Mazda 3 BM Skyactiv Genel İnceleme

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Doğrudur hocam, şahsım adına konuşuyorun belki gençlikten belki aracı kullanırken tüm kontrolün sende olması isteğinden dolayı otomatik araç düşünemiyorum mesela.

Haklısın o konuda...

Otomatik olayına kendim kadar muhalif birisi vardı o da yılların şoförü kayınpederim... :D Ben aştım o önyargıyı artık, eşim manuel kullanmakta zorlandı daha doğrusu guzuyu ezdi diyelim, gönlüm razı gelmeyince de otomatik aldım...

1-2 kullanımdan sonra da; ben manyakmışım yıllardır otomatik almamakla dedim...

Mt53

Katılımcı
Haklısın o konuda...

Otomatik olayına kendim kadar muhalif birisi vardı o da yılların şoförü kayınpederim... :D Ben aştım o önyargıyı artık, eşim manuel kullanmakta zorlandı daha doğrusu guzuyu ezdi diyelim, gönlüm razı gelmeyince de otomatik aldım...

1-2 kullanımdan sonra da; ben manyakmışım yıllardır otomatik almamakla dedim...
Ben hala muhalifim abi Bu yeni m3 ten alsam sırf manuel olsun diye reflex paketini alırım.. Performans konusunda biz yarışçı değiliz ve arkadasların dedikleri gibi bizim yollarımıza fazla bile bu araç..

Mazda 3 Sky active bir çok yorumda sadece 120 ps yetersiz denilmiş o kadar, genel anlamda sıralama ve kıyaslamalarda en iyi 3-5 araçtan biri o 3-5 dediğimde gerçekten pahalı araçlar..

magic

Sessiz
yav dün bayinin önünden geçiyorduk, trafik var, gıdım gıdım gidiyoruz,
tam bayinin önüne geldik, 2 tane "kırmızı 3" muhtemel testten dönüyorlar,
bizim önümüzden geçip girdiler içeri, park için manevra yapıyorlar,
ben kitlendim tabi, önde 2-3 araçlık yer var ama ilerlemiyorum,
bir yandan hanım "bu mu seninki, güzelmiş gerçekten "diyor,
bir yandan oğlum, "ya yarış arabası gibi yandan" diyor...
öne baktım yol boşalmış,
arkadaki adam olayın farkında herhalde ne korna ne kızma,
yürüdüm ben de tabi bak bak nereye kadar
:-\

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
yav dün bayinin önünden geçiyorduk, trafik var, gıdım gıdım gidiyoruz,
tam bayinin önüne geldik, 2 tane "kırmızı 3" muhtemel testten dönüyorlar,
bizim önümüzden geçip girdiler içeri, park için manevra yapıyorlar,
ben kitlendim tabi, önde 2-3 araçlık yer var ama ilerlemiyorum,
bir yandan hanım "bu mu seninki, güzelmiş gerçekten "diyor,
bir yandan oğlum, "ya yarış arabası gibi yandan" diyor...
öne baktım yol boşalmış,
arkadaki adam olayın farkında herhalde ne korna ne kızma,
yürüdüm ben de tabi bak bak nereye kadar
:-\
Hocam sizin durum kötü. Bu aşk fena bir şey :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
[member=34]mtutun[/member] Abi cx5 i anlatırken mazda 3 u merak ediyorum demistin. Serkan abiyle yaptığınız testte de beraber bahsetmiştiniz. Mazda 3 le ilgili başka yazı yazacakmisin,yoksa mazda 3 e kafi mi diyorsun abi...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Far yıkamanın çalışmadığını fark ettim.Ya çalışması için gereken şartları yerine getirmemiştim ya da bozulmuştu. Bayağı bi deneme yaptıktan sonra bozuk olduğuna kanaat getirdim. Ama bugün bir de uzun far açıkken deneyeyim dedim, o da ne bırakın farı kaputu bile yıkıyor :D
Yalnız far yıkamanın neden sadece uzun far açıkken çalıştığını anlayabilmiş değilim. Benim guzu da küçük bir sıkıntı olabilir mi...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Far yıkamanın çalışmadığını fark ettim.Ya çalışması için gereken şartları yerine getirmemiştim ya da bozulmuştu. Bayağı bi deneme yaptıktan sonra bozuk olduğuna kanaat getirdim. Ama bugün bir de uzun far açıkken deneyeyim dedim, o da ne bırakın farı kaputu bile yıkıyor :D
Yalnız far yıkamanın neden sadece uzun far açıkken çalıştığını anlayabilmiş değilim. Benim guzu da küçük bir sıkıntı olabilir mi...

Kitapçık 4-80. sayfada buldum,

far yıkama.jpg

Squall

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Arkadaşlar selam. Aracım dün elime geçti. Yeni bir başlık açmak yerine ön fikirlerimi buradan aktarayım. Araç çok esnek, kullanımı çok rahat neredeyse hiç yorulmuyor insan. Performans arayan biri değilim, benim için öncelik daima 1 güvenlik, 2 dayanıklılık, 3 konfor olmuştur. Zaten bu seviyede ki araçların hızlanmaları arasında bence aman aman bir fark yok.
Yakıt konusunda şu an çok kötü. 12 litrede geziyorum. Zamanla düşer dediler, inşallah öyle olur. :)
Birde şu aktif sürüş ekranı renkli değil onuda nasıl yapacağım bulamadım belki de ben yanlış biliyorum zaten renksizdi.
Genel olarak şu an bunlar. Zamanla daha fazla bilgi veririm düşünen arkadaşlara yardımcı olurum umarım.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar selam. Aracım dün elime geçti. Yeni bir başlık açmak yerine ön fikirlerimi buradan aktarayım. Araç çok esnek, kullanımı çok rahat neredeyse hiç yorulmuyor insan. Performans arayan biri değilim, benim için öncelik daima 1 güvenlik, 2 dayanıklılık, 3 konfor olmuştur. Zaten bu seviyede ki araçların hızlanmaları arasında bence aman aman bir fark yok.
Yakıt konusunda şu an çok kötü. 12 litrede geziyorum. Zamanla düşer dediler, inşallah öyle olur. :)
Birde şu aktif sürüş ekranı renkli değil onuda nasıl yapacağım bulamadım belki de ben yanlış biliyorum zaten renksizdi.
Genel olarak şu an bunlar. Zamanla daha fazla bilgi veririm düşünen arkadaşlara yardımcı olurum umarım.
Hayırlı olsun. O ekran 2017 (makyajlı) kasalarda renkli. Öncekilerde Yeşil :D renkli :)

Üst Alt