Mazda 3 BM Skyactiv Aksesuar Seçimi Hakkında

DDGuclu

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Reflex Blue - Sedan
Bir sıkıntı çıkmazsa yarın guzuyu alıyorum. Hazır Mazda bayisinden ikinci el alıyorken, birkaç aksesuar da alayım diyorum. Mesela bagaj içi havuz mutlaka alacağım.

Ama paspasları kauçuk olanlarla değiştirip değiştirmeme konusunda kararsızım. Avantaj ve dezavantajları nelerdir? Kauçuk olanın üstünde ayakkabı kayar mı mesela ıslak vs. olursa?

Bunların dışında şu aksesuar şöyle işine yarayabilir dediğiniz var mıdır?

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bgaj havuzu kesin alın, hatta pazarlıkla istenilen fiyata inmezlerse hediye olarak bari aksesuar isteyebilirsin (vereceklerini pek sanmıyorum ama :) ) Üzerinde yazlık paspaslar varsa zaten şuanda onlarla devam edin, yazın kauçuk paspas kullanmanızı önermem (yıllık yağış miktarı fazla olan bölgede değilseniz), ama kışın kullanılmak üzere yedekte saklamanız için kauçuk paspas almanızı öneririm, ayak kaymaz. Önerebilecek aksesuar o kadar çok ki sen paradan haber ver :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bagaj havuzu çok işlevsel ve çok güzel şiddetle tavsiye ederim. Ülkemiz; toz dolayısı ile çamur cenneti olduğu için kesinlikle ve kesinlikle halı paspas tavsiye etmiyorum. Temizlemesi ve kullanımı kauçuk paspasa göre daha zor ve ne kadar temizlesen de hep kirli görünümünde kalabiliyor. Bayi eğer navigasyon işinde "hediye" moduna geçtiyse, bastırarak navigasyonu hediye alabilirsin. :)

DDGuclu

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Reflex Blue - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam bende iki bebek arabası var, bagaj havuzu şart. Paspas olarak tek çekincem kauçuk paspaslar ıslak ayakkabıda kaydırma yapıp yapmayacağı.

İkinci el aldığımda sanırım bir arkadaşın paylaştığı kırma işlemini yaparak navigasyon yükleyeceğim. Gerçi çok gerekli mi tartışılır, telefondan kullanıyorum zaten ama denemek zevkli olur muhtemelen :)

DDGuclu

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Reflex Blue - Sedan
Bgaj havuzu kesin alın, hatta pazarlıkla istenilen fiyata inmezlerse hediye olarak bari aksesuar isteyebilirsin (vereceklerini pek sanmıyorum ama :) ) Üzerinde yazlık paspaslar varsa zaten şuanda onlarla devam edin, yazın kauçuk paspas kullanmanızı önermem (yıllık yağış miktarı fazla olan bölgede değilseniz), ama kışın kullanılmak üzere yedekte saklamanız için kauçuk paspas almanızı öneririm, ayak kaymaz. Önerebilecek aksesuar o kadar çok ki sen paradan haber ver :D

Paspasın kaydırmaması güzel. Yani çok bütçe yok ama 400-500 tl civarında bir harcama yapabilirim taksit falan yaparlar zaten :)

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bagaj havuzunu bayiiden almak istemeyenler için bir alternatif olablir: YPS PLAST Bagaj Havuzu, Havuzlu Paspas, 3D Bagaj Havuzu, 3D Paspas
5 gün önce sipariş vermiştim, bugün elime geçti. Bagaja bire bir oturuyor, plastik kokusu yok. Kenarları yükseltilmiş, malzemesi ne çok sert, ne çok yumuşak, gayet güzel bence. Fiyat 84 TL idi.
Bu arada sitede anonim bir resim görüyorsunuz sipariş verirken, yani tüm marka ve modeller için aynı temsili fotoğraf kullanılmış, tereddüt ettim ben de başta ama doğru ürün geldi :)

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Resim koyabilirsen iyi olur.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Denizli firması ve hakkında hep olumlu şeyler duydum. Özellikle fiyatı çok uygun olmuş. Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun inşallah. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bagaj havuzu fiyatı indirimle birlikte servisten aldığınız fiyattan yaklaşık 20 tl lere varan farka kadar düşüyorsa tercihim orjinali olur, diğer türlü uygun fiyat olmuş güle güle kullan

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Sahura kalkmışken buyrun fotoğrafları :)
DSC_0977.JPG
DSC_0976.JPG

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Teşekkürler herkese :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinali ile arasında fark sadece fiyat olarak var diyesim geldi... :) Belki de; fason olarak bayilere üretim yapıyor olabilirler, bu ihtimal de yok değil... :)

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Hocam orijinalini gormedim açıkçası, kendim başka ürün aldım diye göklere çıkaracak değilim, muhakkak vardir bir artısı :)
Ama fiyatına göre tatmin edici seviyede bence, bayiideki fiyatı 296 TL idi, hadi indirim pazarlık falan deseniz 250 olsun düz hesap. Arada yine ciddi bir fark var. Önemli olan o farka değer olup olmadığı. İmkan ve ulaşabilirlik meselesi bence, imkanım olsa orjinal alırdım tabii ki. Ama gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir ürün almışım yine de :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam orijinalini gormedim açıkçası, kendim başka ürün aldım diye göklere çıkaracak değilim, muhakkak vardir bir artısı :)
Ama fiyatına göre tatmin edici seviyede bence, bayiideki fiyatı 296 TL idi, hadi indirim pazarlık falan deseniz 250 olsun düz hesap. Arada yine ciddi bir fark var. Önemli olan o farka değer olup olmadığı. İmkan ve ulaşabilirlik meselesi bence, imkanım olsa orjinal alırdım tabii ki. Ama gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir ürün almışım yine de :)
296 mı o_O bir yanlış anlaşılma olmasın

DDGuclu

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Reflex Blue - Sedan
Bagaj havuzu ve kauçuk paspaslar arabayı daha br sportif ve kaliteli yapıyor. Özellikle bagaj havuzu olmadan bagajdaki minder çok kalitesizmiş havası veriyor.

Şimdiki hedefim bagajın tavanına bir görsel iyileştirme yapmak. Güzel bir kumaş ve birkaç çentik ile.

Yapan var mı böyle bir şey?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hiç duymadım böyle bir şey, tavanla ilgili bir şey yapmanız taraftarı çok değilim

Üst Alt