Mazda 3 BM Skyactiv Bose Ses Sistemi

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bass'lar çok belli olmuyor ama sesin kaliteli olduğu bu işe yabancı olmayanlar tarafından rahatlıkla anlaşılabilir nitelikte... Teşekkürler... :nazar:

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bose müzik sistemini bende hep merak etmişimdir ama dediğin gibi Kerim abi telefonda pek bişey anlaşılmıyor benim arabanın basit müzik sistemi gibi geldi bana :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hocam ses kalitesini anlamak için içinde olmak lazım. Ayrıca bu tür müziklerde bass performansı dışındaki detayları test edemeyiz. Akustik gitar, elektro bağlama, kanun, çello gibi telli sazların bol olduğu enstrumental müzikler dinlediğinizde kulaklarınız her bir enstrümanın sesini ayırt edebiliyorsa o ses sistemi iyidir. Tabi bunun içinde çaldığınız kaynak dosyası track veya flac gibi kayıpsız bir ses dosyası olmalı.
Bu arada ayrıca subwoofer ve merkezi hoparlör var mı sistemde yoksa sadece kapılarda mı var

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Subwoofer ve merkezi hoparlör var. Bose ses sistemi ve 9 hoparlör var.
Hocam ses kalitesini anlamak için içinde olmak lazım. Ayrıca bu tür müziklerde bass performansı dışındaki detayları test edemeyiz. Akustik gitar, elektro bağlama, kanun, çello gibi telli sazların bol olduğu enstrumental müzikler dinlediğinizde kulaklarınız her bir enstrümanın sesini ayırt edebiliyorsa o ses sistemi iyidir. Tabi bunun içinde çaldığınız kaynak dosyası track veya flac gibi kayıpsız bir ses dosyası olmalı.
Bu arada ayrıca subwoofer ve merkezi hoparlör var mı sistemde yoksa sadece kapılarda mı var

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Çok güzel hocam. Sanırım 96 khz 24 bit müzikleri destekliyordur. İnternetten The eagles - hotel california şarkısının 6 kanal flac versiyonunu ve gipsy kings - passion flac versiyonu bulup bir dinlerseniz ses sisteminin başarısı konusunda kafanızda taşlar yerine oturmaya başlar diye düşünüyorum.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Sistem güzelmiş Kerim, tabi birde aracın içinde canlı canlı dinlesek daha müthiş olur. Benim favorim her ne kadar pioneer olsada Bose de çok iyi.

Geçen yabancı bir mazda formunda okumuştum mazdalarda şu ana kadar kullanılmış en sağlam Bose ses sistemi 1. nesil M6 ların makyajlı kasalarındaymış. 626 serisinden sonra markanın amiral gemisi olan M6 nın ilk serisi çok gözde olduğu için ses sisteminide sağlam tutmuşlar. Makyajlı kasada da yeni güncel eklemeler yaparak sistemin en iyi halini oluşturmuşlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok güzel hocam. Sanırım 96 khz 24 bit müzikleri destekliyordur. İnternetten The eagles - hotel california şarkısının 6 kanal flac versiyonunu ve gipsy kings - passion flac versiyonu bulup bir dinlerseniz ses sisteminin başarısı konusunda kafanızda taşlar yerine oturmaya başlar diye düşünüyorum.

Flac uzantılı dosyaları araçlarda bulunan sistemler okuyor mu? Geçen bu uzantıya rastladım, şimdi sende yazınca merak ettim...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
eski tip single din dedikleri teypler okumuyor ama double din yani dvd oynatabilenler oynatır diye tahmin ediyorum. Kesin bilgi için flash belleğe flac dosya atıp denemek lazım.
Track cd bulunursada aynı işi görür ama dediğim parçaların track cdlerini kolay olmaz bulmak.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bu akşam usb'ye atıp yarın bir deneyeyim arabada.Sonucu söylerim yarın.
eski tip single din dedikleri teypler okumuyor ama double din yani dvd oynatabilenler oynatır diye tahmin ediyorum. Kesin bilgi için flash belleğe flac dosya atıp denemek lazım.
Track cd bulunursada aynı işi görür ama dediğim parçaların track cdlerini kolay olmaz bulmak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Anladım... Teşekkürler.

