanıma rağmen fiyatı kelepir bulmuş bencede öyle O0
En sonunda Mazda'nın parça temini konusunda bir yanlış söylem var "parça için 1-2 ayı buluyor gelmesi" demiş bu doğru değil. Bir aksilik olmadığı sürece 1 hafta gibi bir zamanda geliyor parçalar hadi olsun 2 hafta. 99 model benim aracımda bile en geç 10 günde geliyor.

obi_van

Sessiz
Bu arada inceleme puanlarını eklemeyi unutmuşum :)

Ekli dosyalar

• 22E433116D88B97F8B609B7C0BE3984D[1].jpg
    22E433116D88B97F8B609B7C0BE3984D[1].jpg
    31.7 KB · Görüntüleme: 49
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Şimdi izledim bende testi , gayet övücü sözler söylemiş hatta aşık olduğunuda belirtmiş güzel test olmuş

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu şanzımana 5 vermeyen taş olur taş...

mesut taşdemir

Katılımcı
Şanzıman güzel ama kayıplar ve üst viteste geçerken ki gecikmesi videoda da belli bir Zf değil :-( ama arabaya bir daha aşık oldum

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben de şimdi izledim, anlatım çok akıcı ve anlayabildiğimiz dilden, hemen hemen her ayrıntıdan bahsetmiş diyebiliriz. Objektif yorumlamış. Egzoz sesi mest ediyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
gerçekten güzel bir test olmuş,
tek eksiği biraz daha torklu ve performanslı motor gibi elemanın da dediği gibi
bu kadar kusur kadı kızında da olur canım >:D

ersinnsahin

Sessiz
Kornası hariç herşeyi güzel :)

1.Peki bu kulakçıklar sadece en üst donanımda mı var yoksa motionda da var mı.

2. Motion hb at de beyaz renk varmı hiç denk gelmedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tablodaki 5 üzerinden abi, benim test ettiğim at Skyactiv Mazda 3 kendisine sahip olacakların 5 üzerinden 5 verecek kadar tatmin edecektir, fakat ben bu aracı dağ taş dere tepe kullanırım diyenleri bilemem, dağda taşta performansı 5'lik olmayabilir... :)

Hatta; [member=97]ktaskan[/member] Kerim de aracın sahibi olarak hemen hemen aynı şeyleri söylemekte.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
[member=9]domestos[/member] Veli abiye katılmakla birlikte kısa bir eklemede bulunmak istiyorum. Araç çıktığından beri yapılan tüm testlerde 1 yada 2 test hariç herkesin şikayet ettiği tek konu performans. Peki Japon amcalarımız bu aracı şöyle mi tanıttı: Öyle bir araba yaptık ki uçacak kaçacak slalom yapacak müşteriler, makaslar atacak, saatteki hızı bilmem kaç km olacak...Bunları kimse söylemedi. Bu fiyat seviyesinde bu kadar donanımlı, güvenli başka bir araç var mı? Artı performans konusunda her zaman aynı şeyi söyledim aracım şu anda 18bin km'ye yaklaştı, rampa performansı dışında hiçkimse şanzıman, yakıt tüketimi ve şehiriçi-dışı performansı, sürüş keyfi, rahatlığı, teknolojileri ve donanımına birşey diyemez. Aracın motoru, torku ve gücü ortada. Bir dizel araç gibi dik rampları uçarak çıkmasını kimsenin beklememesi gerekir. Dağda bayırda rampada oturan arkadaşlar almasın üzülürler bunu açıkça söylüyorum ama şunu diyen olabilir bağarsın çağarsın çıkarken yada ben yavaş yavaşda çıkarım hiç problem değil diyorsanız hiç düşünmeden alın sizi kesinlikle üzmez. Herkesin bir araçtan beklentisi farklıdır. Şu anda 5.aracımı kullanıyorum ve ilk defa otomatik ve benzinli bir araç kullanıyorum. Daha önce hep araçlarım dizeldi. Evet alışması zor oldu ama şu anda gayet memnunum. En güzeli de aldığım günden itibaren yakıtı hep istediğim seviyede..Son bir ek not, fiyat ve donanım konusunda olacak, geçtiğimiz hafta sonu Doğuş otonun bir markasına gittim, bir araç topladık zaten aracın baz fiyatı 180bin seviyelerindeydi. Opsiyonlardan şu olsun bu olsun derken satıcı bana şunu sordu " Hız sabitleme olsun mu? " 180bin Tl'lik araba alıyorsunuz ve bu donanım opsiyonda. Varın burdan sonrasını siz yorumlayın..Alacak yada almış olan arkadaşların aklında dediğim rampa performansı dışında hiçbir soru işareti olmasın gönül rahatlığıyla söylüyorum parasını sonuna kadar hakeden bir araç..Teşekkürler Japon Mühendis arkadaşlarımıza..
Tablodaki 5 üzerinden abi, benim test ettiğim at Skyactiv Mazda 3 kendisine sahip olacakların 5 üzerinden 5 verecek kadar tatmin edecektir, fakat ben bu aracı dağ taş dere tepe kullanırım diyenleri bilemem, dağda taşta performansı 5'lik olmayabilir... :) Kısa bir açıklama olmadı ama olsun ::)

Hatta; [member=97]ktaskan[/member] Kerim de aracın sahibi olarak hemen hemen aynı şeyleri söylemekte.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Bu performans konusu beni de bugüne kadar hiç üzmedi diyebilirim. İnsanların bir aracın performansından ne bekledikleri önemli tabi. "Uçan kaçan" diye tabir edilen onlarca model var zaten piyasada, insanlar da tercihlerini o yönde kullanabilirler tabi.

Bence bindiğiniz arabayı seviyor içinde kendinizi öyle ya da böyle güvende hissediyorsanız en güzel araba sizindir. Şehir için hız limiti 82 km/h, şehir dışı 110, otobanlarda ise 120-130 maks. 0-100 e 5 sn ye de çıkacağım derken yok olan hayatları da düşünmeli. Yolarımız zaten maganda dolu, bi de performans falan derken iyice zıvanadan çıkıyorlar.

Mazda3'ün gidişi hızlanması ve performansı TR yol ve trafik koşullarında bence fazla bile...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
çok sık rampala yerlerde oturmuyor ve şehir genel itibari ile rampalı yollardan oluşmuyorsa sıkıntı yazşatmaz diye düşünüyorum, aksi halde zaten dizelden başka bakmamak daha mantıklı,
atmosferik ve otomatik ikilisi rampa için hiç uygun değil zaten
ihtiyaca göre seçim yapılırsa sıkıntı olmaz
bu haliyle mazda herşeyi fazlasıyla karşılıyor görünüyor

Üst Alt