Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlara Zam Gelmiş

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Vites herhangi bir yerde yazmıyor maalesef manuel mod dışında. Ancak tamamen keyfi bir deneme sonucu aracın hangi yol koşulunda hangi devirde hangi viteste gidiyor olabileceğini artık kestirebiliyorum. Hatta sürüş sırasında oyuna çevirdim bile diyebilirim. Önce hangi viteste olduğumu tahmin ediyorum, sonra manuel moda alıp bakıyorum, ki hemen hemen hiç yanılmadım. İlk 3 vites geçisi zaten tork konvertörlü olduğu için bariz gösteriyor kendini. 4-5-6 arasında karışıklık olabiliyo bazen, o da en çok 5 ve 6 arasında, onu da devir saatinden az çok kestirebiliyorum hızla oranlayarak.

magic

Sessiz
4 ay sonra 2.zam, hayırlı olsun...
bu gidişle benim için güzel bir hayal olarak kalacak galiba bu guzu...

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Zam olayı beni de üzdü. Ben dizel modelinin gelmesini beklerken benzinlinin bile fiyatları aldı başını gitti. Bakalım nereye kadar yükselecek fiyatlar.

magic

Sessiz
refleks 64'e alınabiliyordu galiba 5 ay önce
şimdi 71,7
euro mu arttı, yen mi?
10 bin tane geldi bitti, yok mu satıyor?
yani şimdi diğer markalarla karşılaştırma yapıp, işte bunun boşu o fiyat, çok mantıklı falan diyorduk, böyle senede birkaç kere zam gelecekse yakında galiba pek bir farkı kalmayacak...
tabi "beğeni" ayrı bir şey ama o da maalesef bir yere kadar... :(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda Japonya'nın bizim ülke için aman aman bir projesi ve beklentisi olmadığı için bu konulara girmenize gerek yok, çünki her hakikatte kendilerinin politikası geçerli...

Bu marka, bu ülkede satış rekoru kırmak istemiyor, ucuza araba satmak istemiyor, çok satıp aynı parayı kazanmaktansa, az satıp aynı parayı kazanmak daha mantıklı geliyor...

Kendilerince haklılar... Bu yüzden eleştirmenin, kızmanın veya dövünmenin hiç bir anlamı da olmuyor.

Bu sefer kriz bizi teğet geçmeyecek, herkes önlemini alsın...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bence bu şekilde fiyatlar belirsiz ve anlaşılmaz kalıyor. Daha kolay hatırlanacak bir düzene geçilse daha iyi olur.

Mesela Mazda 3 100 bin, 2 tane alırsan 175!

CX-5 200 bin, sene sonuna kadar alana Mazda 3 hediye!

Mazda 6 satılık değil, 3 yıllığına 130 bine kiralık, sonra geri vermek şartıyla!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence bu şekilde fiyatlar belirsiz ve anlaşılmaz kalıyor. Daha kolay hatırlanacak bir düzene geçilse daha iyi olur.

Mazda 6 satılık değil, 3 yıllığına 130 bine kiralık, sonra geri vermek şartıyla!

CX-5 yüzde 40'a varan indirimle alınabiliyor o zaman... Ne güzel...

Polyanna mode on :D

TylerDurden

Sessiz
Mazda Japonya'nın bizim ülke için aman aman bir projesi ve beklentisi olmadığı için bu konulara girmenize gerek yok, çünki her hakikatte kendilerinin politikası geçerli...

Bu marka, bu ülkede satış rekoru kırmak istemiyor, ucuza araba satmak istemiyor, çok satıp aynı parayı kazanmaktansa, az satıp aynı parayı kazanmak daha mantıklı geliyor...

Kendilerince haklılar... Bu yüzden eleştirmenin, kızmanın veya dövünmenin hiç bir anlamı da olmuyor.

Bu sefer kriz bizi teğet geçmeyecek, herkes önlemini alsın...
71.700TL olan otomatik reflex kutup beyazı zamlardan önce 67.000TL idi.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Iyi iyi benim araba 80bine dayanmış..ikinci elede bu fiyatlar yansır..9 ay önce 72bine aldıgım araç şu anda 78.500 Tl..çalış çabala bu fiyatlara araba al..insanlarda Avrupada bi fiyatların 3te birine ayni arabalara binsinler..

Mt53

Katılımcı
Iyi iyi benim araba 80bine dayanmış..ikinci elede bu fiyatlar yansır..9 ay önce 72bine aldıgım araç şu anda 78.500 Tl..çalış çabala bu fiyatlara araba al..insanlarda Avrupada bi fiyatların 3te birine ayni arabalara binsinler..
Gerçekten büyük paralar kardeşim..Ona rağmen şubatta satışlar yüzde 58 artmış..Nasıl oluyo ben anlamadım..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gerçekten büyük paralar kardeşim..Ona rağmen şubatta satışlar yüzde 58 artmış..Nasıl oluyo ben anlamadım..

Bu oran gayet normal Mehmet... Ocak ayında satışlar dip yapar ve takip eden her ay yükselir...

1 Adet satılan bir araba, şubat ayında 3 adet satılınca yüzde olarak kaç artmış olur??

Yüzde 300

:eek:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bir de şu büyük patlama teorisini açıklarsan 5 yıldız.

Onu da şöyle açıklayayım... Geçen yılın Ocak ayı ile birlikte ÖTV artışı olduğu için satışlar düşük seyretti. Bu yıl ise vatandaş yediği kazığa alıştı, hatta zevkine bile vardı... :p

magic

Sessiz

abi cx-5'in kendisini değil hediyesini alabiliyor muyuz sadece? :)

Üst Alt