Bu akşam usb'ye atıp yarın bir deneyeyim arabada.Sonucu söylerim yarın.

Kesin bilgi bu denemeden sonra ortaya çıkacaktır... Ben her şartta dinleyemiyorum anlaşılan... :(

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Veli abi arabanın teybine aux girişinden flac çalabilen bir aletten aktarma yapabilirsin. Lakin bu ses işinde tüm ekipmanlar hifi düzeyinde yada yakınında değilse istediğin sesi alamazsın.
Belirttiğim parçaları iriver müzik çalar ve yamaha kulaklık ile dinlediğimde duyduğum ses ile bilgisayar + ses sistemi arasındaki duyduğum ses farklı.
Kaliteli kulaklık ve müzik çalar önemli. Tabi para ve müsait bir ev olsa hi-end avr + kulaklık + truehd müziklerden oluşan bir set kurardım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi arabanın teybine aux girişinden flac çalabilen bir aletten aktarma yapabilirsin. Lakin bu ses işinde tüm ekipmanlar hifi düzeyinde yada yakınında değilse istediğin sesi alamazsın.
Belirttiğim parçaları iriver müzik çalar ve yamaha kulaklık ile dinlediğimde duyduğum ses ile bilgisayar + ses sistemi arasındaki duyduğum ses farklı.
Kaliteli kulaklık ve müzik çalar önemli. Tabi para ve müsait bir ev olsa hi-end avr + kulaklık + truehd müziklerden oluşan bir set kurardım.

Benim merak sebebim, geçenlerde 2 Gb büyüklüğünde 90'ların hit parçalarını buldum ama bir baktım flac uzantılı, evde müzikle işim olmaz, artık arabada dinlersem dinliyorum... Şimdi burada sende flac yazınca meraktan sormuştum...

Bu işleri bırakalı yıllar oldu; evde 6 kanal Wega profesyonel disko amfisi var, ev için çok fazla gelecek el yapımı kolonlar var, pioneer deck ile ekolayzır var, yüzlerce kaset cabası... Ben bu sistemi kursam her gün komşularla papaz olmam gerek, zaten hevesim de kalmadı...

Bu iş için bir adet cd heba edip flac uzantılı dosyaları kopyalayıp araçta denerim, oldu oldu, olmadı çay demleriz artık... :D

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
flac ile track aynı kalitedir zaten. Tek fark track cd parayla satılıyor :)
track cd leri bütün teypler çalıyor zaten. Elindeki parçaları flactan track a çevirebileceğin programlar olması lazım internette.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Biraz önce kullanım kitapçığını karıştırdım USB'den çalıştırdığı formatlar : MP3/WMA/AAC/OGG ama Cd'den wav, flac, track gibi formatları çalıştırıyor. Yurtdışı forumlara da biraz göz gezdirdim CD'den bu formatları açmış.
flac ile track aynı kalitedir zaten. Tek fark track cd parayla satılıyor :)
track cd leri bütün teypler çalıyor zaten. Elindeki parçaları flactan track a çevirebileceğin programlar olması lazım internette.

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Konu ile örtüşüyormu tam emin değilim ancak aux bağlantısı ile başka bir videoda iPhone’u bağlayıp telefonun fonksiyon larını kontrol ediyordu sanki bulabilirsem tekrar Onu da eklerim konu hakkındaki görüşlerinizi almak isterim:acpsnr: Hazır başlamışken şöyle birşey daha ekliyeyim aux bağlantısı ile ne gibi işlevler yapabiliriz mesela iphone,ipad,veya ne bağlayabiliriz hangi özellikleri görebiliriz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt