Mazda 3 BM Skyactiv 10.000 Bakım

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bugün Antep ve Adana servislerini aradım.Her iki firma da 500-600 arası fiyat çıkar dedi.Oysaki Antep daha önce400 lira fiyat vermişti.Bunu belirttim ama kıvırma hareketleri başlayınca üstelemedim.Servisler arası fiyat farklılıklarının sebebini sordum; fiyat farkı olamaz çünkü aynı parçalar kullanılıyor,sadece ben size işçilikte %15 indirim yaptırabilirim dedi. Bir de bazen polen veya hava filtresi değişmiyor durumuna göre fark ondan olabilir dedi.
Kullandıkları yağı sordum; Adana petrol ofisi,Antep shell dedi.Antep yağın fiyatı 230 lira dedi.
Yarın Adana'ya gitmeyi düşünüyorum.Fikriniz varmı bu konuda...

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bugün Antep ve Adana servislerini aradım.Her iki firma da 500-600 arası fiyat çıkar dedi.Oysaki Antep daha önce400 lira fiyat vermişti.Bunu belirttim ama kıvırma hareketleri başlayınca üstelemedim.Servisler arası fiyat farklılıklarının sebebini sordum; fiyat farkı olamaz çünkü aynı parçalar kullanılıyor,sadece ben size işçilikte %15 indirim yaptırabilirim dedi. Bir de bazen polen veya hava filtresi değişmiyor durumuna göre fark ondan olabilir dedi.
Kullandıkları yağı sordum; Adana petrol ofisi,Antep shell dedi.Antep yağın fiyatı 230 lira dedi.
Yağı kendiniz alıp götürebilirsiniz en kaliteli yağ 90 lira

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ankara ya gel ;)

Mustafa hocam servislerde maalesef yüzde yüz standart yok ben böyle gözlemledim. Servisin de bahsettiği gibi kullanılan parçalara (polen filtresi, yakıt filtresi, balata vs.) göre fiyat farkı oluşması zaten doğal ama rutin bakımda (motor yağı, hava ve yağ filtresi, işçilik) fiyatların değişmesi (ciddi rakamlarda) çok garip.

Sen şuan yanlış bilmiyorsam rutin bakıma gireceksin, Dexelia kullansan bile 350 yi geçmemesi lazım (balata polen vs ekstra kullanmazsan). Ayrıca servislerde kullanılan yağların standartı olmaması bence çok yanlış, birisi PO, birisi Castrol, birisi Shell, birisi Dexelia vs olunca insanın kafası çorba oluyor

Son düzenleme:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ankara ya gel ;)

Mustafa hocam servislerde maalesef yüzde yüz standart yok ben böyle gözlemledim. Servisin de bahsettiği gibi kullanılan parçalara (polen filtresi, yakıt pompası, vs.) göre fiyat farkı oluşması zaten doğal ama rutin bakımda (motor yağı, hava ve yağ filtresi, işçilik) fiyatların değişmesi (ciddi rakamlarda) çok garip.

Sen şuan yanlış bilmiyorsam rutin bakıma gireceksin, Dexelia kullansan bile 350 yi geçmemesi lazım (balata polen vs ekstra kullanmazsan). Ayrıca servislerde kullanılan yağların standartı olmaması bence çok yanlış, birisi PO, birisi Castrol, birisi Shell, birisi Dexelia vs olunca insanın kafası çorba oluyor
Zaman sıkıntısı olmasa gelirim valla.Ben de anlamadım bu fiyatlar neden böyle.230 liraya yağ mı olur.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dün guzunun bakımını antep akcanlarda yaptırdım.
15 bin kmde olan guzunun bakımı 277 tl servis+115 tl yağ,toplam 392 lira tuttu.Yağı kendim almasaydım 457 lira tutacaktı(4.5 lt yağ 180 liraymış)
Gayet makul bir rakam.
iki tane servis bültenini de uygulattım.
3-4 noktaya rötuş da yapıldı.
Bakım bittikten sonra servis danışmanı yağ kriterlere uygunmuydu dedi :D
Yağ bidonu bağajda bakabilirsin,hem ben aracıma neden kötü yağ koyayım orijinal subaru yağı dedim :D
Bundan sonra her bakıma yağımı kendim alıp götürürüm.
İlgi alaka iyiydi,tavsiye ederim. Yıkama güzel değildi ama çok yoğundu,12 de bitecekken mesai 14.30 a kadar çalıştılar.
Packıng(ambalaj,neyi aambalajladılarsa) 3.64
polen filtresi 56.16
temizleme spreyi 8.00
cam suyu(bi daha koydurtmam,beğenmedim) 8.00
hava filtresi 46.67
yağ filtresi 24.55
işçilik(110 lira iken indirimli 88 lira yazmışlar) 88.00
toplam 235.02
kdv 42.30
toplam tutar 277.32

Not :Ayrıntılı yazdım,çünkü burada da diğer forumda da fiyatlar verilmiş açıklama yok.Fiyatı yazmış 400 küsür ama polenin değişmediği sonradan cımbızla alınmış falan filan.

