Mazda 3 BM Skyactiv 100 Km Hızdaki Ses?

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Slm arkadaşlar 2015 yeni kasa 3 power versiyonu 215-45-18 michelin lastik ebatı aracım daha 3bin km de uzun yolda giderken düz asfatta hava şartları normal güneşli, rüzgarsız bir günde 95 ile 110 km süratle giderken araçta sanki bir cam acık olurda türbülas yapar gibi bir ses oluyor. süratlendim mi ses kayboluyor acaba ne olabilir başına gelen var mı? Yada bilgisi olan. :confused:

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Bende bu tür bi ses hiç olmadı. Garantisi var nasılsa servise gidip bir test sürüşü yapın

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kapı ayarları düzgün olmayabilir. 95 gibi rüzgar sesi almaya başlayıp yükselen hızlarda daha da fazla alıyordur, fakat motor sesi, yol sesi bu rüzgar sesini perdelediğinden kaybolduğunu sanıyorsunuzdur.

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Satış sorumlusuna dile getirdim konuyu onda böyle bir şikayet gelmedi hiç dedi bakıma gittiğimde baktıracağım bu sese

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Birde Aracın Lastikleri 215 45 18 ebatında Kar tipi lastik bulmakta zorlanıyorum. Bulduklarımda faiş fiyatlar çekiyorlar 215 yerine 225 45 18 taksak sıkıntı olurmu arabada takan var mı? Bu ebatta lastik? 215 göre daha ekonemik225 ve piyasada daha kolay bulunuyor 215 göre arkadaşlar

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Birde Aracın Lastikleri 215 45 18 ebatında Kar tipi lastik bulmakta zorlanıyorum. Bulduklarımda faiş fiyatlar çekiyorlar 215 yerine 225 45 18 taksak sıkıntı olurmu arabada takan var mı? Bu ebatta lastik? 215 göre daha ekonemik225 ve piyasada daha kolay bulunuyor 215 göre arkadaşlar

Olmaz, biraz yakıt sarfiyatınız artar, hızlanma azalır ama yol tutuş artar

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Yandık ozaman desene :D Pan sen aldın mı kışlık lastik araştırdım pıyasayı 215 45 18 ara ebat lastik olduğu için çoğu lastik firmalarında yok aralık ayındada takılması zorunlu kışlık lastik napcaz bilmiyorum :(

Son düzenleme:

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Valla henüz almadım ama alacağız önümüzde ay. Orjinal ebat alırım ama michellin düşünüyorum.

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Gecen ay ön sol lastiği yardım 12 gün bekledim almanya dan michellinden bayii e lastik gelmesini tüm türkiye deki bayii leri aradık lastik yok siparişle getiriyoruz diyorlar bu lastiği 560 tl verdik 1 tanesinesine kışlıklara gene ne kadar derler allah bilir :) kışlıklarda bence marka önemli değil bence kullanım amacı kış şartlarına uygun olduğu için tüm markaların özellikleri aynıdır

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
evet yazlık model lastikler de kullanım tarzına göre lastik vardır asfalt lastiği,yağmur lastiği, yumuşak silikalı kavucuklu ve sert kavucuklu lastik simetrik diye :) 18 jant lastik olunca öğrene verdik lastikleri:)

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
evet yazlık model lastikler de kullanım tarzına göre lastik vardır asfalt lastiği,yağmur lastiği, yumuşak silikalı kavucuklu ve sert kavucuklu lastik simetrik diye :) 18 jant lastik olunca öğrene verdik lastikleri:)

Diyelim ki yazında kısında asfalta kullanıyoruz. Yazın marka önemli oluyor kışın olmuyor mu diyorsunuz.. niye ki

emre39

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Hayır öyle demek istemedim YENİ KANUNLA KIŞ AYLARINDA YAZLIK LASTİK KULLANILIYORSa konturoller de yakalandın mı cezası var ve arabayı bağlıyorlar kaza yaptınmı da BAZI sigorta sirketleri kışlık lastik yoksa hasarlarda kesinti yapabiliyor kışlık lastikleri 4-5 ay kullanım olduğu için markalı lastikler daha palı kore mallarına göre örneğin michellin 600 tl se nexsen 450 tl diyelim deymez aradaki farkı vermeyi yazlık lastikleri kışlıklara göre daha fazla kullandığımız için ve yaz aylarında hava sıcaklığı ve sürtünmeden dolayı lastik sıcaklığı arttığı için daha kalıteli markaları terci edilebilinir Bana göre bence benim fikrim bu:confused:

