Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Aksesuar Seçimi Hakkında

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında DDGuclu tarafından paylaşıldı.

1. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Bir sıkıntı çıkmazsa yarın guzuyu alıyorum. Hazır Mazda bayisinden ikinci el alıyorken, birkaç aksesuar da alayım diyorum. Mesela bagaj içi havuz mutlaka alacağım.

Ama paspasları kauçuk olanlarla değiştirip değiştirmeme konusunda kararsızım. Avantaj ve dezavantajları nelerdir? Kauçuk olanın üstünde ayakkabı kayar mı mesela ıslak vs. olursa?

Bunların dışında şu aksesuar şöyle işine yarayabilir dediğiniz var mıdır?

Son düzenleme: 20 Haziran 2016
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bgaj havuzu kesin alın, hatta pazarlıkla istenilen fiyata inmezlerse hediye olarak bari aksesuar isteyebilirsin (vereceklerini pek sanmıyorum ama :) ) Üzerinde yazlık paspaslar varsa zaten şuanda onlarla devam edin, yazın kauçuk paspas kullanmanızı önermem (yıllık yağış miktarı fazla olan bölgede değilseniz), ama kışın kullanılmak üzere yedekte saklamanız için kauçuk paspas almanızı öneririm, ayak kaymaz. Önerebilecek aksesuar o kadar çok ki sen paradan haber ver :D

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bagaj havuzu çok işlevsel ve çok güzel şiddetle tavsiye ederim. Ülkemiz; toz dolayısı ile çamur cenneti olduğu için kesinlikle ve kesinlikle halı paspas tavsiye etmiyorum. Temizlemesi ve kullanımı kauçuk paspasa göre daha zor ve ne kadar temizlesen de hep kirli görünümünde kalabiliyor. Bayi eğer navigasyon işinde "hediye" moduna geçtiyse, bastırarak navigasyonu hediye alabilirsin. :)

4. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Hocam bende iki bebek arabası var, bagaj havuzu şart. Paspas olarak tek çekincem kauçuk paspaslar ıslak ayakkabıda kaydırma yapıp yapmayacağı.

İkinci el aldığımda sanırım bir arkadaşın paylaştığı kırma işlemini yaparak navigasyon yükleyeceğim. Gerçi çok gerekli mi tartışılır, telefondan kullanıyorum zaten ama denemek zevkli olur muhtemelen :)

domestos bunu beğendi.
  5. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Paspasın kaydırmaması güzel. Yani çok bütçe yok ama 400-500 tl civarında bir harcama yapabilirim taksit falan yaparlar zaten :)

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  6. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Bagaj havuzunu bayiiden almak istemeyenler için bir alternatif olablir: YPS PLAST Bagaj Havuzu, Havuzlu Paspas, 3D Bagaj Havuzu, 3D Paspas
    5 gün önce sipariş vermiştim, bugün elime geçti. Bagaja bire bir oturuyor, plastik kokusu yok. Kenarları yükseltilmiş, malzemesi ne çok sert, ne çok yumuşak, gayet güzel bence. Fiyat 84 TL idi.
    Bu arada sitede anonim bir resim görüyorsunuz sipariş verirken, yani tüm marka ve modeller için aynı temsili fotoğraf kullanılmış, tereddüt ettim ben de başta ama doğru ürün geldi :)

Son düzenleme: 25 Haziran 2016
    ezmocesteri, grafff, domestos ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Resim koyabilirsen iyi olur.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    En kısa zamanda ekleyeceğim.

kadir bunu beğendi.
  9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Denizli firması ve hakkında hep olumlu şeyler duydum. Özellikle fiyatı çok uygun olmuş. Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun inşallah. :)

Holydao bunu beğendi.
  10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bagaj havuzu fiyatı indirimle birlikte servisten aldığınız fiyattan yaklaşık 20 tl lere varan farka kadar düşüyorsa tercihim orjinali olur, diğer türlü uygun fiyat olmuş güle güle kullan

Holydao bunu beğendi.
  11. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Sahura kalkmışken buyrun fotoğrafları :)
    DSC_0977.JPG DSC_0976.JPG

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Cuk oturmuş, süper olmuş

Holydao bunu beğendi.
  13. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Teşekkürler herkese :)

14. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Bence de gayet güzel görünüyor. Harika olmuş. Güle güle kullanın

Holydao bunu beğendi.
  15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Orijinali ile arasında fark sadece fiyat olarak var diyesim geldi... :) Belki de; fason olarak bayilere üretim yapıyor olabilirler, bu ihtimal de yok değil... :)

Holydao bunu beğendi.
  16. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Hocam orijinalini gormedim açıkçası, kendim başka ürün aldım diye göklere çıkaracak değilim, muhakkak vardir bir artısı :)
    Ama fiyatına göre tatmin edici seviyede bence, bayiideki fiyatı 296 TL idi, hadi indirim pazarlık falan deseniz 250 olsun düz hesap. Arada yine ciddi bir fark var. Önemli olan o farka değer olup olmadığı. İmkan ve ulaşabilirlik meselesi bence, imkanım olsa orjinal alırdım tabii ki. Ama gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir ürün almışım yine de :)

nanotek87, grafff ve domestos bunu beğendi.
  17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    296 mı o_O bir yanlış anlaşılma olmasın

18. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Yanlış yazmışım 196 olacaktı :D

Ekli Dosyalar:

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  19. DDGuclu

DDGuclu Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Reflex Blue - Sedan
    Bagaj havuzu ve kauçuk paspaslar arabayı daha br sportif ve kaliteli yapıyor. Özellikle bagaj havuzu olmadan bagajdaki minder çok kalitesizmiş havası veriyor.

Şimdiki hedefim bagajın tavanına bir görsel iyileştirme yapmak. Güzel bir kumaş ve birkaç çentik ile.

Yapan var mı böyle bir şey?

20. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hiç duymadım böyle bir şey, tavanla ilgili bir şey yapmanız taraftarı çok değilim

Sayfayı Paylaş