Şimdi gördüm not düşmüşler;
''Aracın yağı müşterinin yanında getirdiği yağ ile değiştirildi,oluşabilecek problemlerden müşterimiz sorumludur,firmamız mesul değildir.''
Yarın motorda bi sıkıntı çıksa yağdan diye kıçlarını çevirmesinler :D

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dün guzunun bakımını antep akcanlarda yaptırdım.
15 bin kmde olan guzunun bakımı 277 tl servis+115 tl yağ,toplam 392 lira tuttu.Yağı kendim almasaydım 457 lira tutacaktı(4.5 lt yağ 180 liraymış)
Gayet makul bir rakam.
iki tane servis bültenini de uygulattım.
3-4 noktaya rötuş da yapıldı.
Bakım bittikten sonra servis danışmanı yağ kriterlere uygunmuydu dedi :D
Yağ bidonu bağajda bakabilirsin,hem ben aracıma neden kötü yağ koyayım orijinal subaru yağı dedim :D
Bundan sonra her bakıma yağımı kendim alıp götürürüm.
İlgi alaka iyiydi,tavsiye ederim. Yıkama güzel değildi ama çok yoğundu,12 de bitecekken mesai 14.30 a kadar çalıştılar.
Packıng(ambalaj,neyi aambalajladılarsa) 3.64
polen filtresi 56.16
temizleme spreyi 8.00
cam suyu(bi daha koydurtmam,beğenmedim) 8.00
hava filtresi 46.67
yağ filtresi 24.55
işçilik(110 lira iken indirimli 88 lira yazmışlar) 88.00
toplam 235.02
kdv 42.30
toplam tutar 277.32

Not :Ayrıntılı yazdım,çünkü burada da diğer forumda da fiyatlar verilmiş açıklama yok.Fiyatı yazmış 400 küsür ama polenin değişmediği sonradan cımbızla alınmış falan filan.
Hayırlı olsun.

''Aracın yağı müşterinin yanında getirdiği yağ ile değiştirildi,oluşabilecek problemlerden müşterimiz sorumludur,firmamız mesul değildir.''
Sanki onların koyduğu okunmuş yağ ( castrol koyuyorlar mazda yağı bile değil )

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
inşallah öyle bir sıkıntı olmaz hocam, yoksa topu taca atıverirler maazallah.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Muhtemelen golü yersin kontradan hocam, ama neyseki Mazda sahibisin kafanı yormana gerek yok ;)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bunu ilk yapan ben değilim,ikincisi,getir kabul ederiz diyen kendileri,üçüncüsü bu ibareden bilgilendirilmedim.
Yarın ararım,bakalım ne diyecek.Servis danışmanı yeni bu işte ondan böyle olmuştur...

Ben motul 5-30 kullanmıştım.
Aynen bende o dediğinden kullandım :D
Motul ile ilgili çok olumlu yorumlar okumuştum.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu duruma küfredesi geliyor insanın. Madem bu ibareyi koyacaksın baştan söyle. Bi sıkıntı çıkarsa motorla ilgili, biz bu yağı koymuyorduk ki kendisi istedi falan diyecekler galiba. Ama şöyle bir durum var, şartlara uymayan yağ ise koydukları an kendileri suçlu duruma düşer. Bu ibareyi koyarak yırtamazlar.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu duruma küfredesi geliyor insanın. Madem bu ibareyi koyacaksın baştan söyle. Bi sıkıntı çıkarsa motorla ilgili, biz bu yağı koymuyorduk ki kendisi istedi falan diyecekler galiba. Ama şöyle bir durum var, şartlara uymayan yağ ise koydukları an kendileri suçlu duruma düşer. Bu ibareyi koyarak yırtamazlar.
Kılavuzda orjinal yağı bulamazsan şunları koy diyor.O ibare bence servis danışmanının çaylaklığından oldu.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bugün aradım servis danışmanını.
Böyle bir ibare kullanmışsınız,peki motorda bi sıkıntı çıkacak olursa sebebi ne denilecek dedim,yağ diyecekler dedi. Peki neden yağı standartlara uygun olup olmadığını kontrol edip ona göre not düşmüyorsun,kaldı ki ben sana sorduğumda bana bu durumdan bahsetmedin,kriterlere uygun yağı getirebilirsin dedin dedim. Hocam haklısın,bi daha öyle yaparız dedi.Ben de sisteme not düşebiliyosan yağ standartlara uygundur diye not düş dedim,tamam hallediyorum hemen dedi.
Sıkıntıyı çözdük,diğer bakıma öyle bir not da düşürtmem,görsem zaten o notu düşemezlerdi çünkü kendisi getirebilirsin demişti...

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Kendimi onların yerine koyuyorum ben olsam bende müşterinin getirdiği yağdan dolayı oluşabilecek sorunlara garanti vermezdim. Ama baştan bunu söylemeleri gerekir.

Müşterilerimiz Dışardan getirilen yağlarda servis kartına ve kullanmış olduğumuz sisteme biz servis olarak not düşüyoruz

Mazda Yetkili Servis Herter / Ankara

Üst Alt