Mazda 3 BM Skyactiv Far Matlaşma Problemi

Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri
Merhaba.
Bu gün aracıma su tutturdum sonra etrafında turlarken en tiksindiğim konulardan olan far matlaşması ile karşılaştım.
Aracıma bu güne kadar fırça değmedi. Arada sırada süngerle kendim yıkarım. Ama maalesef farın üst kısmı(parkların tam üstü ve biraz daha öne doğru olan kısımda) matlaşmıştı. Fırça detayı verdim ancak matlaşma dışarıda değil içeri :( Araç 2014 model. Özellikle 2 yaşında araca sahip olanlar özellikle bakıp dönebilirler mi? Garantim temmuzda bitti, acaba konuyla ilgili mazdaya bilgi versem mi?

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Konuyla ilgili bir resim var mı? Nasıl bir matlaşma oluştu, iki farda da aynı yerde aynı oranda mı, ne zamandır böyle?

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Çinli arabalara gülerken aynı saçmalığın Mazda da oluşması ironik geldi bana, inanmak istemiyorum şahsen, 12-15 yıllık farlarda solma yokken, yeni araçlarda olması hoş değil.

Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Onları gideren malzemeler var. çok da sorun değil. bence.

m.ali

Katılımcı
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim2012 model aracımda da var iki farın üst kısımları matlaşmış. Servise söyledim bakımda pasta yapalım dedi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri
herkese teşekkürler arkadaşlar. iki fardada aynı yerde aynı oranda . bayramdan sonra resimde atacağım telefonum denize düştüğünden foto atamıyorum ():

@Holydao karşıdan değilde üstten kontrol edermisin. yere paralel olan kısımlarda. parkları yak parkların yandığı yerin üstü.

Holydao

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
herkese teşekkürler arkadaşlar. iki fardada aynı yerde aynı oranda . bayramdan sonra resimde atacağım telefonum denize düştüğünden foto atamıyorum ():

@Holydao karşıdan değilde üstten kontrol edermisin. yere paralel olan kısımlarda. parkları yak parkların yandığı yerin üstü.
Tamam hocam kontrol edeyim hemen

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Üstten bakınca karartılmış bir görüntü olabilir, bu bir solma olmayabilir.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Merhaba.
Bu gün aracıma su tutturdum sonra etrafında turlarken en tiksindiğim konulardan olan far matlaşması ile karşılaştım.
Aracıma bu güne kadar fırça değmedi. Arada sırada süngerle kendim yıkarım. Ama maalesef farın üst kısmı(parkların tam üstü ve biraz daha öne doğru olan kısımda) matlaşmıştı. Fırça detayı verdim ancak matlaşma dışarıda değil içeri :( Araç 2014 model. Özellikle 2 yaşında araca sahip olanlar özellikle bakıp dönebilirler mi? Garantim temmuzda bitti, acaba konuyla ilgili mazdaya bilgi versem mi?
Garanti 2 yıl mı ki

Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Garanti 3 yıl olması lazım. Benim aracın 3 yılı dolmadan matlaşmış bile garanti işlemez bence kullanım şartları felan filan derler. Tek çözümü polisaj

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Güneşte çok kalan araçlarda daha önce oluyor sanırım, sadece bizim araçlarda değil yani. Sonuç alan arkadaşımız çözüm paylaşılırsa süper olur. Önce ve sonra fotoğraflı gibi. Bende bakarım şimdilik sorun görünmüyor.