Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlara Zam Gelmiş

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mazda-tr sayfasını güncellenmiş ve zamlı fiyatlar eklenmiş. Genel olarak her model 1.250-1.500 tl arası zamlanmış. Mesela benim araç şu anda 74.600 Tl gözüküyor.

HB Motion : 61.350 Reflex : 64.600 Power : 73.500'den başlıyor fiyatları
Sedan Soul : 56.250 Motion : 61.350 Reflex : 64.600 ve Power: 73.500 Tl olarak güncellenmiş. Renk farklarınıda işin içine kattığımız zaman 1500 Tl ye yakın bir zam gelmiş gözüküyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni 3 alacak arkadaşla geçen hafta [member=22]okkko[/member] ya gidip aracı test edecektik, hatta beyaz power sedan varsa alacaktı, ama Okan power sense var beyaz sedan dedi iş biraz sekteye uğramıştı... Yukarıdaki fiyatlar üzerinden de fiyatları vermişti... Bu arkadaş resmi siteye bakmış eski fiyatlar var ve Okan'ın verdiği fiyatlar kafasını kurcalamış...

Ben kendisine Okan; senin aklına düştüğü gibi yamuk yapmaz, fiyatlarda oynama vardır, araba yok satıyor çünki demiştim, doğruymuş demek...

Resmi sitenin güncellemeleri zamanında yapmaması son tüketici ile bayilerin arasını nasıl da bozuyor... Yazık !!

Keşke tanışma mesajından öteye geçip, bu tür sorunlarda son kullanıcıyı ilk ağızdan aydınlatabilseler...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Fiyatların zamlanacağını zaten söylemişlerdi bazı bayiler, normal bir durum. Ocakta ötv zammıyla nereye gider acaba

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Kasım sonu gelecek aracım erken gelerek şaşırttı beni:) Fatura hafta başı kesildiğinden zamdan da etkilenmedim. İlk izlenimlerimi kısaca paylaşayım sonra detaylı bir test yazısı yazarım inşallah.

Aracı çekmeköy Akyıldız'dan aldım ve direk Gebze'ye gittim. RX8'den sonra inanılmaz konforlu geldi hemde 18 jantlara rağmen. Motor gayet akıcı daha zayıf birşey bekliyordum ama şanzımanın da yardımıyla akıyor gidiyor. 120 beygirlik model bir kaç ülkede olduğundan vites oranlarını bulmam bayağı zaman aldı gördüm ki CX-5'deki oranlarla aynı. Sadece son dişli CX-5'te 4.624 iken Mazda 3'te 4.325 olmuş. Bu da son hızdan çok kaybetmemek içindir muhtemelen.

Normalde rampalarda vites düşürsün diye gaza az daha basmak gerekir, hatta bazıları inatlaşır dipgaz yapmadan vites düşürmez ama gelirken ilginç bir şekilde birer-ikişer vites düşürdüğü oldu rampalarda. Gaza sabit basmama rağmen. Şanzıman kesinlikle görece düşük bir güçle başa çıkabilmek için çok güzel programlanmış takdir ettim. Araç da dediğim gibi gayet akıcı.

Rüzgar sesi hiç duymadım, 110 üstüne çıkmadığımdan da olabilir. Yol sesi biraz var ve beni hiç rahatsız etmiyor açıkcası.

Ekrana alışılıyor, açıkcası açıldıktan sonra da hiç göze batmıyor. Çözünürlüğü çok iyi, arayüz harika, joystik mükemmel:) Ekrana dokunmadan ve ilk defa joystik benzeri bir yapı kullanmama rağmen tüm menüleri 5 dakika içerisinde gezdim. Üstelik biraz itiraf gibi olacak ama bunu Tem'de hareket halinde yaptım.

Bu ikinci bose ses sistemli aracım ama ilk izlenimlerim bunda birşeyler farklı. Daha sonra bulurum o farkları:) Tertemiz bir ses, tweeter yerleri Rx8'den farklı ve baslar biraz daha güçlü. Belki de RX8 içi dar olduğundan bir türlü istediğim sesi alamıyordum. Bu olmuş gibi biraz kurcayalalım karar veririz.

İ-stop ışıklarda devreye girdi, farketmedim bile. Yine de kapatırım ben bunu:)

Koltuklar gayet rahat. Kumaşı ince falan diyorduk da şöyle dışarıdan bir bakınca çok estetik gözüküyor valla.

Bagaj halısı olmamış, altına köpük koymuşlar yedek lastik olmadığından. Aslında yedek lastik yeri var. Köpüğü yüksek yapmışlar halı tam oturmuyor. Ona bir çözüm bulmak lazım. Kriko vs birşey de bulamadım.