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Hayır öyle demek istemedim YENİ KANUNLA KIŞ AYLARINDA YAZLIK LASTİK KULLANILIYORSa konturoller de yakalandın mı cezası var ve arabayı bağlıyorlar kaza yaptınmı da BAZI sigorta sirketleri kışlık lastik yoksa hasarlarda kesinti yapabiliyor kışlık lastikleri 4-5 ay kullanım olduğu için markalı lastikler daha palı kore mallarına göre örneğin michellin 600 tl se nexsen 450 tl diyelim deymez aradaki farkı vermeyi yazlık lastikleri kışlıklara göre daha fazla kullandığımız için ve yaz aylarında hava sıcaklığı ve sürtünmeden dolayı lastik sıcaklığı arttığı için daha kalıteli markaları terci edilebilinir Bana göre bence benim fikrim bu:confused:

Normalde hiç bir kanun olmasa'da kış lastiklerini en az 5 ay takmalısın. Kış lastiğinde marka farketmez diye bir şey yok.

Onun da iyisi, kötüsü. güvenlisi daha güvenlisi. uzun ömürlüsü ömürsüzü var.

Diğer lastiklerde ne geçerliyse bunda da geçerli.

5 ay kullan kaldır seneye yine kullan. Böylece 3-4 sene seni götürür.

bütçen el veriyorsa iyisini al.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB

Geçen yıl Bridgestone LM32 almıştım, 215 45 18 orjinal ebatlarında, Ankara'da sıkıntısız kullandım. Fiyatı da o zaman 410 TL/adet idi. Boyut standart dışı olduğu için orjinalde kalınmak istenirse biraz pahalı. Alternatifi Michelin'de vardı ki, onun fiyatı da 500 tL/adet civarında idi geçen yıl.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Ses konusuna gelince, rüzgar sesi benim araçta hiç olmadı diyemem, yüksek hızlarda biraz oluyor ancak belli hızda belli bir frekansta dikkatimi çeken bir ses hiç olmadı. Sadece ilk zamanlar sağ ön taraftan gelen trim sesi vardı, tıkırtı "tık, tık" şeklinde. Onu da servise gösterdim, deneme sürüşü yaptık, çözüm önerileri basitti "Abi zamanla geçer, geçmezse bir daha bakalım" :)
Zamanla geçti gerçekten de...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Hem iyi kaliteli hemde uygun fiyatlı olsun derseniz benim gibi 215/45/R18 ölçüde Falken marka lastik alabilirsiniz. Ben gayet memnunum. Testlerindeki yorumlarda oldukça iyi.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Adamlar dışardan güzel sportif görünsün diye 18" jant takmışlar ama ona gerekli olan 225 yada 235 tabanla arabanın iyice hantallaşacağını bildiklerinden de 215 gibi nadir bulunan bir ölçü kullanmışlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adamlar dışardan güzel sportif görünsün diye 18" jant takmışlar ama ona gerekli olan 225 yada 235 tabanla arabanın iyice hantallaşacağını bildiklerinden de 215 gibi nadir bulunan bir ölçü kullanmışlar.

Bu ölçü tüm dünyada ne derece kullanılabilir veya bulunabilir sıklıkta ona bakmak gerek...

g3z3g3n16

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv 2.0
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bendeki kislik lastikler 205/60 R16 Bridgestone, yazlik 205/60 R16 Michelin. Arabanin siparisini verirken bir anlik heycan ile ekstra olarak orjinal jant ve kislik lastikleri takili okay dedim. Daha sonra nette kucuk bir arastirma yaptigimda, bridgestone markasinin saglam ama hamurunun cok sert oldugunu okudum. Epey pisman olmustum fakat arabayi kullanma basladigimdan beri asiri memnunum. Sagladigi guvenlik arti hic yol sesi hissetmiyorum.
Mazda heryonuyle ust seviye arac yapmis fakat ruzgar sesi 100 km den sonra gercekten cok can sikici (mazda 3 icin gecerli).

Ekli dosyalar

• 12231409_10208199944416697_131132016_n.jpg
    12231409_10208199944416697_131132016_n.jpg
    58.5 KB · Görüntüleme: 23

Üst Alt