Mazda 3 BM Skyactiv Düşük Km'li Satılık Yeni Araçlar

Erdem AKBAŞ

Sessiz
Araç Markası
VW
Araç Renk ve Tip
Siyah Polo 2013
Selam,

Yeni Mazda 3 almayı düşünüyorum ancak kısa zamanda gelen yüksek zamlar sıfır ve ikinci el alma konusunda tereddüt yaşamama neden oluyor. Malum internet sitelerinde ikinci el araçlara baktığımda oldukça düşük km'lerde fazla sayıda yeni Mazda 3 bulabiliyorum.

Bunun nedenini neye bağlıyorsunuz?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Düşük km de Yeni Mazda 3 olması çok normal, bu araçlar zaten 2014 yılında trafiğe çıktı :)

Satanların niye sattıklarını hiç düşünmedim :) Araçtan memnun olmadıkları için değildir bence...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tahminen bu araçların satış rakamı 2 binlere yaklaşmıştır, bu adette sıfır satılan aracın malum sitede 25-30 civarında ikinci elinin olması gayet normal bir durum...

Sırf aracı almış olmak için alanlar, al sat yapanlar, aracı aldıktan sonra paraya ihtiyacı olanlar, ev-bark-tarla-takka ihtiyacı hasıl olanlar, aracı beğenmeyenler gibi bir çok sebep ile satışa konulmuştur diye tahmin ediyorum...

Bir ay kadar önce; sağ tarafı çizikten dolayı boyalı power sense vardı satılık ve 70 bin lira civarına alınabilirdi, bu tarzda araç bulabilirsen fiyat açısından fazla yüksek meblağ ödememiş olursun...

Hakkında hayırlısı.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mazdayi sıfır alanlar kısa vadede satarsa zarar ederdi, ama yeni mazda 3 u alanlar sıfır fiyatı kısa zamanda çok arttığı için zarar etmediler. Bu yüzden ilana koyuyorlar olabilir. Bir de aracını keyf için satliga koyan,fiyatı yuksek yazıp biri düşerse diyen tipler var. Ayran gönüllüler var.Ve isleri umduğu gibi gitmeyen benim gibi fakirler de var :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Senin işindede vardır bir hayır...

Erdem AKBAŞ

Sessiz
Araç Markası
VW
Araç Renk ve Tip
Siyah Polo 2013
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sanırım, fiyat kısa sürede büyük bir artış gösterdiği için ikinci elde değer kazanması insanları aracını bir süre kullanıp hevesini aldıktan sonra satışa yönlendiriyor. Mazda ikinci elde kaybettirir ön yargısı değerini bulmuşken satayım dedirtiyor olabilir.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
4000km de 5000 km de bu araç neden satılır acaba .hevesini almış olamaz ,beğenmediklerindenmi acaba

Beğenmemiş olabilir, araca ilk görüşte aşık olup sonrasında soğumuş olabilir. Veya takıntılı biriyse ufacık bir şeye kızıp ilana çıkarmıştır. Satılan araçlarda ben neden aramam şahsen :) İşime gelirse alırım...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Diğer forumda yeni mazda 3 lerde bazı sorunlardan bahsediyorlar. Süspansiyonda kronik sıkıntılar ve sesler varmış... pimpirikli ise satabilir...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Diğer forumda yeni mazda 3 lerde bazı sorunlardan bahsediyorlar. Süspansiyonda kronik sıkıntılar ve sesler varmış... pimpirikli ise satabilir...
Nadiren bazılarında ön torpido kısmında minik bir tıkırtı duyuluyor, o da araç içi tamamen sessizken duyuluyor, kronik olabilecek bir sorunu olanı duymadım henüz.

starky

Sessiz
Düşük kmde henüz 10binde mazda 3 motion kırmızı sahibiyim ve aracımı ciddi ciddi satmayı düşünüyorum :) Aracı aldığımdan beri pişmanlık duyduğum, memnun olmadığım 1 km bile olmadı gerçekten bütün beklentilerime fazlasıyla cevap verdi. Sorun taşındığım için artık kapalı garajım yok ve böyle güzel bir aracı sokağa bırakıp gitmek gerçekten zoruma gidiyor. Her ne kadar boya koruma yaptırsam da yine de güneşten ve diğer etkenlerden çok korkuyorum. Her balkondan bakışımda aracın yanından geçen genç veya yaşlı kişilerin aracı incelemesi, camından içeri bakmaya çalışıp araca dokunmaları, markasını tahmin etmeye çalışmaları ve kaç basar bu soruları beni yordu :) Zaten ufak bir nazar da değdi aracıma allahtan fazla büyük birşey değil :) Memnuniyetsizlikten değil de kıskançlıktan satanlar da olabilir :) Ben mazda 3'ü güzel bir sevgiliye benzetiyorum, eğer çok bağlanırsanız çok kıskanırsınız ve fazla kıskançlığın sonu ayrılıktır :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Allah beterinden saklasın, evet maalesef nazar oluyor, Kodo nasıl bir tasarım yaptıysa artık sokakta geçen herkes ilgiyle bakıyor

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Arkadaş bir hafta önce 33,500 e Mitsubishi lancer aldı ve birgün sonra 37,500 e ilana koydu. Dünde sohbet ediyoruz diyorki bende takıntı bu, araç alır almaz üzerine 3-4 bin ekler ilana korum ya satılırsa diye :) Bu etkende şu an birçok araç sahibinde var...

Üst Alt