Gelelim en can alıcı noktaya. Aracı tanımadığımdan ve rodaj süresi geleneğinden geldiğimizden hiç zorlamadan sakin sakin geldim. 50 km'lik yol sonunda ortalamam 5.7'yi gösteriyordu. Birşey demek için henüz çok erken ama bence çok güzel bir değer. Benzer bir rotada aynı stille 2009 Mazda 3 otomatikte 8 civarı yakmıştım çünkü.

Haftasonu gelsede biran önce kurcalasam heryerini:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Allah kazasız, belasız, nazarsız günlerde kullanmak nasip etsin... :nazar:

Işıklarda start stop devreye girdiğinde, hareket etmek için frenden ayağını olabildiğince hızlı çekerek gaza bas, aracın tepkisine inanamayacaksın... Beni çılgına çeviren şey bu olmuştu...

Ayağını frenden çekiyorsun, gaza basıyorsun ve araç 0,2 saniye gibi bir sürede şaha kalkıyor... Ne zaman çalıştın, ne zaman beyine (ecu) komut gönderdin, ne zaman şanzıman bu komutu aldı da şaha kalkıyon birader dedim içimden...

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler arkadaşlar.

Veli hele bir 1000 km'yi geçeyim o start-stop'la her tür testi yaparım:)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hayırlı olun, Allah kaza bela vermesin

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın, keyifli sürüşler,

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Hayırlı uğurlu olsun resimler için de 1000 km yi beklemeyiz sanıyorum :)

Şimdilik bu var elimde, sonra detaylı çekerim sanırım.

10dboy1.jpg

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Hayırlı olsun, nice güzel günlerde kullanmak üzere.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hayirli ugurlu olsun. Ates parcasi masallah. Allah kaza bela vermesin

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Üzgünüm ama rodaj 1.600 km.

Ondan sonra ikincil rodaj adımına geçiyorsun ve prosesi 2.400 km de tamamlıyorsun.

Üçüncül adım ise fabrika yağı ve yağ filtresi ilk bakımda değişmeden, mümkün olduğunca tam performansta kullanmıyorsun.

Dördüncü olarak, ilk bakım yağına alışması için bir sonraki bakıma kadar çok dikkatli kullanıyorsun.

Sonra zaten bunu satıp, yenisini alacağın için (CX-3, 1.5 dizel + otomatik + awd veya ...) tekrar baştan yeni aracın rodajına başlaman lazım.

Tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın inşallah.

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler arkadaşlar.

Veli hele bir 1000 km'yi geçeyim o start-stop'la her tür testi yaparım:)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Üzgünüm ama rodaj 1.600 km.

Ondan sonra ikincil rodaj adımına geçiyorsun ve prosesi 2.400 km de tamamlıyorsun.

Üçüncül adım ise fabrika yağı ve yağ filtresi ilk bakımda değişmeden, mümkün olduğunca tam performansta kullanmıyorsun.

Dördüncü olarak, ilk bakım yağına alışması için bir sonraki bakıma kadar çok dikkatli kullanıyorsun.

Sonra zaten bunu satıp, yenisini alacağın için (CX-3, 1.5 dizel + otomatik + awd veya ...) tekrar baştan yeni aracın rodajına başlaman lazım.

Tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın inşallah.

Bu birebir senin prosess abi biz yapabilir miyiz bilmiyorum. Benim planım şu şekilde abi, CX-5'in 3 sene sonra yeni kasası tanıtılır. Bu arada güncel kasa tam bir olgunluğa ulaşır ki makyajla zaten ulaştı, stok bitirmek için kampanya vs yaparlar, bunu bırakır onu alırız:)

Aracı beklerken arkadaşların aracı aldım bazen, hepsi dizelci tabi, bir iki defa araç kiraladım onlarda dizel. Bu iki ayda çıkardığım sonuç 0.5 l/100 de yaksa mümkünse benden uzak olsun. Hele manuelleri. Aracı sanki biri arkadan tutuyor kalkarken. Sonra bir patlıyor noluyo diyosun. Sonra da 4.000 devirde bitiveriyor. İleri geri gitmekten midem bulanıyor ciddi bir şekilde. Ben atmosferik alayım...

CX-3 gelsin görelim, Mazda 3'ten 30 cm kısa olacak, nasıl gözükecek bilmiyorum. Belki skyactiv dizel iyidir, lineerdir bilemiyorum gelsin bir test edelim mıncıklayalım.

Mustafa abi CX-5'de hangi viteste olduğun bir yerde yazıyor mu gösterge panelinde? Mazda 3'te yazmıyor yahu, ancak manuel moda alırsan yazıyor. Neden esirgemişler bu bilgiyi anlamadım.

Üst Alt