Mazda 3 BM Skyactiv Chip Tuning

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
190-200 farketmez, azrail herdaim hazırolda bekler :)

Yeri geldiğinde çok çok gereksiz atraksiyonlar yapıyoruz ne yazık ki :(
Silivri den tek başıma otobandan dönüyorum arkama bir kangoo geldi sellektör yaptı ki 130 filan "vay bana sellektör haa " diyerek çok çok gereksiz bir ç..ş yarışına girdim ki daha ne olduğunu anlamadan km 2.. derin bir la havle hasbinallah çekip en sağa 90 km ye düştüm ki eve gelene kadar kendi kendimi yerin dibine soktum...

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Aynen bende bakdim ama pahali

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Cx5 düz yolda performansini baya artırir ama yokuşda bisey degismez :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Cx5 düz yolda performansini baya artırir ama yokuşda bisey degismez :)

Zaten sıkıntı düz yoldaki gaz tepkimesinin ağır kalmasında, yokuşta bu haliyle gayet yeterli. Ciddi Ciddi araştırıyorum bu oerformans işini bi gün gözümü karartıcam yapıcam.

g3z3g3n16

Sessiz
Araç Markası
Byd Seal U Design
Araç Renk ve Tip
Time Grey

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2.0 Skyactiv ler 165 beygir 208 nm tork olması lazım diye okumuştum...

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
2.0 120 hp skyactiv icin o değerler. Zaten o motor 165 hp ye kadar normal bi sekilde yukselebiliyor gücü. Gerin kalan 15 hp de tuning firmasinin marifeti. Tr deki 1.5 skyactiv 120 lik icin 135 hp felanoluyor. Yazilim arti acik hava filtresi ile. Tork de 150 den 165 felan cikiyor.

g3z3g3n16

Sessiz
Araç Markası
Byd Seal U Design
Araç Renk ve Tip
Time Grey
2.0 120 hp skyactiv icin o değerler. Zaten o motor 165 hp ye kadar normal bi sekilde yukselebiliyor gücü. Gerin kalan 15 hp de tuning firmasinin marifeti. Tr deki 1.5 skyactiv 120 lik icin 135 hp felanoluyor. Yazilim arti acik hava filtresi ile. Tork de 150 den 165 felan cikiyor.

Benım mazda 3 2.0 120 hp 210 tork. 165 hp ıle arasinda cok az bir fiyat farki olsada vergi ve yakit avantajindan dolayi 120 hp olani tercih ettim. Normal bir sekilde 165 hp nasil oluyor biraz detayli anlatirmisin? Belki granti bitiminde deneyebilirim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benım mazda 3 2.0 120 hp 210 tork. 165 hp ıle arasinda cok az bir fiyat farki olsada vergi ve yakit avantajindan dolayi 120 hp olani tercih ettim. Normal bir sekilde 165 hp nasil oluyor biraz detayli anlatirmisin? Belki granti bitiminde deneyebilirim :)
Motorun gücü yazılım ile alt ve üst sınırları dahilinde değiştirilebiliyor. Senin motor da muhtemelen 160 beygire çıkartılabilir...

180 beygir ölçümü sen nereden elde ettin ki??

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Mazda zaten skyactiv 2.0 motoru 120,145,150,160,165 ps olarak çeşitli ulkelerde satışa sunuyor. Almanyada da mazda 3 120 lik de var 165 de. Ateşleme ve yakit puskurtme gibi ayarlar ile güç yukseltilip alcaltilabiliyor. 165 ps in yukarisini mazda fabrikasyon olarak üretmedi. Ama tuning firmalari saglikli bir sekilde 2.0 skyactiv motorlari 180 ps e kadar yukseltebiliyorlar. Mazdanin önceliği ekonomi olduğu icin genelde gücü kısık tutuyor.

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
180 i ben elde etmedim. Ankarada kaliteli bir tuning firmasinin internet sitesinde marka model olarak tiklayinca gösteriyor.
Intermete 'remaps tr' yaz arattir. Ordan kendi aracini isaretlersen bulabilirsin.

Üst Alt